Ana içeriğe atla

Doğum günün kutlu olsun Taeyang!

     Artık en en sevdiğim grubun Bigbang, en sevdiğim üyesinin de Taeyang olduğunu cümle alem biliyor, bu yüzden yeniden yazmaya gerek yok. Bugün 18 Mayıs ve Taeyang’ın doğum günü, o yüzden sabahın köründe kutlama yazısı yazıyorum.

     18 Mayıs 1988’de dünyaya gözlerini açan Dong Young Bae şu anda birçok ülkede fanı olan ve Kore’nin en çok kazanan grubunda yer alan yetenekli bir sanatçı. Bu genç yaşında başarıdan başarıya koşması kuşkusuz nasıl yetenekli olduğunun göstergelerinden biri sanırım. Şu anda Kore’nin en iyi dans eden kişilerinden biri, grup haricinde solo albümü büyük başarıya ulaştı, Japonya ve diğer Asya ülkelerini tabiri caizce sallıyorlar, ben de bir fanları olarak daha ne isterim ki?

     Öhöm öhöm, bu kadar Bigbang başarılarını yazmak yeter. Tae’nin doğum günün bugün. O yüzden ben okuldan geldikten sonra İstanbul’da kutlamalar yapılsın aha. Başka ülkelerden organizasyon yapan kişileri gördüm internette, belki bir gün bizde de olur ve seve seve katılırım. Ben yapayım diyeceğim ama bir şeyleri organize etme konusunda Ayşe Özyılmazel’in şarkı söyleyebildiği kadar kapasiteye sahibim.

     Yukarıdaki gife resmen bayıldım, zaten en sevdiğim fotolarından biriydi, bir de böyle hareketli halini görmek çok güzel oldu. Şu günlerde Bigbang için Türkiye’ye oy vermekle meşgulüz, bugün Taeyang’ın doğum günü diye belki gaza gelir insanlar. Çünkü geriden depar atarak gelen Endonezya birinciliğe oturdu, Meksika’da geçti bizi. Bir de sağ köşedeki Bigbang anketinde artık bugün dolayısıyla Taeyang’a oy verirsiniz. Sayacağım; bekliyorum.

     Ben hala deli gibi Solar albümünü dinleyip duruyorum ama bir yandan da artık ikinci albüm gelsin diye içim içimi yiyor. Bugünlerde Bigbang 2 ile coşup dursam da Tae’yi solo dinlemek gerçekten bir başka zevk. Onlar başarılı oldukça, Tae başarılı oldukça 10 bin kilometre uzaklıkta ben deli gibi mutlu oluyorum. Sanki bir parçam gibi oldular, hep diyorum Kore’li bir gruba bu denli bağlanabileceğim zerre kadar aklıma gelmezdi. Bigbang benim ve diğer sevenler için aile gibi oldu, onlardan kopmak çok zor. Size bir de itirafta bulunayım o zaman. Bizim ülkede çok Koreli grup hayranı olan insan var. Ama bazı gruplara deli gibi bağlı olan kişiler resmen “çocuk”, hatta “atarlı ergen” Bigbang hayranlarının çoğu işte böyle değil ve ben buna seviniyorum. Evet, resmen hoşuma gidiyor. Facebook’ta baktığım zaman o bir iki grubun hayranlarına şaşırıyorum. Türkçe’yi düzgün kullanamayan, okuduğu şeyi anlamayan, bencil ve körü körüne bağlı küçükler. İnsan sevmek istese de onları gördükten sonra içinden gelmiyor aha. Oh be, söyledim rahatladım.

Güzel hazırlamışlar, izleyelim biz de :)

     Şu işlerden anlasam ben de hazırlayacaktım ama, ah ah..

     Kısa bir doğum günü yazısı yazmak için başladım ama benim en büyük huyuma yenildim yine. Ben kısa yazamıyorum, kendime kısa yazmayı yediremiyorum nedense. Bir şey kısa olursa dönüp bakmak bile istemiyorum hatta. Bu huyumu değiştirmem zaman. Gerçi bu zamana kadar yazdığım halde saçmalama sınırına girdiğim nadir yazı olmuştur ama gelecekten kim emin olabilir ki? :)

     YG Family TR forumunu yeni keşfettim ve hemen üye oldum. YG ailesiyle ilgili yeni olmasına rağmen şimdiden dolu dolu bir site. Zamanla çok daha büyüyeceğine inanıyorum. Kaliteli çünkü, emeklerinin hakkını alacaklardır. İşte orada sevgili Chaerin Taeyang hakkında çok güzel bir yazı yazmış. Sizin de okumanızı istedim, paylaşıyorum.

     Şimdi Kore’de olsaydım eğer işi abartıp bir pastayla video bile çekerdim. Twitter’dan kutladım gerçi, yeterli olur mu Tae ha? :p – Türkiye’de bir sürü hayranın var, bunu unutma yeter. Gün gelir buraya gelirsin belki, Elvan’dan bile daha hızlı koşarak konsere giderim, na buraya yazıyorum. Sen 18 Mayıs’ta filan gel, deli gibi doğum gününü de kutlarız hem. Böyle bloglardan, Twitter’dan filan olmuyor artık, kesmiyor bizi. Happy Bday Taeyang, 난 그게 무척 좋아해.

Saengil chugha haeyo!

생일 축하 해요!

HappyBAEday!

Birleşik Arap Emirlikleri gibi duruyor lan!

 

 

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…