Ana içeriğe atla

Bigbang’in Türkiye’ye gelmesi artık daha yakın!

     Hemen konuya gireceğim, çünkü gerçekten heyecanlı bir durumla karşı karşıyayız. Bigbang Facebook sayfasında yaklaşık bir aydır anket düzenliyor. İlk başta üç bölüm vardı sadece ama Türkiye yorumlarıyla bastırınca ek bir bölüm daha koydular. Burada bayrağımızı gördüğüm andan itibaren beni heyecanın bastığını söyleyebilirim. Kısacası Bigbang’in ülkemize gelme durumu var, bunun için yapmamız gereken tek şey ise ankete katılmak.

     Açıklayayım çabucak. Öncelikle buraya tıklıyoruz. En aşağıda Türkiye’nin yanındaki like’a tıklıyoruz, işte bu kadar. Ama 1 – 2 dakikalık aralarla yeniden oy kullanabiliyorsunuz. O yüzden bir tane kullanmakla bırakmayın lütfen, hoş bir oy bile kullansanız yeter, yeter ki tıklayın. Ayrıca Chrome ve Firefox’tan girip oy atabilirsiniz. Farklı Face adresleriniz varsa onlarla da oy kullanabilirsiniz.

     Saat farkından dolayı şu anda Meksika önümüzde. Onlar şimdi yattığı için bastırma sırası bizde. Zaten bizim bölümde tek yarıştığımız ülke Meksika. Onun dışındaki diğer bütün ülkelerde iş yok neredeyse. Bu bakımdan oldukça önemli, lütfen yayın bunu arkadaşlar. Facebook profillerinizde paylaşın, Twitter’a, Friendfeed’e yazın, elinizi bu taşın altına koyun. Ben şahsen rica ediyorum, belki Bigbang’i ilk defa duydunuz, belki de umurunuzda değil. En azından o listeden Türkiye’yi birinci çıkaralım düşüncesiyle oy kullanın.

Tıkla, oy kullan!

     Ve özel olarak bir ricam var. Bütün blogger arkadaşlarımın bloglarında yazmalarını istiyorum. İki karalasanız, sadece link verseniz, hatta bu yazıyı kopyala yapıştır yapsanız dahi olur. Bloglarınızda yazın arkadaşlar, daha çok kişiye ulaştıralım ve bu anketin sonucunda Türkiye kendi bölümünde birinci olsun, Bigbang ülkemize gelsin. Lütfen, lütfen ve lütfen diyorum :)

     Sadece VIP’ler değil, diğer grupların hayranlarının da katılması önemli burada. Çünkü öncü olacaktır, dikkat çekecektir. Bu sayede diğer grupların da gelmesi için açık ve güvenilir bir kapımız olacaktır artık. Kısaca her şey daha kolay olmaya başlayacak. Yeter ki şu anketi önde götürüp bölümümüzü birinci sırada bitirelim.

     Bu yazıyı Bigbang’in en sevdiğim şarkılarından biri ile kapatmak istiyorum. Siz Haru Haru’yu canlı olarak dinlemek istemez misiniz? Gözlerinizle bu üyeleri görmek istemez misiniz? Bunu başarmak sadece ve sadece bizim elimizde, parmaklarımızın ucunda.

Alıp bizi götürsün uzaklara..

     Şimdiden oy kullanan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum.

     İyi ki varsınız.

Türkiye’yi ilk sırada görelim hep beraber, bırakalım Meksika sadece avucunu yalasın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …