Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Eylül, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Pretty Little Liars Sıradanlaştı mı? Yoksa Heyecanını Koruyor mu?

ABC Family kanalının en yüksek reytingli, bol gizemli dizisi Pretty Little Liars'ın 6. ve 7. sezon onayı aldığını muhtemelen biliyorsunuzdur. Ben de bunun üzerine biraz sıkıntılarımı dile getireyim. Daha önce bu güzel dizi hakkında yazmıştım. Ancak PLL'yi biraz sünger gibi sıkmaya mı başladılar ne?

Bloguma alan adı almam beraber sevgili yorum kutum Disqus eski yazılardaki yorumları yok etti maalesef. Eğer olmasdaydı linkini verdiğim yazıda harika yorumlar ve teoriler de okuyor olacaksınız. Zamanında bayağı hareketli ve doluydu orası. Neyse, konumuza dönelim. Diziyi hala severek izliyorum ama artık biraz baş ağrıttığını düşünüyorum. Dünyada, özellikle de ülkesi Amerika'da yayınlanmadan, yayınlanırken ve yayınlandıktan sonra sosyal medyayı ele geçiren bir dizi PLL... Arkasında çok ciddi bir fan kitlesi var. Her daim kendisinden konuşturuyor, çünkü insanlar için koca bir gizem kabak gibi duruyor? Bu sürtük -A kim amk?! :D

İşte bu yüzden dizi hem kendi içerisinde, hem de izleyic…

İstanbul'un En Lüks Değİl, En Abartılan Yerİ: Nİşantaşı

Avrupa Yakası sağ olsun, senelerce Nişantaşı diye diye bütün Türkiye'nin gözüne soktu bu yeri. İnsanlar Nişantaşı deyince hemen "Oo yooo, orası çok pahalıdır", "Nişantaşı bize göre değil, gitmeyelim" tarzı cümleler kuruyorlar. İstanbul'da yaşamayan, ya da yaşayıp da yolu buraya hiç düşmemiş insanlar için Nişantaşı adeta bir Alice Harikalar Diyarı... Onun yerine size "Lee Nişantaşı Diyarında" isimli bir yazı sunuyorum. Yazının özeti şudur: Ayşe Özyılmazel ne kadar kaliteliyse Nişantaşı da o derece güzel!

Tamamen şişirilmiş bir yerdir bana göre Nişantaşı. Bir yaşam biçimi filan diyorlardı ya dizide, işte onu gerçek hayatta da diyenler var. Birinden böyle bir cümle duyduğunuz zaman şöyle ağzınız dolu dolu "hasiktir" çekin. Çünkü hak etmiştir! Gelelim zurnanın zırt dediği yere. Madalyonun diğer yüzündeki Nişantaşı:

7 ay boyunca Nişantaşı'nın en lüks sokağında oldukça tarihi bir binada çalıştım. House Cafe tam karşımdaydı, Teşvikiye Cami de…