Ana içeriğe atla

2NE1 albümü hediye ediyorum..

Not: Yarın akşam fotoğraf makinemle daha düzgün fotolar çekip ekleyeceğim. Bugünlük bununla idare edin.

Yorum yapmayı unutmayın. Cevabınızı bırakın, kazanma şansınız olsun.. : )

Başlık aslında her şeyi anlatıyor ama ben yine de biraz bahsetmek istiyorum. Kore’nin en popüler gruplarından biri olan 2NE1’ın bu enfes albümünü kazanmak ister misin diye soruyorum.

Çok sevdiğim bir arkadaşım olan Sevim, sağ olsun bana kazandığım SS501 albümünün yanında 2NE1’ın albümünü de yollamıştı. O zaman nasıl sevindiğimi ona belirtip teşekkür etmiştim. Şu anda Kore’de olan bir arkadaşım da 2NE1’ı sevdiğimi bildiği için bana aynı albümden yollamış. “Sen de Bigbang albümleri vardır, o yüzden 2NE1 yolluyorum” diye de not düşmüş. Ama bende zaten olan bir albümdü, o yüzden hediye etmeye karar verdim. En azından başka birini mutlu etsin düşüncesi içindeyim şu anda.

Mayıs’ın 2’sinde blogum 2 yaşına girmişti, bir nevi onun için de veriyorum diyebilirim. Daha önce hiç hediye vermedim, bunu da tamamen içimden geldiği için yapıyorum ama ufakta olsa katkısı olsun. Kazan & kazan durumu yani : )

O zaman hemen yapılacaklar listesi çıkartayım. Sonra da keyifli bir şekilde devam edelim. İçinde photobook olan çok güzel bir albüm bu. Zaten fotoları ekleyince göreceksiniz. Ayrıca 2NE1 yani, boru değil..

Yapılacaklar listesi..

1. Blogumun takipçisi olmalısınız. Hem bu şekilde ileride daha rahat haberiniz bile olur hani. Şu sağ üst tarafta “Sen de katıl” başlıklı kutucuk var ya… İşte ona tıklayarak Google veya Twitter hesabınızla hemencecik takipçi olabilirsiniz.

2. Eğer bu çekilişi/yazıyı blogunuzda, Facebook profilinizle veya Twitter’da, Tumblr’da, üye olduğunuz forumlarda filan duyurursanız mutlu olurum. Ufacık bir not olarak bu yazının linkini verebilirsiniz, ya da blogdan bahsedebilirsiniz. Orası size kalmış bir durum. Zoraki değil, içinizden geliyorsa tabi.

3. Aslında 2NE1 ile ilgili soru sormak isterdim ama daha genel olsun. Şu soruya cevap verin lütfen. “Güney Kore deyince aklınıza gelen şeyler neler? Ve neden Güney Kore?” Gördüğünüz gibi geniş kapsamlı bir soru. Ben eğlenceli ve yaratıcı insanları çok seviyorum. Bu soruya ister bir cümle, ister 5 sayfa yazın, tamamen size bağlı. Ama değişik şeyler daha ön planda tutulacaktır. Random.org’a girip çekiliş yapmak istemedim, şanstan çok sizin kaleminiz hediyeyi kazandırsın istedim. Blogunuza yazdığınız yazıyı link olarak verirseniz eğer yorumunuzda, onu esas alırız biz de. Bu yüzden bloglarınızda yazmanızı istedim aslında bir nevi : ) Cevaplarınızı bu yazının altına yorum olarak bırakın lütfen. İstediğiniz kadar cevap verebilirsiniz.

4. Lütfen gerçek mail adresinizi yazın yorum bırakırken. Kazanan kişiyle o şekilde iletişime geçeceğiz. . Eğer kazanana ulaşamazsak, yedek talihliye geçer.

5. Adil olmasını istediğim için güvendiğim 5 arkadaşıma da danışacağım. Hepimiz yapılan yorumları, yazılan yazıları okuyacağız. Ve sonra hep beraber karar vereceğiz, ortak bir paydada buluştuktan sonra ben burada kazananı açıklayacağım.

Son gün: 8 Haziran 2012 || Cuma – Saat: 17:00 //

Kazanan 9 Haziran Cumartesi günü akşam saat 22:00’de açıklanacaktır.

***

Ben yazıya önem veren biriyim. O yüzden burada yazan, kalemini konuşturan, farklı olan kişi bir adet güzel mi güzel 2NE1 albümü kazanacak. Bir nevi şenlik havasında, eğlenceli bir şekilde geçsin istiyorum. Eğlenelim, gülelim ve işin sonunda hepimiz mutlu olalım. Sadece albümü kazanan birazcık daha mutlu olacak tabi : )

O zaman son olarak bu güzel etkinlik başlasın diyor ve sizlerin katılımını bekliyoruz. Unutmayın, yazdığınız/paylaştığınız blogların, face sayfalarının, forumların linkini mutlaka yorumunuzda belirtin/yazın. Herkese bol şans, ama daha önemlisi kaleminize kuvvet…

Lee..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…