Ana içeriğe atla

Bir gün beni anlarsın, daha yakından tanırsın..

Denize veya havuza gittiğimizde çocuklar gibi neşelenen bir insanım ben. Yüzümden gülücük eksik olmaz, hoplaya zıplaya ilerlerim ve içimdeki enerji açığa çıkar. Katıksız eğlenceyi suyun içinde bulanlardanım sanırım. Tatil zamanı yaklaştıkça içimde yine böyle bir heyecan doğmaya başladı. Her gün işe giderken Boğaz Köprüsü’nden geçen biriyim. Boğazın masmavi sularını görünce şoföre “İndir beni, atlayacağım köprüden. Ama intihar etmek için değil, dalmak için” demek istiyorum. Tabi böyle bir manyaklık yaparken aynı zamanda ölmem de mümkün. Ama o su resmen kendine çekiyor insanı…

Her neyse… Ana konumuza dönelim. Yukarıda benim hakkımda bir bilgi yer alıyor. Şimdi ise aklıma gelenlerden bir demet sunmak istiyorum size. Ara ara bu şekilde yazacağım, kafamdakileri bloga dökmeye devam edeceğim.

Öncelik bu yazının şarkısını paylaşmalıyım sizlerle. Nazan Öncel – Bahanesi Aşktandır inanılmaz güzel bir şarkı. Ayrıca pek bilinmiyor. Bir dinleyim derim. Gerçekten seveceğinizi düşünüyorum.

***

Zamanında denize böyle bir bırakmıştım. Arkadaşlarla beraber yazmıştık mektuplarımızı. İçine mail adreslerimizi de yazmıştık hatta. Biri buldu mu bilmiyorum. bulduysa bile iletişime geçmedi benimle, şanssızmışım bu konuda. Ama bu sene yine yapacağız. Yeniden yazıp mavi suların engin dalgalarına bırakacağız.

Bazen yakıp rahatlıyorum evde. Romantizm olsun diye değil, sadece rahatlamak için. Şu elektrikler gidince bakkaldan aldığımız beyaz ince uzun mumum TTnet gibi tekel bir şey olduğunu sanıyor bizimkiler. Halbuki artık çeşit çeşit, kokulu, şekilli bunlar var. Ben de kanepe şeklinde mum bile var, düşünün. Anneme hediye olarak aldığımda çok şaşırmış ve sevinmişti. Ayrıca evde tütsü de yakarım. Otantik Hindistan havası yaratıyorum, ya da yarattığımı sanıyorum aha.

Yolculuk ettiğim zamanlarda hep müzik dinleyip hayal kurarım. Bazen hayallerimde elime biralıp şarkı söylediğimi hayal ediyorum. Çok keyifli oluyor, kendimi ilk albümüyle 6 Grammy ödülü almış çılgın bir şarkıcı olarak görüyorum. Sonra iki çığırmaya başlıyorum, bet sesimle yeniden yüzleşiyoruz tabi. ama karaokeye gittiğimiz zaman ya da evde Wii oynadığımızda arkadaşlarım bu bet sese katlanıyor. Tabi ben de onların seslerine katlanıyorum. Birimizin bile sesi iyi değil yahu, Allah vermemiş işte.

Size daha önce tam bir ve manyağı olduğumu söylemiş miydim? Bıkmadan usanmadan sürekli yiyebilirim.

Sabahları kalkmak bazen eziyet oluyor benim için. En son lisede erkende kalkıp yola koyuluyordum. 8 aydır çalışıyorum ve hala tam olarak alışmış değilim. Bazen elime i alıp “yalvarırım sus, yalvarırım geriye git lanet olasıca akrep” diyorum. Bu kadar erken kalkmaya artık alışmalıyım. Daha yıllarca devam edecek çünkü. Siz öğrenciler! Öğrencilik yıllarınızı keyfini bilin. Çünkü iş hayatınıza atıldığınızda mumla arayacaksınız.

Keşke olsaydı. “Merhaba dünyalı, biz dostuz” filan deselerdi. Ya da Doctor Who gibi bir şey olsaydı da zamanda yolculuk etseydik, uzaya gitseydik. Uzaylıların olmasını gerçekten isterdim (Hem belki de vardır. Daha emin değiliz tam olarak değil mi?)

Size en keyif aldığım zamanı açıklayarak bu yazıyı bitirmek istiyorum. Yazı böyle biterse tam tadında olur. Ben işte en çok bundan keyif alıyorum: Ben işte en çok bundan zevk alıyorum. Kuruluyorum büyük ve inanılmaz rahat koltuğuma, hava soğuksa çekiyorum altıma battaniyemi, namnamnam yaparak büyük bir keyifle film/dizi/anime izliyorum. Hele yanımda sevdiğim biri olursa haz iki katına çıkıyor. Bundan büyük keyif yok yahu, hiçbir şeye değişmem gibi. Battaniye üstü eğlenceleri de battaniye altı eğlenceleri gibi zevkli benim için..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …