Ana içeriğe atla

“SHINee Türkiye’ye geliyor” söylentileri hakkında bir yazı

 

      Son zamanlarda özellikle de Facebook’ta “Shinee Türkiye geliyor. Geberiyorum aşkından, heyecandan” tarzından yazılar yazıyor, takip edenler benim gibi maruz kalmışlardır kesin. Ve bu yazıların altında ne bir kaynak, ne de başka bir şey. Bir yerden duymalar, yapılan etkinlikler arasından okumalar filan. Ve daha da acınası durum kaynak bile olmadan hemen hayal kurup inanan kişilerin olması. Sonra boşuna üzülüyorlar tabi, gerçek çıkmıyor.

     Fransa’da konser verecek SM Town Haziran’ın 10’unnda. Sadece Shinee değil, Boa, f(x), TVXQ, TRAX, Super Junior, SNSD filan da var. Altını çizere söylüyorum şimdi. Avrupa’da sadece Fransa’ya gidiyorlar. Başka bir ülke yok. Ama Shinee üyeleri filan bize söz verdi tarzı yazılar da gördüm. İki dakika oturup düşünsenize. Grubun size söz vermiş olması hiçbir anlama gelmez. Yukarıdaki kişilerin sözleri önemlidir. Ve ticari olarak başarılı ve büyük bir şekilde gerçekleştirecekler şeyler haricinde hiçbir ülkeye, yere gitmezler. Türkiye’de bu grubun hayranları var, evet çok istiyor belki ama Asya’da kat be kat daha fazlanı olan başka ülkeler var. Onlara bile gitmemişken bize gelmeleri birazcık asılsız değil mi arkadaşlar? Sonra oturup üzülüyorsunuz, yersiz yere hayal kurmaya başlıyorsunuz, benim de kafamı kurcalayan asıl nokta bu zaten.

     Shinee’yi pek fazla takip etmem. Hatta Lucifer ve Amigo şarkılarından başka parçaları dinlememişimdir bile. Ama takip ettiğim müzik sitelerinin haber bölümünde ne yaptıklarını filan görüyorum. Benim için çok cafcaflı ve çok pop söyleyen bir grup. Ama  Jonghyun’u pek severim hani, onu belirtmeden geçmeyeyim.

     Bakın Wikipedia’da bu konu hakkında ne var. Zaten tur yerleri çoktan belirlenmiş, neden bizim hayranlar olayları körüklemeye çalışıyor, anlamıyorum.

     Gördüğünüz gibi Avrupa’dan sadece Fransa var. Daha Sonra Japonya’da bitecek tur. Bu asılsız söylentileri çıkartanlara ne demeli bilmiyorum. Bigbang Türkiye’ye geliyor tarzı yazılar görsem Facebook’ta hiç heyecan yapmam, önce kaynaklara, hem de resmi kaynaklara bakarım. Eğer orada da yazıyorsa işte o zaman heyecan yapıp beklemeye başlarım, tabi bir de bilet parası biriktirmeye aha. Hayranı olmadığım halde Shinee yazıları görünce kızıyorum, çünkü onları çok seven insanlara haksızlık yapıyorlar, yok yere heyecanlanmalarını sağlıyorlar. Sadece inanmayın, önce resmi kaynaklarda bu tarz haberleri çıkmasına bakın diyorum.

     Bu yazıyı da Lucifer dinlerken yazdım, tekrar tuşu açıkmış. Kaç kere dinledim bilmiyorum şimdi :) / Özellikle Facebook’ta Shinee sayfalarının adminlerine bir şeyler yazayım da bitireyim. Adminler olarak özellikle siz bu dalgalara kapılmayın ve sayfanızı beğenen binlerce kişiye gerekli açıklamayı yapın lütfen. Hiç aklımda böyle bir yazı yoktu ama demin bir tane daha görünce dayanamadım. Kızılcık sopamı elime almaktansa bilgilendirici bir yazı yazayım dedim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…