Ana içeriğe atla

Elini uzattı. Tutmadım…

Hava berbat derecede sıcak. İnsanlığın yaz mevsimindeki huysuzluklarının bir nedeni bu sikindirik havalar. Arada rüzgar hafif bir şekilde esse de başımızı ağrıtana kadar güneş ışığına maruz kalmadan işlerimizi halledemiyoruz. Ben kendi içimden söven biriyim ama bazıları bunu fiziksel bir şekilde dışa vurabiliyor.

Bu gibi havalarda en iyisi evde oturmak. Ben de dün bütün gün hem evde dinlendim, hem de açılmayan birkaç kolimi didik didik ederek yerleşme işlemimi tamamladım. Taşındığımız sırada odamın derinliklerinde geçmişime ait bir sürü obje ve yazı buldum. Bazıları tamamen aklımdan çıkmış. Elimde aldığım bir defterin sayfalarını çevirdiğimde kaç kere “ha siktir” dediğimi bir ben bilirim. Bilinçaltım bana büyük bir oyun oynuyor olabilir. Keşke unutmak istediğim bazı boktan olaylar ve bazı boktan kişiler ile ilgili de bilinçaltı bu denli iyi çalışabilseydi.

Sizi bilmem ama ben bazen geçmişi düşünerek “acaba şu olayın sonunda evet ya da hayır deseydin nerelere doğru sürükleneceksin?” diye sorgulama yaparım. Dün de aynısını yaptım. Lise sondayken “hayır” deyip kestirip attığım bir olaya “evet” deseydin neler olabileceğini düşündüm.

O Cuma günü onunla konuşsaydın belki de her şey düzelecek, eski halimize dönecektik.

Yine dershaneden kaçıp sinemaya gidecek, nedense her zamanki gibi en boktan filmler için bilet alacaktık.

Her akşam yine konuşacak ve hayallerden bahsedecektik.

Somut hayallerimin olmasına sevinecekti. Ben ise onu gittiği yoldan döndürmeye çalışacaktım.

Atlayacaktık arabaya ve bilmediğimiz yerlere gidecektik.

Belki de kendimizi yatakta bulacaktık. Ne de olsa daha önce yapmamıştık.

Yeni giydiği elbisesi ve yeni yaptırdığı saçlarıyla karşıma çıkıp “nasıl olmuş?” diye soracak, ben de her zamanki cevabımı, yani “süper”i verecektim. Ne de olsa her zaman ona her şeyi yakıştırıyordum.

Sınıftakiler kıskanmaya ve bu kıskançlıklarını belirtmeye devam edeceklerdi.

Üniversiteyi kazandığımda tam gaz devam ediyor olacaktık. Çünkü bağlarımızı sıkı tutmuştuk.

“Ayrılamayız biz, ihtiras var” gibi salak salak sözleri üzerimize alacak ve yolumuza devam edecektik.

Bugüne kadar gelecek ve geçen senelerde daha sıkı, daha yumru bir şekilde kenetlenmiş olacaktık.

*Bir hayır kelimesi ve konuşmak için buluşma yerine gitmeme olayı belki de yukarıdaki bütün maddelerin gerçekleşmemesini sağladı. Bunu hiçbir zaman bilemeyeceğim. Sadece bu şekilde tahminlerde bulunabilirim. Ama şimdi düşündüğümde pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Çünkü düşünerek cevap vermiştim. O günden itibaren düşünerek, emin adımlarla vereceğim kararı vermiş ve yolumu seçmeye başlamıştım. Bugüne kadar hep böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak.

Belki siz de geçmişte verdiğiniz kararlar hakkında bazen düşünüyorsunuzdur. Unutamadığınız, aklınızın bir köşesinde yer edinmiş, şöyle olsa nasıl olurdu diye kafa yorduğunuz sorular mutlaka vardır. Çıkartın onları akıl andığınızdan, salın ortaya… Düşünün biraz, tahminlerde bulunun. Beyin fırtınası yaşayın, geçmişi yad edin. Pişmanlıklar, doğru kararlar ve geçmişi yad etme üçgeni içine atın kendinizi biraz. Çünkü insan gerçekten iyi hissediyor, daha bir rahatlıyor.

***Tatil boyunca deniz kenarında hamakta sallanıp kendimi hayal dünyasına, eğlenceye ve geziye atacağım. Bu seneki tatilin gerçekten en iyisi olacağını hissediyorum şimdiden. O yüzden biraz sabırsızım. Ağustos ayının gelmesini bekliyorum. Çok verimli, çok eğlenceli, çok beyaz ve çok “benlik” geçecek…

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …