Ana içeriğe atla

Bigbang’in MTV ödülü hepimizin..

     Şu an nasıl mutluyum anlatamam. Hemen yazmak, içimi dökmek istedim. çünkü içim içime sığmıyor, mutluluktan havaya uçuyorum.

      Buna sebep olan şey tabi ki de biricik grubum Bigbang’in ödül almış olması. Hem de sıradan bir ödül değil. MTV Ema’da Worldwide Act kategorisinde aldılar. Rakipleri arasında Lena, ama en önemlisi son 10 yılda dünya müziğine damgasını vurmuş isimlerden olan Britney Spears vardı. Onu geçerek bu ödülün sahibi oldular ve ben gibi binlerce Vip’i mutlu ettiler.

     Çocuklar sizi tebrik ediyoruz, bu ödülü sizden fazla hak eden kesinlikle yoktu. Önce Asya kıtasında ipi göğüslediniz, şimdi de dünyada. Bütün İrlanda, bütün Avrupa, bütün dünya gördü. Dünyaca ünlü yıldızlarla aynı sahneye çıktınız, o ödülü aldınız ve konuştunuz. GD’nin Korece konuşması, sonrasın da Tae’nin İngilizce cümleler ve en sonunda Bigbang diye bağırışınızı hiç unutmayacağım. İyi ki sizlerin hayranıyım diyorum, bizi hiç hayal kırıklığına uğratmıyorsunuz.

İşte ödül videosu

GD’nin korece konuşmasını Türkçe’si aşağıda. Facebook’ta K-Pop Turkey sayfası gayet hızlı davrandı arkadaşlar.

“İsmimiz BigBang ve Güney Kore’deniz, tanıştığımıza memnun olduk.
Bu ödül bize hayranlarımız tarafından verilmiştir, bu yüzden çok daha anlamlı ve bizi çok daha mutlu ediyor.
Hayranlarımıza, VIP’lere, tekrardan teşekkür ederim.
Bu ödül sayesinde, umarım ki Kore müziğine ve BigBang'e olan ilgi artacak"

    Bugün mutluluktan havaya uçma günü, bugün hatta hava atma günü. Ayrıca bugün herkesin Bigbang hayranlarını yazdıklarını severek ya da sevmeyerek okuyacağı gün. Nefret edenlerin tırnak yiyeceği bir gün, VIP’ler için en anlamlı günlerde oldu 6 Kasım.

     Twitter bir ara günlük zaman dilimini aştın, sonra yine diyerek grubumun ödül aldığında anında yazmamı engellediyse de blogum var ulan benim! Burada istediğim gibi sevincimi ortaya döküyorum. İyi ki başka bir grubun değil de sizin hayranınız olmuşum, bana her seferinde bunu en güzel şekilde kanıtlıyorsunuz. Siz var ya siz, muhteşemsiniz!

     Ayrıca bütün Vip’lere çok teşekkür etmek istiyorum. Biz getirdik buraya kadar, sonuna dek grubumuzun arkasında durduk. Bir de bugün o kadar güzel bir dayanışma ve sohbet vardı ki Twitter’da. Sizlerle konuşmak, bir şeyleri paylaşmak, gülüp eğlenmek, ödül zamanı yaklaşınca beraber heyecanlanmak müthişti. İyi ki Bigbang var, iyi siz varsınız Vip’ler. Bu ödül hepimizin!

     Doldurun içecekler, açın en sevdiğiniz Bigbang şarkılarını (yani hepsini), yazın Twitter’a – Facebook’a sevginizi. Gün bizim, ödül bizim, bu müthiş grup bizim. Keyfini çıkartın, sadece keyfini çıkartın!

    Bigbang’in ödülü hakkında konuşalım, hiç susmayalım. Onlar da hiç susmasın, hep böyle olağanüstü şarkılar söyleyip dursunlar :)

     Çocuklar gibi neşelenmeye devam edeceğim ben. Eminim siz de öyle yapacaksınız, şu an neler hissettiğimi sağlıklı bir şekilde aktaramıyorum, büyük bir mutluluk şelalesinin altında aklımı yitirmiş gibiyim. Ama sevgimi en samimi ve açık şekilde dile getirdim, haydi siz de yorumlarınızla dile getirin.

Tonight, such a beautiful night..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …