Ana içeriğe atla

2NE1 albümü …………’ye gidiyor

Naega jeil jal naga!!!

Ve geldik sonucun açıklanacağı zamanı. Şu yazımda 2NE1 albümü hediye edeceğimde bahsetmiştim. Yazıyı yazdığım zamandan bu yana oldukça güzel yorumlar geldi. Gerçekten her birini zevkle okudum/okuduk. Ellerinize sağlık diyorum, harikasınız.

Ama maalesef bir tane birincimiz olabiliyor. Gönlüm tabi ki yorum yapan herkese albüm hediye etmekten yana bu maalesef imkansız şu an için. İleride çok zengin olursam Kore’den getirtirim bol bol hediye etmek için : ) Şaka bir yana şimdi esas konuya geçip sonucu açıklayalım.

Okurken gerçekten arada kaldığımız yazılar oldu. Aslında hepsini çok beğendik ama en azından 4’e indirmek zorundaydık. Mailleşmeler ve konuşmalarla geçen süre sonucunda şöyle bir 4 oluşturduk:

1. Suna Zeren

2. Melisa Boybeyi

3. Ayşe

4. Sunchaemeleon

Dörde indirdikten sonra işimiz daha da zorlaştı. Ben daha önce hiç hediye vermedim blogumdan. İşin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra hediye olayı olursa random.org’a başvurmayı düşünüyorum. Çünkü böyle jüri misali kendin seçince çok çok daha zor oluyor duruyor.

Ve en sonunda birinci için ortak bir noktada buluşabilmiştik. 3 kişi aynı ismi, 1 kişi farklı ismi söylemişti. Böylece bu ağır ve eğlenceli yükün altından başarıyla kalkabilmiş. O isim kim mi? Hemen yazıyorum.

Dara süper :)

2NE1’ın bu harika albümünü kazanan kişi “AYŞE” oluyor. Onun şu linkteki harika yorumu kendisine bu güzel ödülün gitmesini sağladı. Tebrik ediyorum Ayşe, umarım dinlerken aklına hem biz, hem de Metropol Günlüğü gelir. İletişim bilgilerin için seninle irtibata geçeceğim ve en kısa zamanda kargoya vereceğim albümü. Güle güle kullanman dileğiyle.

Ben hediye almayı da, vermeyi de seven bir insanım. Açılışı bu şekilde yaptık, umarım ileride devamını geçireceğim. Birilerini yazılarımla mutlu ettiğim gibi umarım birilerini de hediyelerimle mutlu edebilmişimdir. Burada en büyük amacım insanların güzel vakit geçirmesi. Siz yazdığım yazıları okuyorsunuz, sonra bir de zamanınızdan harcayıp yorumlar yapıyorsunuz. Ben de tabi keyifli dakikalar geçirin diye yazılar yazarak zamanımı bu yönde kullanmıyorum. Karşılıklı ve keyifli bir kazan x kazan durumu var orada. Uzun yıllar da bu şekilde devam edeceğine inanıyorum.

İleride başka başka hediyelerle görüşeceğiz yine. Metropol Günlüğü’nü okumaya devam edin : )

Lee..

 

Yorumlar

  1. Bir insan duygularını ancak bu kadar içten ifade edebilirdi.. Okurken beni güldüren, derinliğinden ötürü yer yer gözlerimi dolduran, harika bir yazı olmuş.. AYŞE ödülü kesinlikle hak etmiş, helal olsun..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …