Ana içeriğe atla

Hangi K-pop klibinin hikayesini yazayım?

Değişik şeylere devam edelim dedim ve böyle eğlenceli bir yazı(hikaye) dizisi yapmak istedim. Başlık aslında her şeyi anlatıyor ama biraz detaylandırmak lazım tabi.

Trouble Maker’ın klibini izliyordum bu akşam ve kendi kendime “bunun hakkında ne güzel one-shot (tek bölümlük hikaye) yazılır” dedim. Sonra demekle kalmak istemedim. Kafama da yatınca hikaye sözü verdim kendi kendime. Ama sadece Trouble Maker’la kalmamalıydı bu durum. Çünkü gerçekten birbirinden harika K-pop klipleri var piyasada. Hatta bazıları muazzam ve benim gibi bir sürü insan bunları ayıla bayıla izliyor.

O yüzden hem bana, hem de size burada iş düşecek. Ne mi yapmalısınız? Hemen anlatıyorum.

1. Öncelikle anketi cevaplamanız lazım. 10 tane Kpop grubu ve klibi arasından bir tane seçim yapmalısınız. Neden o grubu ve klibi seçtiğinizi yorumlarınızda belirtirseniz çok faydalı olur. Bunu es geçmeyelim lütfen.

2. Bu anketi paylaşabilirseniz güzel olur. Ne kadar çok oy ve fikir olursa çıkacak sonuç ve oluşacak ortam o kadar lezzetli olur.

3. Eklenecek grup: ……………     //  Şu yandaki kısmı kopyalayıp nokta nokta olacak yere bir bu 10 grup arasında olmayan bir grubu ekleyip yorumunuzu yollayabilirsiniz. Yoksa seçim bana kalır, ben kendim de seçerim yani yeni grubu ve klibi.

İşte sadece bu kadar. Anketin ne zaman sona ereceğini söylemiyorum ki heyecan olsun biraz. Ama uzun sürmeyecek, buna emin olabilirsiniz.

Şimdi hikaye hakkında iki kelam edeyim.

A. Tek bölüm olacak hikaye.

B. Çok kalabalık gruplarda (SJ, SNSD gibi) her üye olmayacak maalesef. Hangi üyenin veya üyelerin özellikle olmasını istiyorsanız lütfen bunu yapacağınız yorumlarda belirtin.

C: Hikayemizde bir tane başrol karakteri olacak. Diğer üyeler yardımcı olarak yer alacaklar. Hikayemizde sınır yok, kafa nereye biz oraya olayı kısaca. Ama konu örneği varsa aklınızda yazabilirsiniz tabi.

D: Kalemim iyidir, güveniyorum kendime zaten. +16 kısımlar olabilir, küfür olabilir, cinsellik olabilir. Zaten bu blogu takip edenler hikaye ortamlarımı az çok biliyordur.,

E: Okurken keyif alacağınıza emin olabilirsiniz. Bunu yazmak bile istemiyorum ama belirtmeden geçemem. “Oppa hikayeleri” tarzı bir şey aklınızda beliriyorsa asla okumayın, buraya da uğramayın. Öyle bir şey yok. Sonuçta blogger dünyasında da hikaye akımını ben başlattım ve bu oppa tarzı hikayelere oldukça kılım.

***

Şimdilik bu kadar. Bakalım ilk hangi grup çıkacak, ben de en az sizin kadar meraklıyım. Değişik bir fikir olacağını düşündüm, umarım güzel bir şekilde hep beraber altından kalkarız. O zaman ne diyoruz. K-pop kliplerinin savaşı başlasın!!!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…