Ana içeriğe atla

Yeni bir yılı selamlamaya hazır mısınız?

     Yılın son günü, yılın son yazısı. Acısıyla, tatlısıyla koskoca bir yılı daha arkamızda bırakmadan önce yeni yıl yazımı yazmazsam olmazdı. Hem bu sene, sevgili arkadaşım Selocann beni bir de mimledi, çifte keyifle yazıyorum yani. Bir de sevgili Tarih84 kolajdaki ustalığını konuşturarak bana yukarıdaki harika eseri yaptı. Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

     2012’de istediğim, dilediğim, beklediğim tam 12 dileği yazacağım şimdi. Geçen sene dilediklerimin yarısı filan olmuştu sanırım, ama ben bu sene çok daha ümitliyim. 12 benim uğurlu sayımdır, lisede okul numaramdı, voleybol oynarken tam sekiz sene 12 numaralı formayı giymiştim filan gibi batıl inançlarım da var hani. O yüzden şimdi kısa kesip dileklerime başlıyorum hemen.

     Not: Ben bu yazıyı yazarken sevgili EunHye 'de beni mimlemiş, yazısını şimdi gördüm. Teşekkürler ederim Eun.. Hemen ekledim buraya. KoreDelisi, sana da teşekkür ederim dostum. Ve Be-Pu lar, cansınız can. Mim almayı seviyorum ve insanların aklına bu şekilde gelmenin gerçekten güzel olduğunu düşünüyorum :)

    1. Tabii ki en büyük isteğim öncelikle sağlık. Bizim aile sağlıklıdır aslında, ben bu zamana kadar yakın çevremde ölü bile görmemiştim. Ta ki geçen sene dayımın kanserden vefat etmesine kadar. Yıllarca madende çalışması (Zonguldaklı olunca insan, ailesinin yarısı neredeyse madende çalışıyor doğal olarak) ve sürekli içtiği sigaralar onu hasta etmişti. Dayımı buradan sevgi ve şefkatle anıyorum, çok severdim onu. Bu üzücü olay dışında ne annemin, ne de babamın ailesinde bir sağlık sorunu yok, o yüzden tahtalara vuruyorum. Sağlık her şeyden önemlidir, hele bir de aile söz konusu oldu mu daha da ön plana çıkar.

     2. Mesleğimde ilerlemek istiyorum. Zaman zaman burada mesleğimle ilgili yazılar, cümleler yazdığım oluyor. Severek mesleğini yapan az insadan biriyim, o yüzden burada bahsediyorum ara ara. Güzel bir işim var, yorucu değil, oldukça keyif alarak yapıyorum. Ama mesleğimde ilerlemek istiyorum, kendimi daha da göstermek istiyorum herkes gibi. Gerçi burç yorumlarında 2012 yazında ve sonbaharında çok fazla atak olacakmış mesleğimle ilgili. Hadi umarım çıkar diyorum, çıkmaz o astrologların benden çekeceği var.

     3. Tabii ki Bigbang konserine , Güney Kore’ye ve Japonya’ya gitmek istiyorum. Bu aslında 2012’ye özel bir istek değil. Büyük bir ihtimalle bu sene de gerçekleşmez ama yazmadan duramazdım tabi. Bigbang konserinde çılgınlar gibi eğlenmek, yazdığımız yazıdaki bütün her şeyi yapmak istiyorum. Eminim arkadaşlarım da benim gibi düşünüyordur.

     4. Aşk konusunda gel-gitleri olan bir insanım sanırım. Bazen bir umut olurken diğer gün o umut sönebiliyor. Artık ilerisini düşünebileceğim biri var mı diye kendime sormak ve cevabını almak istiyorum. Gerçi son zamanlardaki olaylardan sonra 14 Şubat’a bu sefer yalnız girmeyeceğimi düşünüyorum, bak bu sefer olsun yoksa karma senin o götüne koyarım lan. Yok yok, şaka bir yana bu sefer olacak gibi :)

     5. İşten eve geldiğimde nasıl buraya yazılar yazabiliyorsam, kitabıma da devam etmek istiyorum. Tutkulu İlişkiler Çıkmazı’nın 13. bölümünün çoğu bitti ama ben asıl diğer hikayeme odaklanmak istiyorum. Rahat bir zaman ve kafa olmadığı sürece yazacağım hikayelere odaklanamıyorum. Umarım 2012’de atak gösterebilirim, fırsatlar da varken değerlendirmek lazım.

     6. Benim güzel bir fotoğraf makinem var ama pek fotoğraf çekmeyi sevmem. Ben daha çok çekilme taraftayım. Bu sene o Oh! My Lady posteri gibi fotoğrafı çekinmek istiyorum artık. Bak bunu bile dileklerimin arasına soktum aha. Ayrıca güzel güzel katalog çekimlerinde yer almak istiyorum.

    7. Artık partileri, ev partilerini sevmek istiyorum. Davet edildiğim yerlere sırf parti sevmediğim için gitmemek olmaz. Sosyalleşmenin dibine vurmaktır bu yahu. Bu sene seveceğime inanıyorum.

    8. Ülkenin durumunun çok daha iyi olmasını istiyorum. Özellikle bu yılın sonlarına doğru bayağı kötü haber aldık. Güzel ve yalnız ülkemin üzerindeki kara bulutların dağılmasını ve aydınlığa kavuşmayı istiyorum.

     9. Yine deli gibi saatlerce sohbet etmek, zıt kutupları tuttuğumuzda keyifli keyifli atışmak ve fikir alışverişlerinde bulunmak istiyorum. Sohbet etmek kadar keyifli bir şey yoktur sanırım, benim çok ama çok hoşuma gidiyor. Bir de konuşkan biriyimdir zaten, susturabilene aşkolsun.

     10. Bu sene cidden o kadar isteğim yokmuş aha, zorlanıyorum şu anda. Voleybola tekrardan geri dönmek istiyorum. Lise ve üniversite yıllarında geceye kadar oynardık deli gibi. Hele lisede bizim takımın kaptanı Fatih ile beraber bileklerimiz kanayana kadar oynardık, tam deliydik. Takımda eşleşmeler olurdu, kaptan benim partnerim olduğu gibi çok da yakın arkadaşım olmuştu. Başka sahalarda, sokaklarda, okulun bahçesinde, spor salonlarında sürekli voleybol oynayan iki deliydik. O günleri özlüyorum aslında çok. Şöyle amatör bir voleybol ligi filan bulsam hemen bir şekilde katılacağım aslında.

     11. Bir günün 48 saat olmasını istiyorum, zamanı satın almayı istiyorum. Yetmiyor, cidden yetmiyor. 24 nasıl geçiyor, anlamıyorum bile. Yapmayı istediğim bir çok şey sanki rafta kalmış öyle bana hüzünlü hüzünlü bakıyor gibi hissediyorum. Zamanı daha verimli kullanmanın bir şekilde yollarını bulmayı diliyorum.

    ve 12. İçimdeki yazma sevgisinin hiç dinmemesini istiyorum. Yıllarca, gücüm kuvvetim bitene kadar yazmak, düşüncelerimi insanlara ulaştırmak, kalemimi dökmek ve ileride okurken eski yazılarımı inanılmaz bir şekilde haz almak istiyorum. Yazmaktan bu zamana kadar hiç sıkılmadım, bundan sonra da sıkılmayacağımı düşünüyorum.

***

     Benim 2012’den dileklerim bu kadar. Geçen seneki yazıya göre biraz ciddi oldu ama olsun. 2012 hepimiz için neşeli, keyifli ve mükemmel geçsin der ve bu yazıyı bitiririm.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …