Ana içeriğe atla

BIGBANG’e teşekkür ediyorum

Şu son günlerde Bigbang’e iyice doyduğumuz için böyle bir yazı yazmak istedim. Bigbang hakkında ne kadar yazsam yetmediği için bu yazı bittiğinde de eksik yerler bulacağımı biliyorum.

Öncelikle sizin gibi harika 5 insanı bir araya getiren Papa YG’e teşekkür ediyorum.

İlk çıktığınız zaman sizi eleştirenlere hiçbir şekilde kulak asmadığınız için teşekkür ederim.

Bir sürü harika şarkı yapıp bize sunduğunuz için teşekkür ediyorum.

Şarkıları kendiniz yazdığınız için teşekkür ediyorum. Bigbang başkasının yazdığı sözleri değil, içinden geçenleri bize ulaştırıyor.

Mükemmel uyumunuz için teşekkür ediyorum.

Zor zamanlar geçirdiğiniz halde güçlü bir şekilde durup daha da harika bir geri dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum.

Haru Haru, Lies, Monster, Tonight, Fantastic Baby gibi hitler yapıp bizi hem coşturup, hem de duygusallaştırdığınız için teşekkür ediyorum.

Hiçbir müzik grubuna benzemediğiniz, özgün ve farklı olduğunuz için teşekkür ediyorum.

YG Papa’ya yasaklanan GD şarkılarından sözlerin değiştirilmesi istendiğin verdiği “Sanatçımın sözlerine karışmam” cevabı için teşekkür ediyorum. Şarkı sözlerini değiştiren başka gruplar olduğunu gördüğümüzde Bigbang’in “özgürlüğünün” farkına bir kez daha varıyoruz.

Çıkardığınız solo albümler için teşekkür ediyorum. Sadece grup olarak değil, solo olarak da karşımıza çıkmanız sizi daha sevmemize neden oluyor.

Grup kavramının farkında olduğunuz için teşekkür ediyorum.

Seslerinizin harika uyumu için teşekkür ediyorum.

Müziği en ön plana koyduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu maalesef K-pop’ta artık pek görülmeyen bir olay.

Aldığınız uluslararası ödüller için teşekkür ediyorum. Sizi neden sevdiğimizin yine yeni yeninden farkına varıyoruz.

Bingeul Bingeul’daki olağanüstü giriş için Taeyang’a teşekkür ediyorum. Mükemmel bir sesin var, ülkenin dans kralısın, harika derecede piyano çalıyorsun. Gerçek müzisyen sensin, gerçek müzisyen senin grubundaki diğer üyeler.

GD’ye bu kadar mükemmel şarkılar yaptığı için teşekkür ediyorum. Boşuna Kore’nin en çok kazanan idolü değilsin. Sonuna kadar hak ediyorsun.

TOP’a harika oyunculuğu ve rapi için teşekkür ediyorum. Oyunculuk yapan birçok idolden çok iyi, duygularını çok güzel bir şekilde yansıtıyor.

Daesung’a muhteşem sesi ve karakteri için teşekkür ediyorum. Senin gibi yüksek notalara çıkan az Dae, ayrıca sen gerçekten harika bir insandın. Eğlence programlarına az katılsanız bile senin orada yaptığın hareketlere bayılıyorum ben.

SeungRi’ye Bigbang’in sırlarını ifşa ettiği ve harika taklit yetenekleri için teşekkür ediyorum. Biliyorum seni grubun zayıf sesi olarak seçiyorum ama bu asla senin sesin kötü demek değil. Sen sesinle birçok başka grup üyelerine nal toplatırsın. Zayıf olmasının sebebi abilerinin seslerinin piyasaya oranla daha iyi olması. Bak DBSK’da olsaydın yine seni zayıf ses seçerdim ama onun dışında sesin çok çok iyi.

VIP’lere teşekkür ediyorum. Bigbang sayesinde birçok harika insanla tanıştım. Onlarla beraber hikaye yazdık, forum açtık, radyo yayınları yazıyoruz. Her gün Twitter üzerinden konuşup bloglarda yazılarımızı paylaşıyoruz. Ve en önemlisi de mükemmel anlaşıyoruz. Hepsi Bigbang sayesinde.

Yaptığınız parodiler için teşekkür ediyorum. Bizi yerlere yatırıyorsunuz.

Aldığınız bütün birincilikler ve ödüller için teşekkür ediyoruz. Beraber büyümeye devam ediyoruz.

Dişinizle, tırnağınızla K-pop’un tepesine çıktığınız için teşekkür etmek istiyoruz. Siz böyle şarkılar yapmaya devam ettiğiniz sürece –ki eminim devam edeceksiniz- yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi tahtlarınızda oturmaya devam edeceksiniz.

En son teşekkürümü ileride güncellemek üzere boş bırakıyorum. Siz açıklayın Türkiye’nin ismini o tur listesinde, bakın o zaman buralar nasıl bayram yerine dönüp eğlencenin dibine vuracağız. Ben inanıyorum buna… Sadece bunu demek istiyorum.

***

Benim teşekkürlerim kısaca böyle. Şimdi sormak istiyorum. Peki siz neden Bigbang’e teşekkür ediyorsunuz? Yanıtlarınızı bekliyorum : )

Yorumlar

  1. Sen zaten demissin ama ben yine dunden bugune farkli olduklari için ve degismedikleri için tesekkur etmek istiyorum :) Piyasada BigBang gibi grup yok denecek kadar az.. Ve son olarak fighting BigBang ve fighting VIPz ! ^^

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…