Ana içeriğe atla

Tatile gidiyorum

Şarkımız bu olsun

Aslında bu yazıyı bu kadar geç yazmayacaktım. Nedense elim bir türlü klavyeye gitmedi, sanırım tatil modunda biraz erken girdim.

Başlık aslında her şeyi anlatıyor ama iki satır karalayayım dedim. İşimde daha 6 aydır çalışmama rağmen izin kullanıp tatile gidebildiğim için çok şanslıyım. Kuzenimin Türkiye’ye gelmesiyle tatil zamanının denk gelmesi ise ayrı bir mutluluk.

Oldum olası denizi, güneşi sevmişimdir. Kültür turları da güzel ama dinlenmek, deli gibi gezmek, denize girmek üçlüsünün yerini tutamaz diye düşünüyorum. İnsan o kadar çalıştıktan sonra iyi bir tatili hak ettiğini düşünüyor.

Balıkesir – Akçay’a gidiyorum. Huzurlu, eğlenceli ve dinlendirici bir yer. Eskiden Ayvalık’a giderdik, orası daha hareketliydi. Bu sene ise oraya –ve Cunda Adası’na- günü birlik gideceğiz. Bayram tatili haftayla birleşseydi Bodrum’a geçme planlarım vardı ama olmadı.

Onun yerine İstanbul’a geri dönüp Cuma akşamı Zonguldak’a geçiş yapacağım. Biraz hareketli bir ay olacak benim için. Tatile gidemeyen arkadaşlar özellikle Instagram’ıma bakmasın diyorum, şimdiden uyarayım Açık ağızlı gülümseme

Blogumu büyük ihtimalle güncelleyemem, anca geldiğimde. Ama bazen ben bile kendime inanamadığım bir bakmışım deniz kenarında yeni yazı giriyormuşum. hiçbir şeyin garantisini veremem.

Birazdan yolculuk başlayacak, o yüzden kısa keseyim. Sadece size haber vermek istedim. Metropol Günlüğü tatil dönüşü tam gaz yoluna devam edecektir. O zamana kadar görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Not: Radyo yayını iki hafta boyunca bensiz olacak. Ama Berna, Dicle ve Umut burada, onlar eminim beni aratmayacaklardır. Zaten geldiğimde ben de dinleyeceğim yayınları. Şimdiden yayınlarda iyi eğlenceler : )

>Lee..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…