Ana içeriğe atla

Habertürk’ün yaptığına ne demeli?

     Bugün yine günlük keyif aldığım şeylerden olan gazete okuma zamanım geldiğinde koltuğa kuruldum ve Habertürk’ü önüme aldım. Bu gazeteyi seviyorum; her gün eksiksiz okuyorum. Ama bazen beni delirtiyorlar. Sadece Habertürk değil, genel olarak Türk basını böyle. Bizim gazetelerde sanırım araştırma diye bir şey yok. Yoksa böyle gülünç bir hatayı kim yapabilir ki?

     İkinci sayfayı okumaya başladığımda Desperate Housewives' ile ilgili bir haber vardı. Umutsuz ev kadınlarımızın son sezonu olduğu yönündeki bir haber çoğu kişiye göre incir çekirdeğini doldurmaya düzeyde bir yazı olabilir. Ama ben bu diziyi severek izlediğim için haberi de okumaya başladım. Oyuncular kısmına geldiğimde ise ağzımdan bir “hasssibe teyze” çıktı.

     Yukarıda turuncu ile çizdiğim kısma bakın. Diziyi takip edenleri hemen bir gülme alacaktır, buna eminim. Ama dizi ile ilgili bir fikri olmayanlar için ben açıklayayım. Efenim; Teri Hatcher zaten dizide Susan Mayer isimli bir karakteri canlandırıyor. Aynı şekilde Eva Longoria da Gabrielle Solis karakterine can veriyor. Yani iki oyuncunun dizideki adlarını yazmışlar oraya aha. Diğer iki başrol oyuncusu ise yok. Onlar mı kim? Benim dizideki favorim olan Marcia Cross ve enfes oyunculuğu ile göz dolduran Felicity Huffman.

     Hadi hiç izlemediniz bu diziyi diyelim. Ama en azından habere bakarken bir de IMDB’yi açsaydınız. Orada çarşaf çarşaf yazıyor zaten. Ben bu haberin gönderildiği editör olsaydım haberi bana gönderen kişiye iyi bir fırça çekerdim. Gazete çıkarılıyor, bu tarz ufak hatalar bile komik oluyor. Başkası yanlış yapabilir, ama gazetecilik dikkat işidir. Sen o yanlışı düzeltilsen değerin de artar.

     Habertürk, böyle komik hatalar yapma lütfen. Çok çok küçük bir şey olabilir, ama para ile satılan bir şeysin. Hata yapma gibi bir lüksün yok. Gazetecilikte hataya yer yok zaten. Ayrıca diğer gazetelerde de böyle çok hata var, toptan çeki düzen verilmesi gerekiyor bence. Ha son olarak ise, eğer beni işe alırsanız böyle hatalar görmezsiniz. Bu haberi yazanı çıkarın, beni alın aha

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …