Ana içeriğe atla

Taeyang – 2NE1 & SS501 ve daha bir dolu hediye..

     Bugünlerde dünyadaki en mutlu insan kim diye sorarsanız size cevap olarak kendimi gösterebilirim. Hayır lotoyu tutturmadım, ya da dünya seyahat kazanmadım. Ama öyle bir paket geldi ki, evde çocuklar gibi oradan oraya tepinmemi sağladı.

     Şu yukarıda gördüğünüz harika paket var ya, açık söylüyorum benim bu zamana kadar aldığım en güzel hediye oldu. Almanya’da yaşayan çok sevdiğim bir arkadaşım var, adım Sevim. Onun hikaye sayfasındaki SS501 albümü hediye edilen yarışmasına one shot yollamış ve kazanmıştım. Hatırlarsınız, hikayeyi buraya da eklemiştim: Soyut Sevgi. İşte o yarışmayı kazandıktan sonra Sevim bana büyük bir sürpriz yaparak bu paketi hazırlamış. İlk yolladığında adres bulunamadı diye Almanya’ya geri dönmüştü. Ama ikinci sefer PTT Kargo’yu haşlayınca sonunda elime ulaştı.

    İşte bunun için sana kocaman teşekkür ediyorum Sevim! Sen ki harika bir insansın, seni seviyorum. Hep benim sevdiğim şeyleri düşünmüş, mutluluktan havaya uçma olayımı çözmüş resmen. Evde Hotaru no Hikari’deki gibi “goru goru” diyerek yerlerden yuvarlandım, o derece!

     Bir kere şu kutunun güzelliğine bakar mısınız? Bu arada küçük olan fotoların hepsinin üzerine tıklarsanız tam halini görebilirsiniz ;) Home Tweet Home kesinlikle benim Twitter sevgimi ifade eden bir şey. Özenle paketlenmiş, hepsine gözü gibi bakmış Sevim. Bütün hediyelerin üzerinde küçük küçük notlar vardı, okurken o kadar mutlu oldum ki. Bazen kendi görüşlerini, zevklerini paylaşmış, bazen de espriler yazmış. Özellikle derginin içindeki küçük notlara bittim ben. Düşünceli insanın hali bir başka oluyor kesinlikle. Peki bu mükemmel kutunun içinde neler mi var? Şimdi hep beraber onlara bakalım. Madde madde size içindekileri saymak istiyorum, hem de büyük bir heyecanla.

   - Bir kere en başta yazacağım şey doğal olarak gelen Taeyang – Solar albümü. Herkes en çok bu hediyeye sevindiğimi tahmin etmiştir sanırım. Şu anda elimde orijinal Solar albümü var ben ona bakıyorum. Bu çok harika bir duygu. Mesela benim bu tepkilerimin aynısını FT Island’ın albümü elinde olsa Masalevi gösterirdi, hemen aklıma o geldi. Dostum, var mı yok mu onu da hatırlayamadım ama umarım FT Island’ın bütün albümleri eline geçer :) Hemen içindeki cd’ye baktım uzun uzun. Sonra şarkıların sözlerine ve Tae’nin fotoğraflarına. Albüm oldukça kaliteli, kapağındaki kocaman T harfi feci karizma duruyor. Tam Taeyang’a yakışır biçimde. Ne de olsa en iyi Kpop albümlerinden gözümde.

    - Bazı hediyelerin neler olduğunu biliyordum, zorla Sevim’in ağzından almıştım ama 2NE1’ın The First Album’ünü hiç mi hiç beklemiyordum. Görünce ağzımdan “Oha! Enfes bu!” lafı çıktı. En sevdiğim Kore’li kız grubunun kocaman bir photobook’unun olduğunu ilk albümü şu an elimde, var mı benden mutlusu he?

    - Sıra geldik kazandığım albüm hakkında yazmaya. Ben SS501 grubunu Kim Hyun Joong yüzünden sevmem, bilen bilir. Ama bir arkadaşım içinde bu hikaye yarışmasına katılmış ve birinci olarak bu albümü kazanmıştım. Güzel albüm, böyle yeşil yeşil. Fotoğraflara grup üyeleri tek tek önce beyaz fontta, sonra da siyah fontta gözüküyor. KHJ burada boynuna terzi mezurası asmış sanırım aha.

     - Bütün bu mükemmel hediyeler arasında parıldayan enfes bir parça daha: Özel Taeyang kalemi. YG’nin hazırlattığı bu beyaz tükenmez kalemi (Yandaki fotoğrafta ortada) ben artık nereye gidersem yanımda götürürüm, buna eminim. Sürekli onunla yazarım herhalde, kutusunun üzerinde de BIGBANG yazıyor, gel de yeme, yanında yatma. Taeyang’ın chibi hali de ayrıca süper oluyormuş, güneş gözlüğü burada bile gözünde, bir an olsun çıkarmaz ne de olsa. Bu kalem var ya bu kalem, süper bir şey. Sevgimi, hislerimi anlatamıyorum lan, o derece hani. Yazılarım Taeyang kalemi ile daha güzelleşecektir umarım aha.

    - Sevim beni dünyanın en mutlu insanı yaptı şu anda. Mezun olabilmek için deli gibi oynadığım Wii’mi satmıştım, 2 gün önce satın aldığım yeni Wii kargoyla geldi, şimdi de bu mükemmel paket. Kanatlarım çıkacak sanırım, havalara uçmam an meselesi çünkü. Sırada Walkers marka leziz mi leziz abur cubur var. Sağ olsun Sevim, yiyecekleri de tat diye onlardan da yollamış. Bir tanesini yedim, tadı oldukça güzeldi. Diğeri için annemin eve gelmesini bekliyorum, ona vereceğim. O da benim gibi böyle şeyleri çok sever, zaten bu paketi görünce bir oha da ondan gelecektir. Tekrardan, Sevim sana ne kadar teşekkür etsem az, cansın can! :)

    - “Good taste! Good choice!” yazılı yeşil ambalajında ananaslı abur cuburdan iki paket vardı. Onun da bir paketini yedim ve çok sevdim. Çikolatasını benim adıma orada bol bol ye Sevim, notta öyle yazıyordu da. Bisküvileri oldum olası sevmişimdir zaten, tatları hep oldukça hoş gelmiştir.

    - Şimdi geldik Lotte markalı abur cuburumuza. Şölen’in Biscolata Stick2i var ya, işte onun Kore versiyonu. Tadını çok beğendim, Şölen’inkini de çok severim zaten. Hemen bitecek diye korkuyorum ama bunun alternatifi biz de var. Gerçi bisküvinin de var, şekerlerin yok işte aha.

    - Crow’n markalı çilekli Kore sakızı başka bir sürpriz oldu benim için. Sevim notunda şöyle yazmış. “Bunlar mükemmel! Ama dikkat et. 2 kere çiğnedin mi bitiveriyor =.=” Ben de o yüzden dikkatli bir şekilde çiğneyeceğim, daha açmadım bile. Aslında bu sakızı buluşma için saklıyorum. Sevdiğim arkadaşlarıma ikram edeceğim, yakın zamanda buluşacağız zaten :)

    - Yukarıdaki fotoğrafta sağ tarafta gördüğünüz kırmızı hacıyatmaza benzer şeyin ne olduğunu Sevim’de çözememiş. Almanya’daki Japon kadın anlatmış ama dinlemediği için gitmiş aha. Ben üstündeki boşluğa bir şeyler tutturulacağını düşündüm. Bu yüzden Taeyang’ın iki tane küçük fotoğrafını üstüne tutturdum, masamın da sağ tarafına koydum, bakıp duruyorum arada. Çok da güzel durdu hani, oldu oldu.

    - Bir tane kitap ayracı görüyorsunuz fotoğrafta, işte her şey onunla başlamış. Sonra böyle koca bir paket haline gelmiş. Gördüğüm en güzel kitap ayracı, üstünde altın rengince Korece bir şeyler yazıyor. Turuncu ipin ortası özenle işlenmiş, kitapların kalitesinin artıracak bir ayraç. Benim gibi kitap kurdu olan birinin tam seveceği türden. Bu arada sanırım ayracı üreten ya da satan sitenin adını görünce yerlere yattım gülmekten. Aynen şöyle sitenin adresi: www.fak.co.kr – Aha, hala gülüyorum, feci komik!

    - Bir torba dolusu Kore, bir torba dolusu da Japon şekeri bile geldi ta oralardan. Hepsi elmalı olan Japon şekerinin tadına bayıldım, resmen elma yiyorsun sanki. Ağzımda gerçek bir elma varmış gibi hissettim. Kore şekerlerin de ise ben de senin gibi düşünüyorum Sevim, favorim kesinlikle kavunlu oldu. Üzümlü de çok hoştu, kayısılı ağızda bir hoş, bir değişik tat bıraktı, o da güzel. Hatta şimdi bunu yazarken kavunlu attım ağzıma bir tane.

    - Ve geldik son hediyeye: Vogue Japonya dergisi. Sanırım Sevim hediyesi için aldığını söylemişti bu dergiyi, tam hatırlayamadım. Kahrol Ptt Kargo, aradan bayağı zaman geçtiği için hafıza unutabiliyor. Derginin sayfalarında Sevim’in bir sürü gülümseten notu bulunmakta, ben de böyle bir şeylerin üstüne not bırakmayı çok severim. O yüzden okurken oldukça mutlu oldum, pek güldüm. Ayrıca çoğu görüşüne katılıyorum, o köprüdeki kız kesinlikle hiç güzel değil aha.

    Taeyang, Taeyang, Taeyang.. Evde cd’yi takıp dinlerken bir yanda da bu kalemle güzel güzel şeyler yazarım. Bu güzel, güneşli ve harika günün keyfi hediyelerimle daha olağanüstü olurken, Sevim sen kesin cennetliksin diyorum aha. Ne kadar düşünceli olduğunu bir kez daha gösterdim, ayrıca da özenli. Umarım bu yazı hoşuna gider ve son olarak yine yeni yeniden çok teşekkürler.

    İşte hediyelerim bunlar, hemen sizlerle paylaşmak istedim. Yazımın sonuna gelmişken bir şarkı armağan etmeden durmam. Neyi ekleyeceğimi herkes biliyor sanırım, gerek klibi olsun, gerek şarkının kendi olsun, gerekse müziği, gerekse dans… Wedding Dress Kore müzik piyasasında göz bebeğim dediğim tek şarkı, bu kadar güzel bir ses çok zor bulunur. Vazgeçemiyorum, başka şarkı eklemek istersen parmaklarım yine bunun hakkında yazdı…

Cuz u should be my lady..

Canlar..

 

Ben bir kez daha albümü baştan dinlemeye geçiyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…