Ana içeriğe atla

Haru Haru’nun Japonca’sı geliyor!

     Bugün çok güzel bir gün. Neden derseniz hava hoş, sabahtan beri üzerimde bir mutluluk var ve Bigbang'in Haru Haru'sunun Japonca versiyonunun ilk teaser'ı nete düştü derim. Evet yanlış duymadınız, bu ultra harika şarkıyı çok yakında Japonca olarak dinleyeceğiz. Benim için Haru Haru, Lies ile beraber en sevdiğim Bigbang şarkısıdır. Bu grubun tabi bütün şarkıları harika, ama bu iki şarkının bende yeri ayrıdır. İşte VIP’ler de bayağı uzun zamandır Haru Haru’nun Japonca’sını istiyordu aslında. Zaten yapılan ankette de %90 ile Haru Haru diğer şarkılara fark atmıştı.

     Böyle bir durumu grubumuz daha fazla kayıtsız kalamadı ve çıkartılacak olacak "Best of” albümde Haru Haru’nun da yer alacağı bildirildi. Gd’nin uyuşturucu olayı yüzünden ertelenen Japonca albümün detayları yavaş yavaş bize ulaşmaya başladı tabi. Hadi şimdi Japonca versiyonunu dinleyelim, 42 saniyecik ama olsun.

 

Bir de burada 32 saniyelik devamı var.

     Ben şu dinlediğim 70 saniyelik kısmı oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Zaten şarkıya bayılıyorum, e Japonca’ya da bayılıyorum. İkisi birleşince ortaya böyle bir şaheser çıkması içten bile değildi. Tam versiyonunu çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimi söylememe gerek yok aslında ama yazmadan duramıyorum tabi.

     Bigbang her zamanki bomba geri dönüşlerinden birini gerçekleştirecek. Biz ise yine onlara destek olacağız, şarkılarla coşacağız, kliplerle eğleneceğiz, canlı performanslarla neşeleneceğiz. Bigbang söyleyecek sözü çok, bizim de onlar hakkında yazacak yazılarımız çok. Hiçbir şekilde geride bırakmadan, onlardan bıkmadan tam gaz ilerlemeye devam ediyoruz.

     Tabi ki Haru Haru kadar albümde yer olacak olan diğer şarkıları da merakla bekliyorum. MTV EMA ödülünden sonra daha da gazı aldılar, şimdi onları tutabilene aşk olsun. Beşini bir arada şarkı söyleyip dans ederken görmeyi o kadar özledim ki, bunu anlatamam gerçekten.

     Bütün hayranların şu an benim gibi hissettiğine eminim. Zaten o yüzden klavyeye sarıldım hemen. Kore’nin mihenk taşı olan bir grubundan bahsediyoruz, ödül için Britney Spears’ı geçen, Twitter’da Justin Bieber ve Lady Gaga gibi isimleri geçip daha çok konuşulan bir grup bu. Bize hep farklı ve ilk ödülleri, mutlulukları yaşattıkları için onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Sonuçta herkes bunu başaramıyor.

     Şimdi önümüzde YG aile konseri var. Orada bol bol bütün YG gruplarına/sanatçılarına doyacağız. Aralık’ın gelmesini bekliyorum, çok güzel bir konser olacağına eminim. Şimdilik şarkının bu kısacık haliyle idare ediyoruz ama yakın zamanda tam versiyonu nete eklenecektir. O zaman daha detaylı konuşmaya başlayabiliriz.

O zamana kadar, iyi dinlemeler..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …