Ana içeriğe atla

En İyİ K-pop Gruplarını Seçİyoruz...İnternet çok geniş bir kaynak ve ne zaman karşımıza ne çıkacağını bilemiyoruz doğal olarak. Bu zamana keşfettiğim güzel siteleri yer imlerinde topladığım için tam sayısını bilmiyorum. Ama gayet fazla olduğu bir gerçek. Bugün bir şey araştırırken karşıma çıkan Ranker isimli site sayesinde çok kolay ve güzel bir şekilde anketler düzenlebildiğini öğrendim. Birkaç ufak denemeden sonra kendi anketlerimi yapmak istedim. Peki konu olacaktı? Tabi ki de hepimizin ilgi alanına dahil olan Kpop. İşte bu yüzden iki ayrı anket oluşturdum. 

"En iyi olduğunu düşündüğünüz erkek / kız Kpop gruplarına" oy verebilirsiniz. Bu anketin diğerlerinden farklı bir yanı da olumsuz oy da verebiliyor olmanız. Oy verdiğiniz zaman listenin sıralaması otomatik olarak değişiyor. Yeni yıla kadar devam edecek olan bu ankette oy kullanmak isterseniz aşağıda sizi bekliyorlar. 

Not: Tabi ki bu anketi öyle resmi bir durumu filan yok. Eğlence, güzel vakit geçirme amaçlı... Ayrıca Türk Kpop fanlarının hangi gruplara daha çok gönül verdiğini toplu bir şekilde burada görmek mümkün. Oy verdikten sonra isterseniz hangi gruba oy verdiğinizi, neden o gruba oyunuzun gittiğini yazabilirsiniz. İyi eğlenceler!!!


Kpop gruplarına oy verme zamanı...
En İyi Erkek K-pop Grubu

Erkek gruplarına oy verdikten sonra sıra geliyor kız gruplarına... Çoğu yerde bazen kız grupları görmezden gelinse de ben burada doğal olarak onları da dahil ediyorum. Erkek gruplarından ayrı olarak bir anket açtım, çünkü daha adil bir oylama olacağını düündüm. Kpop'un seksi, tatlı, yetenekli, hareketli, duygusal yönlerini ortaya çıkarak kız gruplarına çok kolay bir şekilde oy verebilirsiniz.


En İyi Kız K-pop Grubu31 Aralık'ta sona erecek. Yeni yıla bu sonuçlarla girelim!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …