Ana içeriğe atla

[Blog Tur] Gabriel'in Cehennemi- Sylvain Reynard + Ön Okuma


"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım"Kitabın Adı : Gabriel'in Cehennemi
Orjinal Adı : Gabriel's Inferno
Yazar : Sylvain Reynard
Serinin Adı : Gabriel's Inferno
Seri Kitap Numarası : 1
Tür : Romantik, Yetişkin
Yayıncı : Optimum Kitap
Fiyatı : 25 TL
Sayfa Sayısı : 646
Yayın Tarihi : Ekim 2012


TANITIM

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Juliayla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.Gabrielin Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.***

Kitap Oburları olarak 2013'ün ilk kitap turunu başlamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Yine keyifle okuyacağınız ve okurken de eğlenip bilgi sahibi olabileceğiniz bir kitap seçtik. Bu sefer sizin için Gabriel'in Cehennemi'ni seçtik. Ben beğendim kitabı, bakalım siz de beğenecek misiniz?

Kitabı elime aldığında hem ön, hem de arka yüzünde Grinin Elli Tonu yazdığını gördüm. Kitap tanıtımlarında ve kitap hakkında yorum yapan gazetelerde karşılaştırmalar yapılmış. Bütün o karşılaştırmaları unutun. Çünkü Gabriel'in Cehennemi ile Grinin Elli Tonu arasındaki tek benzer nokta iki kitabının da arka kapağında "Yetişkinler için / Erotik Roman" yazısının yer almasından ibaret. Bir de iki kitabın çıkış noktası olan Alacakaranlık serisi var ki, bu da bazı okurlarda ön yargıya neden olabiliyor.

Kitabın konusunda çok kısaca bahsedeyim. Zira diğer arkadaşlarım detaylı bir şekilde konuyu açıkladılar bloglarında. Dante uzmanı olan Profesör Gabriel Emerson ile onun üniversitede ders verdiği sınıftaki öğrencisi Julia'nın macerası. Bolca yasak aşkla soslandırılmış, üzerine hafif erotik dokunuşlar eklenmiş kalın bir kitap var elimizde.

İki ana karakterin oldukça dominant olduğu bu kitapta yan karakterlere o kadar özen gösterilmemiş. Aslında gösterilmesi de gerekmiyor hani. Başka karakterler aramıyorsunuz, çünkü bu iki ana karakter bizi hem sıkıyor, hem eğlendiriyor, hem gülümsetiyor, hem de tahrik ediyor. Ama asla ve asla romantizm ya da şehvet doruklarına çıkartmıyor. Bu konuda kitap artı 18 değil, artı 16'ya daha çok hitap ediyor. 

Julia karakteri tam klasik bestseller kızı. Hafif sakar, sözünü esirgemeyen, utangaç, içine girdiği konuda daha yeniyetme olan ve okuyucu bazen sıkboğaz etse de kendini bir şekilde affettirebilen biri. Duygu değişimlerinin bolca yaşandığı Julia karakterini okuyan kadınlar eminim bu karakterde kendilerinden birçok şey bulacaktır. O yüzden kadınlar sever, erkekler ise Julia'yı "çömez" bulabilir diye düşünüyorum.

Gabriel karakteri de tam bir betseller erkeği aslında. Zaten bu çok satan kitaplardaki karakterler baskın bir iki özellik dışında birbirinin aynısı. Ya da ben çok farklı türlerden kitaplar okuduğum için böyle zannediyorum. Takdir sizin. Ne diyorduk? Hah, Gabriel. Bol bol alıntı yapan, konuları uzun uzun anlatan, sosyal konularda eksikliği oldukça hissedilebilir olan Gabriel'in hem Julia üzerinde, hem de okuyucu üzerinde bir etkisi oluyor. Kitabı okuduğunuzda sayfaları genelde "daha çok Gabriel görebilmek" için çevireceğinize eminim.

Kitabın kapağındaki alevleri beğendim. Bu tarz "çeyrek" erotik bir roman için oldukça iyi düşünülmüş. Bu arada benim gibi erotik kitapları seviyorsanız bu kitaptan tam olarak istediğinizi bulamayacaksınız. Kitabın sonuna kadar Grinin Elli Tonu'ndaki gibi bir iki sahne bekledim, beklemekle kaldım. Nakka nakinta yani. Ama akıcılık konusunda yazarın elini sıkmak istiyorum. Kitabın ilk sayfaları hariç hiç sıkılmadım, su gibi aktı. Bunda uzun açıklamalar ve betimlemeleri seven bir insan olmamım da oldukça etkisi var hani. Kitabın içerisinde bir sürü müzik göndermesi var. Bahsedilen müzikleri not almanızı tavsiye ederim, çünkü hepsi birbirinden güzel. Eğer not almayı unutursanız; üzülürsünüz. Ayrıca sevgili Sui Generis sizin için üşenmedi ve kitabın içerisinde yer alan yapıt ve romanları tek tek yazdı. Bunların göz atmayı unutmayın.

ÖN OKUMA

Kitabın girişteki sıkıcı bölümü, ara ara kopukluğu 1,5 puan kırmama sebep oldu. Akıcılık, içerisinden güzel ve dikkatli müzik göndermeleri ve Gabriel karakterinin diğerlerine oranla daha özgün olmasına ise artı puan verdim. Benim Gabriel'in Cehennemi için puanım 3,5


Şimdi gelelim işin en güzel kısmına. Bu kitabı okumanızı istiyoruz, bu yüzden yine size hediye edeceğiz. Nasıl mı kazanacaksınız? Hemen kısaca bahsedeyim. Kitap Oburları olarak tam 3 adet Gabriel'in Cehennemi kitabı hediye ediyoruz. Bunun için yapacağız küçük etkileşimler burada yazıyor. Şimdiden herkese bol şans. Hediye edilen kitaplara ben bayılıyorum, ya siz? :)1-6 Ocak Tur Programı; 

3 Ocak: metropolgunlugu.blogspot.com/  Kitap Yorumu- Ön Okuma

4 Ocak: thcodex.blogspot.com/ Kitap Yorumu- Yazar Tanıtımı 
5 Ocak: mirielenda.blogspot.com/ Kitap Yorumu- Yarışma

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …