Ana içeriğe atla

G-Dragon’un uyuşturucu olayı hakkında..

     Bu yazının bazı kısımlarını Facebook’ta yorum olarak yazmıştım aslında. Bloga da eklemem gerektiğini düşündüm. Ben işin biraz daha Japon ve çekişme kısmındayım. Bu kısım da maalesef biz sevenlerini etkiliyor. Bazı arkadaşlar Kpop Kore’deki yükselişini engellemek için komplo kurduklarını filan yazmışlar. Yazabilirler tabi, ama ben bu görüşe katılmıyorum. Şimdi ama öyle konuşmayalım. Yunanlar gelip bizim ülkede çatır çatır albüm çıkarsa emin olun bir sürü kişi rahatsız olur, şahsen ben de olurdum. Bu konuda sadece Japonlara hak veriyorum, dediğim gibi sadece bu konuda.

     Onun haricinde ben de bir şeyler okudum. Böyle bir olayın kendi ülkelerinde olmasından rahatsız olup çok güzel şeyler de var. Ve yine "sevmediğim" Kore medyası suçu burada Japonya'ya atmaya başlamış. Hatta bir gazete "O ülke gençlerimiz zehirliyor" tarzında bir makale yayınlamış.

     Kore ile Japonya'nın nasıl olduklarını bilirsiniz, bizle Yunanistan gibiler. Japonya Bigbang'e tavır almaz, buna oldukça eminim çünkü Japonya Kore gibi müzik konusunda ikiyüzlü değil. Johnny's den biri yasak olmasına rağmen sigara içtiği için onu gruptan kovdular, düşünün sıkılığı. Koreli ünlüler Amerikalı, Avrupalı gibi yaşıyor ama bir hata yaptığında Koreli gibi sonuca katlanıyorlar, bu işte ikiyüzlü olan bir durum.

     Japonya cidden bu konularda iyidir, ki ben Japonya hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olarak bunları diyorum ve her zaman Japonlar Korelilerden daha çok hakkını verdi Kpop'un. Kpop bu kadar geliştiyse daha çok Japonya'ya borçlu. Japonların uluslararası olma gibi bir derdi yok. Adamlar dünyanın en iyi kameralarını yaptıkları halde çekim teknikleri böyle sönüktür, izleyenler bilir. Korelilerin ise capcaklı ve pasparlaktır. Kore Hallyu dalgası ile dünyaya açılmayı deli gibi istiyor ve yapmaya çalışıyor da. Ama Japonya'nın böyle bir olayı bırakın şimdiyi, tarihlerinde hiç olmadı.

     Bigbang en sevdiğim bir grup, ama GD çocukça bir hata yaptı. Lütfen en ufak bir şekilde bile suçu bir yerde aramayın. Adam itiraf etmişken başkasına laf demeyin. Ben de onu çok seviyorum, hala da öyle ama hatasının bedelini ödüyor, ödemeli de. Ve Japonya'yı Kore'den daha çok severim, bunu hep derim. Adamlar istese hiçbir Koreli sanatçıyı ülkesine almaz, diyelim ki aldı çalışma izni vermez. Böylece sorunu kökten halleder, ufak oyunlara başvurmaz yani :)

     Bigbang’in üzerinde şu anda kara bulutlar dolaşmakta. Ama biz nasıl son zamanlarda Daesung’un gülen fotolarını gördüysek, kısa bir süre sonra da GD’yi göreceğiz. Ve Japonca albümleri ertelendi, ama grup olarak bomba bir şekilde geri döneceklerini biliyoruz. Bigbang’i etkilemez bu tür durumlar. Hollanda’da, Belçika’da belli bir miktarda yasal olan marijuanayı kendi ülkesinde içmediği halde bu kadar olay oldu. Korelilerin bu her türlü aykırı yaşamı yaşayalım ama dört duvar arasında olsun mantığını cidden sevmiyorum.

     GD güçlüdür, ona hiçbir şey olmaz. Şu anda harıl harıl yeni şarkılar yazdığına eminim hatta. İçim rahat benim, sizin de öyle olsun VIP’ler..

     Bu arada gayet alakasız olacak ama buraya yazmak istedim. Kısa bir şey olduğundan dolayı yeni bir yazı girmek anlamsız olurdu benim için. Bir mim düşündüm bugün işten eve dönerken. Metropol Günlüğü konuk blogger ağırlayacak arkadaşlar. Ben de sevgili Masalevi’ne mesaj atarak bu olaydan bahsettim ve teklifimi götürdüm. Çok hoşuna gittiğini söyleyerek kabul etti, haberiniz olsun istedim. Burada Masalevi’nin bir yazısını göreceksiniz kısa zamanda. Herhangi bir sınırlama yok, istediği konu hakkında yazabilir. Yazının en altında ise kendi bloguna davet edeceği kişiyi yazacak. Böylece konuk blogger olayı devam edecek. Ben oldukça güzel olacağını düşünüyorum, ayrıca bloglarımızda arkadaşlarımızda kalıcı izler kalacak. Siz de umarım sevmişsinizdir bu durumu.

Aklımda bir fikir daha var aslında.

Ama o biraz bekleyecek, önce “konuk blogger” mimi gerçekleşsin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …