Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Temmuz, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Aşık olunacak ada: Santorini

Daha önceki Mykonos yazısını okumak için tıklayın!

Şimdi sıra Santorini'de...

Küçüklüğümden beri Santorini kartpostallarında hep aynı resmi gördüm. Küçük mavi bir kilisenin tepesinden muhteşem Ege manzarası. Yıllardır hayallerimi süsleyen bu manzaranın bana bu kadar yakın olması, gitme arzumu daha da artırıyordu. Mesleğin avantajlarını çalışmaya başlayınca görmek çok güzel bir duygu.

Ege’nin muhteşem doğası, bembeyaz evleri, leziz mutfağı, harika denizi ve misafirperver halkından dolayı “hayallerimdeki tatil işte bu” dedim ve en güzel Yunan adası olan Santorini’ye doğru yola çıktım.

Güneş Ege’de bir başka doğar, çiçekler bir başka açar, Ege’nin yemekleri ayrı lezzetli olur, manzarasına ise doyum olmaz. Bir tatilden istediğim her şeyi karşılayan Santorini’ye gitmek için önce İstanbul’dan direkt Mykonos’a uçtum. Mykonos’a indiğimde 2 gün bu “çılgın” adada vakit geçirip sonra Santorini’ye giden feribotlardan birine kendimi attım. Ufukta Santorini belirginleşmeye başladığında, kalbimin da…

Ailem benim her şeyim...

Hayatta sorgusuz sualsiz sevdiğiniz insanlar olabilir. Bütün benliğinizi, aşkınızı, duygularınızı, maddi-manevi her şeyinizi sunarsınız. Sonuçta ne mi olur? O kişi sizin ağzınıza sıçar ve hayatınızda sanki hiç var olmamış gibi ortadan yok olur. Sap gibi bir başınıza kalır, soluğu annenize sarılarak ya da babanıza karşı ağlayarak bulursunuz. Onlar hiç düşünmeden sizinle üzülür, sizinle ağlar. Bu hayatta bizi karşılıksız seven yegane varlıklar ailemizden başkası değil.

Ben 6 yıl geç doğan bir çocuğum. Annemle babam çeşitli doktorlara gittikten sonra Kıbrıs'tan Zonguldak'a tayin olmuş bir doktorun haberini alarak hemen onun yanına gitmişler. O doktorun sayesinde 6 yıl geç olsa da ben doğmuşum. Babam adak adamış, kurban kesmiş, kanını da alnıma sürmüş. Annem hayatımıza yeni "can" geldi diye Can koymuş. Her gün fotolarımı çekmişler ve bir albüme altına notlar yazacak şekilde koymuşlar. Sonuçta ben onların ilk -ve tek- çocuklarıydım, üzerime düşmek için ellerinden gelen her…