Ana içeriğe atla

Yeni hikayemin karakterleri..

Ta, ta, tatam.. Büyük bir gururla yeni hikayemi sunuyorum: Sahici düşler. Tutkulu İlişkiler Çıkmazı sona yaklaşırken yeni bir hikaye hazırlığında olduğumu aylar öncesinden söylemiştim. İşte o hikaye ile ilgili ilk bilgileri size sunmak istedim. Az çok hikayemizin konusunu anlamışsınız, bu sefer ünlüler, idoller var içerisinde. Ayrıca daha değişik, daha komik, daha sürprizli de demek isterdim ama o konuda emin değilim aha.

Yeni bir blog açtım ayrıca, sadece bu hikayem için. Buradan da okuyabilirsiniz, diğer bloga girerek de okuyabilirsiniz. Eğer burada yorum kutusu açılmazsa lütfen diğer bloga geçin arkadaşlar. Orada her türlü yorum kutusu açık, haberiniz olsun istedim. Adresi veriyorum ve sizi karakterlerle yalnız bırakıyorum :)

Sahici Düşler

 

***

 

Burada size hikayemde oynayacak kişiler hakkında ufak bilgiler vereceğim. Ünlüler ve hayatlarıyla ilgili bir hikaye olduğu için kendini oynayacak olan kişiler de bulunmakta. Haberiniz olsun istedim. Şimdi karakterlerimizi tanımaya başlayabiliriz.

 

 

Lee Chae Rin (CL)

Go Nami

Sahne adı: Mia

     Nami küçüklüğünden beri sanatçı olmak için çabalayan 20 yaşında genç bir kızdır. Girmiş olduğu TH şirketinde çıkış yapmasının bu kadar gecikmesinin nedeni eğitimin en iyisini almış olmasıdır. Hayallerinin gerçek olacağı güne sadece iki hafta kalmışken başına gelen bir olay yüzünden müzik dünyası kapıları kendisine kapatmıştır. Nami vaz mı geçecektir, yoksa bu sefer sadece kendisi mi tepeye çıkmak için uğraşacaktır? Bildiğini okuyan, çabuk diklenen bir kız olmasına rağmen harika bir sese, dans yeteneğine ve stile sahiptir. Elinde olmayan tek şey ise güçtür. Karşısına en büyük gücü aldığı için savaşmaktan başka çaresi yoktur, çünkü Kore’nin Black Eyed Peas’i olma hayalleri suya düşmüştür.

 

 

Jay Park

(Jay Park)

     2PM’den ayrıldıktan sonra solo takılmaya başlayan Jay TH şirketinin kendisine yapmış olduğu teklifi geri çevirmez. Şirket çatısı altında solo çalışmalarına devam ederken bazı olaylar sonucu “çıkış yapar yapmaz tepeye oturacağı” iddia edilen Olympia grubunun lideri olur. Bu kadar kısa sürede birileri saf dışı olurken, nasıl olur da Jay grup lideri olmuştur?

 

 

Ok Taecyeon

Sahne adı: Simon

     Nami ile grupta çıkış yapmak için bekleyen Simon’ın da sonu aynı olur. Başlarına gelen talihsiz olaydan dolayı müzik sektörünün darbesini yiyen 20 yaşındaki genç adam, ilk başta ABD’ye, ailesinin yanında gitmeyi düşünür. Ama bir gece içtikten sonra kalıp savaşmanın daha doğru olduğuna karar verir ve Nami’nin yanında yer alır ve savaşmaya başlar. Savaşın büyüklüğünün farkında olan Simon, en büyük kozunun dış görünüşü olduğunu iyi bilmektedir ve bunun için kendisi her şeyi yapabilir.

 

 

Ryan Higa

(Ryan Higa)

     Kaliforniya’da yaşayan ve yarın Japon – yarı Koreli olan Ryan Youtube’daki videoları ile ünlenmiştir. Milyonların seyrettiği bu eğlenceli ve zeka dolu videolarında sık sık şarkı da söylemektedir. Kpop şarkılarını seslendirirken TH şirketinin CEO’su Na Min Suk’un ilgisini çekmiş ve Kore’ye gelerek elemelere katılması sağlanmıştır. Şirket bünyesine girdikten sonra kendisi gibi Amerika’dan gelen Jay Park’ın lideri olduğu Olympia grubunun bir üyesi olmuştur. Diğer grup üyeleri ile tanışmaya giderken güvenlik görevlileri tarafından tutularak çıkıp kapısına doğru götürülen biri ilgisini çekmiş, ona bakmaktan kendisini alamamıştır. Kore’ye geleli sadece iki ay olmasına rağmen, daha çıkış yapmamış bir grubun üyesiyken, şimdiden internette adının en çok arananlar listesinde olduğu bu grupta kendisini neler beklemektedir?

 

 

Goo Hara

Sahne adı: Hara

     8 kişilik Precious Girls üyesi iken, gruptaki iki şirret üyenin kaprisleri, baskıları ve yalanları yüzünden ayrılmıştır. Hara’dan başka grubun beş üyesi daha katlanamadıklarını belirterek gruptan ayrılır. PG grubu iki üyesiyle yoluna devam ederken Hara solo şarkıcılığa yönelmiştir. Güzel yüzünün ve sesinin sayesinde şu sıralar IU’dan bile daha ünlüdür. Ve yaptıklarından dolayı eski grup arkadaşlarına bunun bedelini ödetecektir.

 

 

Yan Karakterler

     Ana karakterlerimiz kısaca böyle arkadaşlar. Bundan sonra hikayede ara ara göreceğiniz yan karakterleri ekleyeceğim. Belki tek, beki de iki cümle ile haklarında bir şeyler yazacağım. Bu yan karakterler ara ara çıkacak. Ayrıca hikayemiz bitmeden onların hikayeleri bitebilir ve ayrılabilirler.

 

Precious Girls

Goo Hye Sun & Park Shin Hye

Sahne isimleri: Celeste – Violetta

     8 kişi olarak çıkıp yapan grup altı üyesinin aynı anda ayrılmasını mükemmel bir şekilde kullanarak ayakta kalmaya devam etmiştir. Yüzlerini gizledikleri için halk tarafında fazla olmasa da sevilen bu ikiliyi, diğer gruplar ve sanatçılar hiç sevmez. Ekranda gösterdikleri sahte yüz kameranın ışığı sönünce birden değişir ve gerçek şirret kişilikleri ortaya çıkar. Daha çıkış yapmamış olmasına rağmen her yerden Olympia’nın adını duymaktan ne kadar nefret ettiklerini dile getirip dururlar.

 

Bu kısım güncellenecek..

 

Özel Konuk Oyuncu

Taeyang

Kore’nin en büyük erkek grubu Bigbang’in üyesi.

Herkesin yerinde olmak istediği sanatçılardan biri.

Müziği seven herkesi sever, müziğe aşık olana ise aşık olur.

 

***

 

Kabaca oyuncularımız böyle.

Sizi biraz bekleteceğim ilk bölüm için, çünkü diğer hikayem daha bitmedi.

Ama sona yaklaştık, bitince hemen buraya dadanacağıma emin olabilirsiniz.

Umarım oyuncuları beğenmişsinizdir.

İstediğim tek bir şey var, o da yorumlarınızı eksik etmemeniz :)

Lee..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…