Ana içeriğe atla

K-pop grupları / fandomları kasaba olursa..

     Bu aralar Uzakdoğu'yu seven azınlık olarak daha bir mutluyuz sanki? PSY geldi, Cuma günü eğleneceğiz. Ayrıca Music Bank duyurusu olsun, Expo'nun diğer güzellikleri bizim kanımızı kaynatıyor. Ben de kendimi keyifli hissediyorum ve bunun sonucunda aklıma fandomlarla ilgili keyifli bir yazı yazmak geldi. Hemen belirteyim; bazı gruplar hakkında detaylı bilgiye maalesef sahip değilim. O grubun hayranları yorum kısmında detayları belirtirse tam olarak mükemmel olur.

     Konumuz Kpop gruplarını ve fandomlarını kasaba yapmak! Evet, yanlış duymadınız; kasaba yapıyoruz. İşte nüfusu olan, haritada yerini belirttiğimiz, mutlu mesut yaşanılan yerler. Nasıl mı olacak bu iş? Başlayalım bakalım.

Büyükköy || BIGBANG

Nerede: Zonguldak'a bağlı bir sahil kasabası.

Sloganı: "B to the I to the G, B to the A N G"

Marşı: Haru Haru

     Zonguldak'ta şirin bir kasaba Büyükköy. Bir köprüye kurulu olduğu için çok garip ve özgün bir konumu var. Bu köprü kasabayı kurucuları sayesinde Avrupa ve Amerika’ya bağlıyor. Sakinlerinin rahat tavırlar sergilediği, cool takıldığı bir yer. Denize girmek, müzik dinlemek ve dans etmek en büyük eğlenceleri. Pek televizyon programları uğramıyor bu kasabaya, gelen turistlerin çoğu dans gösterileri ve çılgın giyim tarzlarını görmek için geliyor. Örgülü saçlar, renk renk desenler, deriden pantolonlar pek bir moda... Çılgın giyimi tarzını farklı müzik zevklerine de yedirmeyi başarmış Büyükköy'de yaşayanlar. Ayrıca köyün havluları da ünlü, Özdilek'le yarışır türden. Güneşli günleri sever Büyükköy'dekiler, sarı onların favori rengidir. Ayçiçeği tarlaları vardır, kasabanın hediyelik eşya dükkanında melek figürleri satılır. En son olarak kasabanın en güzel sahiline 10 milyon TL'lik bir pansiyon kuruldu. Dışarıdan gelen insanlar ve kasabanın kurucuları bu pansiyonda kalmayı çok seviyor. Kasabanın favori hayvanı köpek, her türden köpekler burada hallerinden oldukça memnun.

Elfistan || Super Junior

Nerede: Kahramanmaraş'ın ovalarında

Sloganı: "Everlasting Friends"

Marşı: It's You

    Kahramanmaraş şehrinin ılık ılık esen ovalarında kurulu olan Elbistan, en kalabalık iki kasabadan biri. Burada her daim eğlence, mutluluk var. Arada zelzele ile sarsılsalar da hemen toparlanıyorlar. Ülkenin kurucuları Büyükköy'ün tam üç katı: 15 kişi! Her biri birbirinden bağımsız ve farklı karakterlere sahip oldukları için Elfistan'da çeşitlilik ve eğlence anlayışı katlanarak büyümüş. İlçe, hatta ilk olmayı isteyen kasaba sakinlerinin favori rengi mavi. İlk olurlarsa eğer Akdeniz'e de kıyılarının olmasını istiyorlar. Çünkü mavi onlar için çok önemli. Kasabada değişik türden sadık dostlara rastlasak da favori hayvan olarak kaplumbağayı gösterebiliriz. Elfistan'ın derelerinde yüzen bu sevimli kaplumbağayı görmek için her yıl bir sürü insan kasabaya akın ediyor. Ayrıca her yıl bahar mevsiminde düzenlenen "SS Birlik, Beraberlik ve Mutluluk Festivali" sayesinde bütün yılın dertlerini unutuyorlar. Kasabada yaşayan insanların poster ve albüm sevgisi büyük boyutta. Özellikle her evden kurucuların albümleri çıkıyor. Bunun yanında odalarında poster asacak yer kalmadıkları için evlerin dış yüzeylerine posterleri asmaya başlamışlar. Kasabadan bir Lady Gaga bile çıktı, o derece komikler. Lady HeHe bu aralar askeri görevini yapıyor olsa da ortalığı yakmaya devam edeceğinin sinyallerini çoktan verdi bile. Elfistan'a uğrayın, eğlenin, mutlu olun!

Yıldızköy || TVXQ

Nerede: Çanakkale Boğazı'nın kenarında, yıldızların ülkede en iyi görüldüğü konumda

Sloganı: Always Keep The Faith

Marşı: Mirotic

     Ege Denizi bizi selamlarken, Gelibolu Yarımadası gururlar başını kaldırıyor. Gökyüzü mükemmel, Cassiopeia yıldızlarını çok net bir şekilde görebiliyoruz. İşte böyle güzel bir konumda yer alan Yıldızköy, Elfistan ile beraber ülkede nüfusu en fazla olan diğer kasaba. 5 tane kurucuya sahip en köklü kasaba olan Yıldızköy, Çanakkale'nin zamanında kırmızıya dönüşen sularından etkilendiği için renk olarak kırmızıyı benimsemiş. Kasaba halkı gururla bu rengi taşıyor. Kurulduktan yıllar sonra kendisine düşman kazanan Yıldızköy, bu savaşta anlaşmazlığa düştüğü için yara aldı. 3 kurucu kasabadan ayrılarak İzmir'de Ceyvaycey kasabasını kurdu. Her ne kadar kasaba ikiye bölünmüş olsa da yüreklerinde bir olduğunu bütün kasaba sakinleri biliyor. Her yıl geçmişi anmak için özel günlere sahip olan Yıldızköy, eski şarkılarla, şovlarla, dans gösteriyle tekrar tekrar büyüleniyor. İki kasaba ileride birleşir mi bilemiyoruz ama herkesin isteği Yıldızköy'ün tekrardan tek olması.

Işıldayanköy || SHINee

Nerede: Sinop Limanı'nın kenarında, Türkiye'nin en kuzey ucunda

Sloganı: Merhaba, merhaba! (Kim bilir, belki birlikte olabiliriz biz)

Marşı: Ring Ding Dong

     Sinop'un kuzeyinde bir deniz feneri gibi ışıl ışıl parlıyor bu kasaba... Rengarenk ışıkların süslediği sokakları adeta bir karnaval havasında. Kasabada arkeolojik kazı yapılıyor bu aralar. Geçmiş çağlara ait izler bulunmuş. Hatta ortaya çıkan kemiklerin dinozor kemiği olduğu söyleniyor. İlerleyen günlerde duyuru yapılacakmış. Bu kasabanın da 5 kurucusu var. Diğer kasabaların aksine Işıldayanköy'ün kurucuları daha bir genç. Berrak suyun yansıması bütün kasabayı akşamları deniz mavisiyle kaplıyor. Özellikle dans konusuda iddialı olan kasaba, bu sıralar çok hareketli günler geçiriyor. Çünkü kurucuları geri döndü, kasabada yaşayanlar için önümüzdeki günler bayram gibi geçecek.

***

     Şimdilik 4 grup hakkında yazdım. Ama devam etmeyi istiyorum. Siz de bu yazıyı beğendiyseniz yorum yapabilirsiniz. Görmek istediğiniz grubu yazın, ben de bunu dikkate alayım diğer kasaba/fandom yazılarında. Aslında detaylara inmek istedim ama yazı böyle bile uzun oldu. Artık daha sonraki yazılara diyorum.

Peki siz hangi köyün sakinisiniz?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…