Ana içeriğe atla

Bigbang'e Hediye Gönderme Macerası


Herkesin hayatında bir konuda dönüm noktası olmuştur. Hayatınıza bir renk, bazıları için hatta bir anlam katan durumları sıkı sıkı sahiplenir, bağrımıza basarız. Hele ki müzik konusunda yaşamışsak bu dönüm noktasını, değmeyin keyfimize. Çünkü müzik ruhun gıdasıdır ve sürekli güncellenen en güzel hobidir bana göre. Bir insanın müzikten sıkılması imkansıza yakın bir durum. Kendinize ait bir müzik keşfettiğiniz zaman sizden mutlusu yoktur.


Bayıldığım ve çalmak istediğim bileklikler ile hediyeleri göstermeye başlayayım :)

Biz ülkemizden binlerce kilometre uzaktaki bir müzik grubumuzu kendimize en yakın ilan ettik. En çok onların müzikleriyle mutlu olduk, en çok onların müziği bizi hüzünlendirdi. Her başarılı şarkılarını dinlediğimizde onlar için gurur duyduk. Aşık oldukları müziği bize bu denli iyi yansıttıkları için mutlu olduk. Güney Kore'nin en iyi gruplarından biri olan Bigbang'ten bahsediyorum. Müziği tutku derecesinde bağlı olan bu 5 adamın dünyada ve ülkemizde oldukça fazla fanı var. Gerçi bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz :) Geri dönüşleri, albümleri, sahneleri, birbirleri arasındaki iletişimleri, hatta Instagram hesapları... Her şeylerini yakından takip eden, onları kendilerinden biri gibi iyi tanıyan hayranları var. Biz ise en çok müziklerine hayranız. GD gibi bir deha, TOP gibi bir rapper, Taeyang gibi bir dansçı, Daesung gibi bir ses ve Seungri gibi bir şebeğin içinde bulunduğu bu grup kendini her anlamda bize sevdirdi. Zaten sevdirmemesi için bir sebep yok. İster istemez bağlanıp kapılıyorsunuz.


Yavaş yavaş esas konuya geleyim. Hanife ve Azra Bigbang için bir etkinlik düzenleyeceklerini söylediklerinde heyecanlanmıştım. Çünkü bu iki güzel insan yaptıkları işlerdeki mükemmelliyetçilikleri ile tanınıyor benim gözümde. Sonuna kadar gideceklerini ve harika bir iş çıkaracaklarını bildiğim için katılma tekliflerine hemen "evet" dedim. Betül, Özge, Seha, Gabi, Mervem de dahil olunca küçük ama sıkı bir grup ortaya çıktı. Bu arada altını çizeyim burada. Zamanla aramızdan ayrılmak zorunda olan arkadaşlarımız da oldu. Onları da burada anmak ve kendi adıma teşekkür etmek istiyorum :)


Neyse, hemen işlere koyulduk. Neler yapabiliriz, Bigbang'e bizden ne verebiliriz diye. Özel olmalı, bize ve ülkemize özel olmalı, aynı zaman BB'nin zevkini de yansıtmalı diye düşündük. Kısacası bizi anlatan en güzel hediyeleri toplamak istedik. Bu içimizden gelen bir şeydi ve ortaya çıkan sonuçları görünce ne kadar mutlu olduğumuzu size anlatamam. Peki neler mi var bunların içinde? Hemen sayayım:


Bir kere Beyazıt Nargileciler Çarşısı'ndan aldığımız nargilemiz var. Müthiş bir şey! Bu güzel nargileyi bulmak için bayağı maceraya dalmıştık aha. Beyazıt'ın tarihi ve dar sokakları arasında mekik dokuduk. Cam tezgahlarını geçtik, nereye çıktığını bilmediğimiz en az 300 yıllık merdivenlerden indik. En sonunda karşımıza çıkan dükkanda ise bence şaheser niteliğindeki nargileyi bulduk. Bu zamana kadar gördüğüm nargileler arasında en güzeli ve en estetiği bu oldu. GD bayılacaktır diye düşünüyoruz :)
Yine Beyazıt'taki bir dükkandan aldığımız yüzükler. Burada yine GD'nin moda anlayışını yansıtan parçalar seçtik. Hatta dükkanın sahibine GD ve Tae'nin Instagram hesaplarını gösterdik, adam da takip etmeye başladı. Eğer takarsa haberi olacak, biz de söyleyeceğiz aha. Burada da çok güzel bir Wi-Fi maceramız oldu :D
Hanife ve Azra yeteneklerini konuşturup güzel kolyeler yaptılar. Kolyelerin her biri bir üyeyi temsil ediyor. Umarım beğenirler ve onları kullanırken görürüz. Ellerinize sağlık çingular!! :D

Tabi ki Türk kahvesi, Türk bayrağı olmadan olmazdı. Kahvenin yanına bir de şık fincan takımı ekledik. Fincan takımındaki mükemmel zevki için Özge'yi kutlamak lazım. Harika bir parça. Türk kahvesi içerlerse Tae'nin falını Özge ve Hanife, GD'ninkini Azra, Top'ınkini Mervem, Ri'ninkini Sena ve Dae'ninkini de Betül ve Gabi bakacak :D
Röpteşambır aldık!!! Gayet ciddiyim. Delilik yaptık ve aldık. Ne de olsa bizim lider de deli! Elinde purosu ve viskisiyle etrafta dolanacaktır kesin. Acaba daha önce bizimkilere hiç röpteşambır hediye edilmiş midir? Cidden bunu merak ediyorum.Bizim üyelerin ne kadar küpe sevdiğini malum hepimiz biliyoruz. Bu hediye kutusunda küpe olmazsa olmazlardandı. Yine burada farklı bir şeyler oldun dedik ve sıradanlıktan kurtularak BB'nin seveceği tarz da küpe de attık kutumuza.

 

Pek güzel Kütahya yöremize ait çinilerden de koyduk? Türkiye tanıtım elçisi gibiydi resmen. Her yöreden bir şey var. Bu özel el yapımı Kütahya çinilerinin ne kadar şık olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Oldukça zarifler ve Asya kültürüne de gayet yakınlar :)


El yapımı süs eşyalarımız var. Hanife'nin marifetli elleri Bigbang için bayağı çalıştı. Ne kadar sıkı çalıştığını ve yılmadığını görünce Hanife'ye hayran oldum açıkçası. Hepimizin emeği büyük tabi, herkes sıkı çalıştı. Ben bu süreç içerisinde askere gittiğim için aralarından ayrılarak mıntıka temizliği ve yapıp nöbet tuttum biraz sadece aha :DNazar boncuklu anahtarlıklar koyduk. Artık kem gözlerden korunurlar. Tae sahnede düşme tehlikesi geçirmez, Ri ve GD başını belaya sokmaz, TOP yaz ortasında kazaklar giymez, Daesung Korece albüm çıkarır, Taeyang eski saçına döner falan :D Şaka bir yana nazar boncuklarını seveceklerdir. Böyle etnik şeylere ilgi duyduklarını biliyoruz.


İstanbul temalı kutular içerisinde zeytin kokulu sabunlar gönderdik. Zeytin kokusu tabi ki de Ege Bölgesi'nden. Şimdi düşündüm de bayağı bir mozaik oldu bizim hediyelerde. Bu çok güzel bir şey. Zeytin demek sağlık demek, gençlik demek, ışıltı demek. Umarım onlar, hatta hepimiz için bunlar gerçek olur. Hep sağlıklı kalalım, ışıltı saçalım. Genç kalmak biraz zor ama artık zeytin kazanına filan dalarız belki aha :D


Azra ve Hanife hünerli elleriyle Taeyang'a tespih yaptılar, bunu da yaptık! Dediğim gibi oldukça yerel çalışıyoruz. Ama sıradan bir tesbih değil, zaten görüyorsunuz. Gayet zevk sahibi ve işlemeli bir parça. Ben şahsen tesbihten hiç hoşlanmam ama ben bile oldukça beğendim. Biz sanırım Bigbang'i Türk yapmayı filan  düşünüyoruz. Ya da kızların planı bu bence. Yerel müzik grubu yapcaz Bigbang'i :DGD ve Tae için ebru fularlar aldık. Takıp takıştırmayı pek severler, ebru gibi bir güzelliğini de oldukça seveceklerdir. Zaten kim ebru sevmez ki? Söyleyin bana hı? :)


Tezhip sanatıyla yapılmış ve bence hediyeler arasındaki en güzel, en anlamlı olan, grup üyelerinin isimlerini yazıldığı parçalar. Hepsi birbirinden güzel değil mi? Bunda daha geleneksel bir şey düşünemiyorum. İsimlerinin Latin alfabesinde ve hattatlık güzelliğinde yazılmış olması harika. Biri bana böyle şey hediye etse evimin en güzel köşesine koyardım. Çünkü düşünce, anlam ve en önemlisi emek var. Bu paragrafı Korece'ye çeviriyoruz millet. Bigbang'e bu mesajım ulaşmalı hahaha :D Biri evinin bir köşesine koyar umuduyla ben şimdiden buraya bizim adımıza yazmış olayım.

^^^^
Arkadaşlar gördüğünüz gibi hediye sayımız fazla. Onu da koyalım, bu da olsun, şu olmadan olmaz ki diye düşünerek bir içine kendimizi koymadık. Düşünmedik de değil hani. Bigbang için değdiğini düşünüyoruz, çünkü onlar yıllardır bizi kaliteli şarkılarıyla besliyorlar. Bu hediyelerin hiç birine ihtiyaçları yok, bir üyesi Türkiye'deki bütün hayranları gelirlerinin toplamından daha zengin. Ama zaten amaç ihtiyaç değil zevkti bizim etkinliğimizdeki. Estetiği, ilgilerini ve yerelliği ön plana koyduk. Seul'de dolaşırken hah diye karşılarına ebru çıkmayacak. Böyle düşünerek hazırladık. Nasıl buldunuz peki? Beğendiniz mi? Yorumlarını oldukça merak ediyoruz. Gerek buradan, gerekse Twitter veya Facebook'tan bize yazın lütfen. Biz de gelişmeleri an be an sizlere bildiriyor olacağız. Mesela kargomuz şu anda Kore'de! :)


Bir de ufak bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Bu etkinliği Bigbang Turkey'in yaptığını sanan arkadaşlar olmuş. Bigbang Turkey gayet sevdiğimiz ve destek verdiğimiz bir sayfa. Onlar bizim VIP dostlarımız en başta. Ama bu etkinliği Bigbang Turkey sayfasıyla alakası yok arkadaşlar. Bizim grubun bir adı yok bile yok hatta. Bigbang'i seven bir grup VIP diyebiliriz. Bunu açıklamak istedik sadece.Son olarak bu etkinliğe katılan herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum. Mükemmel sohbetler, hediyeler, zaman öldürmeler, espriler kazandırdı bize. Şimdi geriye sadece beklemek kaldı. Umarım kargomuz önce YG'den içeri girer, sonra da Bigbang'in eline ulaşır. Geriye bir tek bu kaldı, bizim de tek istediğimiz bu.


Eğer ki üyelerden biri paylaşım yaparsa hepimizin adını veya nickini yazamaz. Biz de bunun için ufak bir şey düşündük ve paketimize bir de tag ekledik #BlackVip yazıyor. Bizim BB'i kendi ülkemizde görmemiz şimdilik zor olduğu için böyle bir tag seçtik. Eğer bir yerlerde önümüzdeki günlerde bu tag'i görürseniz bilin ki bayağı göbek atıyor olacağız ahshsgsg :D

Artık sona geldik ve sevgili Hanife'nin hepimizle ilgili özet bir yazısı var. Onu paylaşıp noktayı koymak istiyorum.


----
"Bu proje başlangıcı bizim çok uzun süreli düşündüğümüz bir şeydi. Bir anda aklımıza gelip yapalım demedik. BB olunca söz konusu çok düşündük, çok fikir değiştirdik, hatta yapamadığımız o kadar çok şey de kaldı ki aklımızda ama olsun. Bizi anlatan en güzel hediyeleri gönderdik. Sürecin bu kadar uzun sürmesi bizim bir yandan da hayatın hızına yetişmeye çalışmamızdı. Can askerliğini yaptı geldi. Azra 2 kere ameliyat oldu. Özge bir sürü koşuşturmaca arasında bir de teyzesinin hastalığıyla ilgilendi. Seha üniversite sınavına hazırlandı. Mervem bir sürü zorlukları atlattı. Betül'üm doktor oldu. Gabi çocuklarıyla beraber bizi de büyüttü :) Aramızdan ayrılmak zorunda olan arkadaşlar da aynı şekilde okullarıyla ilgilendi ya da hayatlarındaki zorluklarla mücadele etti. Ben mi? Ben de mezun oldum okulumu bitirdim. Ve inanılmaz büyüdüğümü hissettim. Yaşadığımız şeylerin hepsi bizi büyüten şeylerdi çünkü. Sürenin uzaması bizi çok yıprattı ama hiç bir an bu projeden vazgeçmeyi de göze alamadık. Birisi düşünse diğeri ikna etti onu. En ikna edici olanda Tae "kardeş ülke" deyip dürüm yerken paylaştığı o fotoğrafın olduğu gün. Farklı şehirlerde hepimiz aynı anda ayağa kalktık. Okuldaydım hatta Azra aradığında "Tae ne paylaşmış inanılmaz bakmalısın!" dediğinde. Neden mi devam ettik? BB buna değerdi çünkü. Ya da bizim arkadaşlığımız buna değerdi. Kalanlarla tamamladık. Küçük ama değerli bi hediye hazırladık. Umarım bu 5 güzel adam da onlar için seçtiğimiz bu hediyeleri beğenirler de bizim uğraşlarımızın yorgunluğunu güzel bi gülümsemeyle silip götürürler :)

----

Bu hediyeler aynı zamanda bütün Türk VIP'ler için de geçerli. Hepinizi seviyoruz ve en kısa zamanda Bigbang geri dönsün artık diyoruz. 18'inde liderin ve grubumuzun doğum günü var. Bunu da en güzel şekilde kutlayalım. 8 yıldır onlar dimdik ayakta, biz de arkalarındayız. #TURKISHVIP

Can
Hanife
Azra
Betül
Mervem
Seha
Özge
Gabi

Tonight, We are fantastic baby... :)

Yorumlar

 1. Şöyle bir düşündüm de neredeyse 1 yıldır uğraştığımız didindiğimiz kafa patlattığımız kargo ücretlerini vs öğrenince büyük hayal kırıklıkları yaşadığımız ama yılmadan çalışıp çok güzel bir proje haline getirdiğimiz her parçasında kocaman kocaman heyecanların gizli olduğu içinde olmasını istediğimiz daha bir çok şey olmasına rağmen malum 123456789 kilometre ötedeki ülkeye gönderdiğimiz için mümkün olmayan şeylere rağmen ülkemizi en güzel şekilde anlatacak ve onların tarzına az biraz uyacak şeyler hazırladık :)) zaman zaman ben ne yapıyorum ya ne saçma şeylerle uğraşıyorum ellerine bile ulaşmaz belki diye düşünsem de hemen kendime gelip olum bu Bigbang sürprizlerle dolu bi bakmışız bunları kullanmışlar yada hiç değilse belki Türk bayrağıyla dünyanın Asya'dan ibaret olmadığını anlarlar kkkk diye düşünerek kendimi teselli ediyordum ahahah en başından sonuna kadar alışverişleri yaparken daha ortada kesinleşmiş hiç bir şey yokken çıkıp gözlemler yaptık herkes yaşadığı yerden gönderebileceği şeyleri düşündü ortaya harika sohbetler çıktı ve çok çok büyük keyif alarak her şeyi çok çok özenerek yaptık ve doğal olarak en büyük dileğimiz tabi ki de onların üzerinde görmek, evet bunu gerçekten çok çok çok istiyoruz o günleri görmek dileğiyle ve gidip gitmeyeceği bile muamma olan YG'ye alınmaması bile söz konusuyken bizlere inanıp destek veren arkadaşlarım sizinde ellerinize yüreklerinize sağlık çingularım :)) Şu an aklımda olan tek anım kafamın üzerinde koca bir kutu ve kargoya heyecanla endişeyle elimden düşer korkusuyla kan ter içinde kalmış 9 kişinin (hatta çıkmak zorunda kalan arkadaşların bile) emeklerinin içinde olduğu kutuyu taşıdığım an var ve çok şükür bitti ve çok şükür Kore de :))

  YanıtlaSil
 2. Hediyelerin her biri çok güzel olmuş.Hepsi ayrı bir anlam taşıyor. Emeğinize sağlık. Gerek hediyelerin bizi yansıtması, gerek üyelerin özelliklerine göre objelerin seçilmesi çok hoşuma gitti. El emeği de girmiş işin içine üstelik. Tebrik ediyorum hepinizi. :)

  YanıtlaSil
 3. Elinize kolunuza yüreklerinize sağlık, o kadar güzel hediyeler ki ben böyle hediyeler alsam bayılırdım. Eminim onların eline geçtiğinde onlarda bayılacak. Umarım kutu ulaşır ve ulaşırsa lütfen bizlerle de paylaşın

  YanıtlaSil
 4. Yazıyı okuyupta duygulanmamak elde değil.. Yaklaşık 1 senelik emeğimizi, yaşadıklarımızı ve hayallerimizin hepsini bir arada görmek insanı duygulandırıyor. Hep birlikte neler atlatmadık ki neler başarmadık? Herkes kendi hayat koşuşturmacasının içinde bu güzel projeye binbir zorlukla destek verdi ve bugünlere gelebildik. Bunun değeri tartışılmaz ^_^ Bence projemiz şimdiden başarıya ulaştı ister hediyelerimiz Bigbang'e ulaşsın ister ulaşmasın ama biz başardık!! :D Ve inanıyorum ki o güzel haberi de alacağız!! :D Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum çingular, iyi ki dediğim şeylerden biri de sizsiniz!! Biz birlikte olduktan sonra nice projeleri deviririz :P Can kalemine sağlık çingum!! ;) Hep birlikte olmak dileğiyle.. Seviliyorsunuz unutmayın! ;) :D

  YanıtlaSil
 5. Can Abi, öncelikle bu yorum vesilesiyle askerliğin bitişini kutlarım, hoşgeldin (böyle mi denir emin olamadım ama).

  Projeden henüz haberim oldu bu yazıyla beraber. Herbir resme baktıkça keşke önceden haberim olsaydı diye düşündüm. Belki elimden sizler kadar çok şey gelmezdi ama çorbada tuzum bulunsun derler ya benimki de o hesap işte. Hediyelerin herbiri o kadar incelikli düşünülmüş o kdar zarif o kadar özeller ki bence herhangi birinin beğenmeme ihtimali yok. Eğer BIGBANG'e ulaşırsa, ki inşallah ulaşır, eminim onlar da çok beğeneceklerdir. Hediyeleri kimlerin seçtiğini, projenin kimlerden çıktığını tam olarak bilmiyorum kusura bakmayın ama şunu söylemeliyim ki muhteşem zevklere sahipmişsiniz. Herbirinizin ellerine, yüreklerine sağlık.

  İlginç olan normalde belki de birbirinden haberi bile olamayacak, hiç tanışmayacak insanların BIGBANG sayesinde tanışıp bu kadar kaynaşmalarıdır benim için. Birçok VIP'yi yalnızca internet ortamında görmeme (okumama) rağmen, yazdıklarını okurken sanki bir arkadaşımla bir cafeye oturmuş havadan sudan sohbet ediyormuşuz hissi alabiliyorum. Mesela Can abinin yazılarını okurken, bir yazı okuyormuşum hissinden çok karşısında oturmuş anlattıklarını dinliyormuşum gibi geliyor. Ve sanırım bunun için tabiki öncelikle internete, ve BIGBANG'e ya da diğer birçok şeye teşekkür etmeliyim.  Birçok VIP'de BIGBANG'in yeri çok özel, ço ayrı bunun da farkındayım. Bu sevginin, herkesçe farklı sebepleri vardır belki. Her VIP birbirinden tamamen farklı insanlardır, belki de hiçbir ortak noktaları yoktur BB dışında. İşte bu yüzden BB'ye bir kez daha teşekkür ediyorum. BB'nin 8. yılı ya da sizlerin hazırladığı bu muhteşem hediyelerin konusunun oldukça dışına çıkmış olacağım kusuruma bakmayın. Benim BB ile tanışmam Tonight albümü çıkmadan birkaç ay öncesinde olmuştu ki sanırım 2010'un sonları ya da 2011'in başlarına denk geliyor. O zamandan beri ben de bir VIP'yim. Sanırım hassas dönemlerden geçiyordum o zamanlar ve BB bir çeşit kaçış odası olmuştu benim için. Belki de bu yüzden BB benim için hala bu kadar değerli, özel ve vazgeçilmez. Hergün, her üye ne yapmış, hangi havaalanındalarmış gibi şeyleri artık takip etmesem de hani böyle bazılarımızın özel şeyleri olur varlığı bizi mutlu eder, başkaları önemsiz bulur o şeyi ve yokluğunun fark oluşturmayacağını düşünür ama aslında öyle değildir. İşte bence BIGBANG de böyle, hergün her şeyleri hakkında bilgi sahibi olmama gerek yok; ama oradalar ve ben bunun farkındayım, ne zaman dönsem orada olacaklar hissi.  Ben yazacaklarımın dışına çıkıp biraz uzattım kusuruma bakmayın. Uzun zamandır bir şeyler yazmayınca belki de çok saçmalamışımdır diye de düşünüyorum açıkçası. Aslında gerek BIGBANG, gerekse VIPz hakkında yazılacak o kadar çok varmış gibi hissediyorum ki, her birini yazsam karman çorman bir yazı haline gelirdi bu yorum. Bitirmeye çalışırken bile uzattım bırakamıyorum :D
  Ve tekrar proje sahiplerinin ellerine sağlık. Harikasınız gerçekten.

  YanıtlaSil
 6. Ya siz ne kadar harika bir iş cikarmissiniz! Hediyelerin hepsi de çok ince, anlamlı. Bunları anlatan kartlar falan hazirladiniz mi? Bir de fan mektupları vesaire *^^* Elinize emeğinize saglik<3

  YanıtlaSil
 7. Bu yazıyı okuma fırsatını anca yakaladım ve okurken paketin YG binasına girdiği haberi geldi :)) Sevgili ablam Azra'nın o an ki tepkisi bana vurmak oldu :D Bende el pençe divan ...o kadar uğraştınız,didindiniz,emek verdiniz ve bende bi şey yapamasam da bu maceranıza şahit oldum :) Hepinizin ellerine,yüreğine sağlık. ÇÇUKAEEEE unniler ve oppa :D

  YanıtlaSil
 8. korktuğunuz oldu. fox bu işe el attı ;)

  YanıtlaSil
 9. xxbigbangsaramxx26 Ağustos 2014 21:43

  ben gerçekten tebrik ediyorum sizi.nasıl hitap etmeliyim bilmiyorum.abla demeliyim galiba büyük gibi duruyorsunuz gözüme.ben 17 yim.ahhh 8 yıldır vıp im ama çekmeddiğim dert kalmadı.böyle etkinliklere katılıp can vermek istiyorum.anlatamayacağım kadar çok seviyorum bigbang'i.ama ailemden yana çok zorluk çekiyorum.bende klavyecivip'im.gerçekten yazıyı baştan aşağı ağlaya ağlaya hıçkıra hıkçkıra okudum ;( neden başka vıp kadeşlerim böyle şeyler yaparken ben yokum diyorum kendime.halbuki onlar ömrümü adadığım insanlar.ben düşünemiyorum bile.GD nin Rİ nin Tae nin instagram da yada twitterde vs resim paylaştığını düşünemiyorum..hepinizi tebrik ediyorum.Allah razı olsun ben yapmış gibi sevindim.sizi tanımıyorum ama canı gönülden seviyorum kardeşlerim.bana da dua edin..gerçekten günümü internette geçiriyorum.saatlerce yorumlar yazıyorum.japoncadan koreceye her dilde sesimi duyurmak için.sadece inanıyorum ve bekliyorum.sırf hayallerimi süsleyen adamları bir kere aynı ortamda grmek için

  YanıtlaSil
 10. hanife sarıkaya27 Ağustos 2014 14:54

  Burdan da ben VIP değilim diye bağırayım mı dhsgjsgh O zaman bana aynen şöyle demişti Can ''Seni kessek kanın bile sarı-siyah akar'' :D Ahh ne günlerdi..
  Baştan sona zor bi projeydi bitirdik şimdide beklemesi zor..Hepiniz benim kıymetlimsiniz bunuda araya sıkıştırayım :D BB den bi tepkiden ziyade önceden olduğu gibi sımsıcacık hepsinin bi arada olduğu ve benim günlerce sadece onları dinleyeceğim bi albüm bekliyorum ben sadece..Ve değerli olduklarının farkına varıp bi el gibi tastamam bi arada olmalarını..
  Satır aralarına sıkıştırdığın o ince detaylarla beni kalbimden vurdun Can yazmadan geçemeyeceğim.. Ve her zaman dediğim gibi Can'ımsın ☺
  Tüm yazan arkadaşlarada çook teşekkür ederim kendi adıma desteğiniz bile yeter bize ☺

  YanıtlaSil
 11. Emeğinize sağlık ama bir sorum olacak hediyeleri hangi adrese yolladınız yg bildiğim kadarıyla hediye kabul etmiyor. İlerde ben de yollamak istiyorum o yüzden adresi paylaşabilir misiniz

  YanıtlaSil
 12. hanife sarıkaya29 Ağustos 2014 13:33

  Adres yok direk YG ye elden teslim edildi hediyeler ama çok zor şartlar altında oldu buda tabii :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …