Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Hürriyet Gazetesi'nin Uydurma K-pop Röportajı

Yukarıda görmüş olduğunuz röportaj 17 Ağustos tarihinde Hürriyet Gazetesi'nde yayınlandı. Ben internetten gördüm, heyecanla hemen tıkladım. Hızlı bir okuma faslından sonra aklıma gelen ilk cümle şu oldu: "Bu ne lan?"

Hakan Gence isimli sözde gazetecimiz Miss A ve Super Junior ile sözde röportaj yapmış. Sözde diyorum, çünkü özde olması için hiçbir pozitif durum yok röportajda. ELF ve Say A değilim, ama iki grubu da biraz olsun yakından tanıyorum. Çevremde ve arkadaşlarım arasında Miss A ve Super Junior'a gönül vermiş insanlar var.

Peki neden mi bu röportajın sahte olduğunu düşünüyorum? Okuyanlar arasında benim gibi düşünen çok insan var. Bir yandan da nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde bu röportajın gerçek olduğuna inanıp oldukça mutlu olan kesim de söz konusu. Yapmayın arkadaşlar, o kadar çok hata var ki şu yukarıdaki rezillikte.

Aslında Hepimiz Çıplağız

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber hayatın tadını daha iyi çıkarmak için oluşan mevsimlik heyecanlar da çevremizde, vücudumuzda, başka insanlarda oluşmaya başladı. Hava daha aydınlık, insanlar daha enerjik, kalpler daha hızlı atıyor veya atmak istiyor, müzikler kulağa daha güzel geliyor, yemeklerin tadı daha güzel, tatile hasret olma durumu inanılmaz derecede artmış bir biçimde ve en önemlisi de havada aşk kokusu var!

Dünyaya savunmasız ve çıplak bir şekilde geldiğimiz bir gerçek. Sanki bu savunmasızlık durumuna içerlemiş gibi hepimiz yıllar boyunca gizli kalkanlar inşa ettik. Bununla da yetinmedik, bazılarımız öyle sıkı kapadı ki bu kalkanları kendilerini içeri hapsettiler. Bu kalkanı, kabuğu kırmak için de yine yıllar gitti. Peki neden sürekli savunma halindeyiz? İnsanoğlu gerçekten de incinmekten bu kadar korkuyor mu?