Ana içeriğe atla

Dünyanın en garip/anlaşılamayan milleti

    Hangi milletten bahsettiğimi tahmin etmişsinizdir belki. Japonlardan bahsediyorum. Ben böyle acayip millet görmedim dünyada, eşi benzeri, başka bir örneği daha yok. Teknoloji konusunda, gelişmişlik konusunda bu kadar ileride olan bir milletin yaptığı bazı şeylere cidden akıl sır erdiremiyorum. Ama onları asla sevmekten vazgeçmiyorum, aramızda kördüğüm gibi bir ilişki var. Her türlü seviyorum, belki de alternatifi olmadığındandır. Japonlar farklı, onlar cidden ayrı. Eğer dünyadaki bir millet aslında uzaylıymış diye açıklama yapmış olsalar, hiç şüphesiz hemen o millet Japonlar derdim. Ayrıca onlar candır, şu aşağıdaki izleyeceğimiz iki videoya rağmen aha.

     Şimdi çok güzel Japon yapımı filmler var, hatta Oscar alacak kadar iyiler. Ama bunun yanında bir de çerezlik diye bile nitelendiremeyeceğim tarzda filmleri var bu güzel milletin. Absürtlüklerin sınırını zorlayan ve "oha artık, ötesi olamaz" dediğimiz üçüncü sınıf yapımlar bunlar. "Görmez olsun, görmez olsun" gibi sözleri olan bir ağlak şarkı vardı ya, ilk izlediğimde onu söylemek istemiştim. Ama sonra bunlar Japon, ne diye şaşıracağım ki deyip özüme dönmüştüm geri. Kısaca bunların linkini filan bulabilirsem indirip izlerim valla. Şimdi ise sizin, evet sadece sizin için geliyor. Japonların sınırları nasıl zorladıklarını göreceksiniz bu yazıda.

   

      Ben ne diyeceğimi cidden bilemiyorum. Şu yukarıdaki videoyu yeni izledik dün arkadaşımla ve koptuk, bildiğiniz koptuk.  Ben bir ara dünyadan soyutlandığımı filan hissettim. En son kendimi yerde gülerken ve tepinirken bulmuştum. Aynı zamanda da gülmekten gözlerim yaşarmıştı. Yani şimdi Japonlar da haklı. Düşünsenize bütün güçler süper kahramanlara dağıtılmış, yaratıcı olmak da bir Japon'un kanında var. İşte tam olarak bu yüzden ortaya böyle bir çıkmış. Ayrıca otaku arkadaşlarımızın bitmek bilmeyen iç çamaşırı fantezilerini de okşamak için kocaman bir "pantsu" görüyoruz videoda. Kızı da bilerek koca popolu seçmişler, üstüne Hazukashi (Utanç verici) diyen bir süper kahraman. Ne ararsanız var yani, o izbandut gibi adamı götünden çıkardığı makineli ile alt etti, ben artık ne görsem şaşırmam.

     Hadi şimdi tıklayın ve bu enfes liseli süper kahraman kızımızı izleyin. Acaba daha ne gibi süper güçleri var, feci merak ediyorum hani. Başka nerelerinden ne çıkıyorsa? Elin Japon'unun götünden makineli tüfek çıkar, bizim götümüzden ise çıka çıka basur.  Çok gelişmemiz lazım çok.

Kurı Kurı yaratığı..

     Bu videoda ise yine pembe bir ablamızı görüyorum ilk önce. Böyle Japonya hariç her yere benzeyen bir yerde kamyon süreç abimizin keyfi oldukça yerindedir. Bu dombalak ablamız sinsi sinsi kamyonun gelmesini bekliyor tepede. Sonra ise ellerini döndürmeye başlayarak o meşhur sözleri söylemeye başlıyor. Kurı kurı kurı kurı kurı diyerek, üstüne bir de götünü sallayarak değişiyor. Evet, şu anda ablamız dünyanın en iğrenç yaratıklarından birine dönüşmüş durumda: Kurı kurı yaratığı (Çok iyi isim sıçarım) Kurı kurı yaratığı avını yakalamak için dönüşümü tamamladı ve şimdi top şekline bürünerek tepeden aşağıya iniyor. Böyle 80'lere göre de efektler iyi hani. Aynı Tarkan'ın şu vikingli filmindeki pörtlek gözlü ahtapot var ya, işte bu kurı kurı ablanın uzaktan akrabası sanırım. Aynı manyaklık bunda da var, ve tabi biz de Japonlarla akrabayız bence. Onlar evin çalışkan, saman altında su yürüten çocuğu iken, ben her şeyi gözlere sokan, haşarı velediz.

     Neyse işte, kamyona hızla çarpan abla, önüne düşen avını yiyor mu yemiyor mu bilmiyoruz, çünkü videonun kalanı yok. Gerçi damgasını bırakıyor, bir de emiyor ama ben adamın sonunu ve ablamızın bunu neden yaptığını merak ettim. Filmin adını ve linkini öğrenmem lazım. Kurı kurı beast diye aratınca çok komik durdu demin.

***

     Sevgili Japonların gördüğünüz gibi böyle eserleri de var işte. Ama ben onları sevmekten vazgeçiyor muyum? Asla. Sonuçta halka istediklerini veriyorlar, en azından ilk video için bunu diyebilirim. Ne olmuş yani iç çamaşırı zevkleri varsa? Yalnız ben de bunu o kadar normal söylüyorum ki, kız götünden makineli çıkardı lan! Ulan Japonlar, sınırları böyle zorladığınız halde yine sizi seviyorum, kendinizi bana nasıl sevdirmişseniz artık.

Japonlara doğru süper kahraman ve yaratıkları öğretelim lütfen.

Bundan sonra artık bu kadar kasmazlar en azından.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…