Ana içeriğe atla

Bigbang anket sonuçları belli oldu

    Geldik bir anketin sonuna daha. Blogumda yapmış olduğum anketler arasında sonucu en merak ettiğim bu oldu. E işin ucunda Bigbang var, o kadar olsun değil mi?

     Türlü türlü şantaj yaptım insanlara, evlerinize C-4 yollarım dedim ama bana mısın demediler, sonuçlar tam bir felaket aha. Şaka bir yana, kim birinci olursa olsun ben mutlu olacaktım. Kabul, biri birinci olsaydı birazcık daha mutlu olabilirdim. İnsanoğlu hiç bir zaman eşit olmayı beceremez, ne kadar bunu inkar etse de sürekli.

     Ve bu anket işinden ben şunu anladım, desteklemiş olduğum kim/ne varsa hep ikinci oluyor. Bundan önceki 4 ankette de benim desteklediklerim hep ikinci oldu. Burada da aynı durum söz konusu. Üçüncü ile arasında kıyasıya bir savaş olsa da sonunda galip gelmeyi başardı.

     Bigbang Kore’nin en yetenekli grubu. (bana göre tabi bu) Onların kliplerini, canlı performanslarını, katıldıkları programları filan izlemek tam bir zevk, ayrıca resmen görsel şölen. Biz bunu gruba katalım da göz kamaştırıcılığı artsın diye bir dert edinmeyen YG, 2NE1 ile turnayı nasıl gözünden vurduğunuz örneklerini gözümüze gözümüze sokuyor resmen. İyi ki varsın YG demek istiyorum, ayrıca 2NE1’ın I’m the Best’ti geliyor ki, bu yaz ortalığı sikecek bence. 30 saniyelik teaser’a resmen aşık oldum, hadi siz de dinleyin. Sadece 2 gün sonra kavuşacağız, sabırsızlıkla bekliyorum ben.

     Biz Bigbang’e geri dönelim. Ortalığı kasıp kavururken ve ben de onları bu kadar severken anket yapmam kaçınılmaz bir durumdu. Sonucu aslında tahmin ediyordum, ama bu bana asla engel olmadı tabi. Koreli bir grubu oylamamıza rağmen katılım gayet güzeldi, tam 221 oy kullanıldı. Oy kullana herkesi aşağıda yorum yapmaya ve konuşmaya da davet ediyorum ayrıca. Söz konusu BB burada, meydanı boş bırakmak asla kabul edilemez.

     Anket sonucuna geçelim şimdi. Metropol Günlüğü’nden sizlere sorduk, dedik ki “En sevdiğiniz Bigbang üyesi kim?” Siz de cevabını verdiniz, şimdi de hep beraber tabloyu görelim:

     Görmüş olduğunuz gibi dağılım böyle. İlk üç sıra her ne kadar birbirine yakın olsa da, sonra araya bir Büyük Kanyon girmiş sanki. Şu soldaki pasta grafiğe de ayrı bitiyorum hani. Gerçi pastayı okuduğumda beri canım yaş pasta çekiyor ama olsun. Pastaneler de kapandı, bu gece kesin bir yerim şişecek. Alacağın olsun anket, bu yapılır mıydı bana, he?

 

     G-dragon, grubumuzun lideri 77 oy alarak 1. oluyor. Ayrıca Kpop dünyasının en çok kazanan idolü olan Gd’nin birinci olması herhalde kimseyi şaşırtmamıştır. En iyi liderlerden biri olmanın yanı sıra harika şarkılara imza atan GD tam bir müzik aşığı. Bigbang’in azimli ve hırslı lideri herkesi kendine sevdirmeyi de iyi biliyor. Haru Haru’ya giriş yaptığında bütün VIP’lerin mest olduğuna eminim. Dakikada bir değiştirdiği saçları ve imajları ile iyi ki müziğe yönelmiş, iyi ki Bigbang ile beraber dedirtiyor bize. Onu gerçekten çok seviyoruz, daha uzun yıllar bize hem BB, hem de solo olarak şarkı söylemesi dileğiyle…

     Geldik ikinciyi açıklamaya. Her daim söylediğim, gruptaki favori üyem olan Taeyang 61 oy alarak ikinci sıraya kuruluyor. Tae’nin yeteneklerinin herkesin içine işlemesini görmek gerçekten çok güzel. Grupta sesini en sevdiğim kişi, aynı zamanda mükemmel dans ediyor. Zaten en iyi dans edilen seçildi gruplar arasından. Harika piyano çalıyor, sesi özellikle slow şarkılara süper gidiyor. Onu dinlemeye, izlemeye doyamıyorum ben. Bigbang’e bağlanma sebebimdir ayrıca, Solar albümü tekrar tekrar dinlenilesi. Şimdi bana orijinal albümü geliyor, yolda. O yüzde feci mutluyum. Oyunculuk yeteneği diğer grup üyeleri göre zayıf, ama başkaları boktan oynamasına rağmen dizilerde başrollerde yer alırken kendisi “ben müzikle uğraşıyorum” demeyi tercih edecek kadar da doğru kararlar alan birisi. Han Hyo Joo ve Kim Sun Ah ile beraber Kore’deki favori insanım, üzerine tanımam. Ne skandallara karışır, ne abuk subuk açıklamalar yapar. Ayrıca röportajlarında verdiği cevaplar hep diğer üyelerden farklıdır. Şaşırtmayı sever, yazma yeteneği de vardır, kitap çıkarmak istediğini söylemiştir zamanında. Kore’nin şu sıralar en sevilen üyelerinden IU’nun da gözdesi, ama onu küçük kız kardeşi olarak görmekte. Daha 88’li olmasına rağmen bu kadar büyük işler başarması ileride neler yapacağının bir ön izlemesi sanki. Uzun yıllar boyunca seni dinlemek istiyorum Taeyang, zaten sen müziğe bu kadar aşıkken bizi şarkılarından, danslarından mahrum bırakmazsın. Wedding Dress’i daha ilk dinlediğimde dudaklarım anlamsızca ses çıkarmasına rağmen sana eşlik etmedi istedi, şarkıya obsesif olduğum için ezberlemem de uzun sürmedi hani. Ondan sonra her gün ben sana eşlik ettim o şarkıda, klipte senin için üzülenlerden oldum, dansına bir kez daha hayran kaldım. Sen nasıl Michael Jackson’ı kendine örnek alıyorsan, ben de eğer sanatçı olsaydım seni kendime örnek alırdım sanırım. Senden bir yaş küçük olmama rağmen yaptıklarımız arasında o kadar fark var ki? Gerçi sen de benim kadar iyi yazamazsın, iddia ediyorum. Bari bunu yazayım buraya. Naber? Aha, aha.. Ha, son olarak en büyük isteklerimden birinin de Bigbang ve Taeyang konserine gitmek, onları canlı canlı seyretmek olduğunu belirteyim hemen. Söz konusu Tae olduğunda pek kısa yazamıyorum gördüğünüz gibi, elimde değil. Kısa yazıları yakıştıramıyorum, ayrıca kendime de yediremiyorum. Bloga yolladıktan sonra içime son kez sinmeli, baktığım zaman kısaysa eğer hoşuma gitmiyor bu durum. Gerçi ben Taeyang hakkında sayfalarca yazarım, orası ayrı mesela tabi :)

     Ortanca çocuğu açıklama zamanı. T.O.P, Tae’den sadece 4 oy az alarak 3. sırada bulunmakta. 57 kişinin oyunu alan grubun tok seslisi ayrıca oyunculuğu ile tanınmakta. I Am Sam ile başlayan dizi serüveni Iris ile tavan yapmıştır. Şu sıralar çekmiş oldukları savaş filminin meyvelerini toplamakla meşgul. Bigbang’in bütün parodilerinde başrol T.O.P’ye veriliyor, çünkü aralarında en iyi oyuncu o. Ayrıca onun bakışları ünlüdür, gerçekten de delici bakışlara sahip, evet Kore’li olmasına rağmen aha. Beyaz saçın en çok yakıştığı Koreli seçildiğini de yazarak sıradaki ünlüye geçmek istiyorum.

 

      Geldik grubumuzun maknaesine (yani en küçüğüne) VVIP Seung Ri 18 oy ile 4. sırada. Büyüklerini taklit ettiği klibi ile beni yerlere yatırmıştı zamanında. Bu çocuğun harika bir taklit yeteneği var. Ayrıca diğer şirketlerin seçmelerinden elendikten sonra en son olarak YG’deki seçmelere katılmış. Şimdi ise Kore’nin en büyük grubunun bir üyesi, diğerlerini başlarını vursun artık. Konuşmaları ile, diğer üyelerin sırlarından bahsetmeleri ile Seung Ri Bigbang’in vazgeçilmezlerindendir. (Gerçi bütün üyeler vazgeçilmez, bunun konuşması bile yapılamaz hani)

     Ve geldik ankette en az oy alan üyeye. Daesung’un mükemmel sesi onu sonuncu yapmaktan alıkoyamadı maalesef. Sadece 8 oyun gittiği Daesung ankette ankette sonuncu sırada. Bu sırada karışmış olduğu trafik kazası yüzünden kötü günler geçiriyor sevgili Dae. Buradan ona tekrar geçmiş olsun diyor ve kendini üzmemesini istiyorum. Bir an önce tam anlamıyla bu olayın sonuçlanmasını ve rahat bir nefes almasını istiyorum. Kendini harap etme Dae, biz senin o eski gülen yüzünü görelim yine her zamanki gibi. Gel, Top of the World’ü söyle bize, mutlu olalım hep beraber, hadi..^^

***

     Anket sonuçlarımız işte böyle. Ayrıca üyelerle ilgili mini mini açıklamalar da yapmak istedim. Daha çok Bigbang yazısı olacağı için her şeyi anlatmıyorum, sonra kendimi tekrar etme olayı başıma gelir, ki sevmediğim bir şeydir. Bigbang anketine katılan herkese teşekkür ediyorum, grubu seven herkesi ben de seviyorum diyemeyeceğim ama. Bugün gördüğüm salakça bir durumdan sonra VIP’ler arasında da  az olsa dahi, atarlı ergenler olduğunu gördüm. Hatta benim için bir ilkti sanırım, o yüzden yazan arsızın yerine ben utandım resmen. Neyse, böyle insanlardan her yerde var diyoruz, sadece Bigbang sevenler arasında çoğalmasınlar, o yeter bize.

Mükemmel bir şarkı, mükemmel bir klip..

    Her gün dinlemeden duramadığım yegane şarkılardan.

Dünyada en sevdiğim şarkılardan biridir Wedding Dress.

Ve İngilizce versiyonunu değil, orijinal Korece versiyonunu daha çok seviyorum ben.

Hadi Türkçe altyazılı olarak siz de izleyin.

Bu yeteneği, bu 5 yeteneği keşfedin şimdi ve dinleyin.

Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Olursanız iade ederim bizzat aha..

Ve bunu da yaptım, yine yaparım hani.

Ekran Alıntısı

---

Peki siz kime oy verdiniz?

Nedenleriyle beraber yazar mısınız?

Benim için önemli arkadaşlar, inanın feci merak ediyorum :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…