Ana içeriğe atla

Seni paramla döverim bakışı..Hayat bazen çok boktan olabiliyor.
 
Şimdi dün ben haber için Maçka'daki MAC spor salonuna gittim. Bina süper, içindeki eşyalar harika, eğlenmek, spor yapmak ve rahatlamak için enfes bir yer. Ama bir tek eksiği var: İçindeki insanlar!

Ben bu kadar suratsız bir ortamın anca sabah trafiğinde ilerlemeye çalışan kırmızı körüklü otobüsünün içindeki zavallı insanlarda olduğunu düşünürdüm. Ama yanılmışım. Gayet lüks bir tesisin içinde "siktir olup gitsem şu yerden" suratlarını bolca gördüm. Bir de sahte gülümsemeler var tabi. Önce adam gülümsüyor, aradan 5 saniye geçtiğinde bu sefer somurtmaya başlıyor. Bir tutarsızlık var ama sanki makine gibi bu olay devam ediyor.

Ayrıca bu tarz yerlerde bir süzme, bir hava atma olayı da var ki evlere şenlik. Tablet (artık laptop yok, demode oldu onlar tabi) bilgisayarında morhipo, trendyol, markafoni gibi sitelere girip elbiseler bakan kızlar sizin gördüğünde anında kibirlerini ortaya çıkartıyorlar. Sanki New York Times'ın sitesinde girip makale okuyor haspam.

Merdivenlerin yanında bir tane bank vardı. Tam oraya yönelirken kızın biri aynen yukarıda yazdığım olayı gerçekleştirdi. Hayır "bok mu var? ne bakıyorsun" diyeceğim ama sonra suçlu konumuna düşerim. Tabletini kafasında parçalamak istedim. Dik dik gözün içine bakan insanlarda hiç hoşlanmıyorum.

Sonra ben spor salonuna gittim. Oradaki eğitmenlerden biriyle ufak bir söyleşi yapacaktım. Neyse adam geldi, konuştuk biraz. Allah'tan gerçekten güler yüzlü biri çıktı. Tam son sorumu soracakken yandan bir yosma zıplayarak adamın üstüne atladı. Evet evet atladı. "Hojammmmmmm (hoca ne lan ayrıca?) yapamıyorum bu programı" diye dert yanmaya başladı. Benim de devreler yandı tabi o sırada.

MAC Body Pump diye bir program varmış, kız ondan bahsediyormuş. Şimdi sırası değil dese de kız bırakmadı. Yani bariz "hocasına" vermek istiyor işte. Nasıl bir yavşama anlatamam. En kaliteli yağdanlıklarda bile yoktur. Adamın kollarını elliyor, kendine dokunduruyor, başka kızların sırlarından bahsediyor. Utanma filan yok. Ben de yanında malak gibi pört pört bakıp dinliyorum. Kısaca bir avuç tezeğe baksam daha güzel zaman geçirirdim.

Sonra bunun arkadaşları geldi de anca bizi bıraktı. Adam özür filan diledi, biz de kaldığımız yerden devam ettik. 1 saat filan kaldım orada ve spor saati olmasına rağmen o kız hiçbir şekilde çalışmadı. Ya yavşadı, ya da kakara kikiri yapıp durdu diğer çakma sarışınlarla.

Binadan çıktığımda sadece şunu düşündüm: Benim niye bu kadar param yok lan!!! İnsanlar dedikodu yapmak için bir sürü para bayılıyor, ben istesem o spor salonuna çalışmaya gidemem. Alın terimle para kazanıyorum, bunun için de kendimi paralıyorum normal insanlar gibi. Ama böyle baba parası yiyen insanları görünce de fıttırıyorum. Bari bir boka yarasa verdiği paralar, havaya gidiyor.

Bu tür ortamları neden sevmediğimi ve neden uzak durduğumu anladım. Daha önce de kot giydiğim için bir restoranda aşağılamaya çalışmıştı görevli beni aha. İşim gereği rahat giysiler giyiyorum, ama insanları giydiği şeylere göre kritize eden angutlar olduğu sürece bir sikim yol alamayız biz.

Otobüse binip mahalleme döndüğümde rahatladığımı hissettim. Ben gelemiyorum bir türlü bu ortamlara, bu insanlara... Yapamıyorum, yapay kalıyorum. Balon köpüğü konuşmalar bir süre sonra beynimde arızaya neden oluyor. "Seni paramla döverim" ve "Senden havalıyım" bakışları çok gereksiz ve anlamsız geliyor. Cidden kibir denen nane insanı ele geçirirse o kişiden uzaklaşmak lazım. Ne oldum delisi olan bu insanlarla arama "iş" haricinde tabi ki set kuruyorum. Önemli olan, "ne olacağın" bana göre..Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …