Ana içeriğe atla

Bloguma dokunmasana kardeşim!

     Son günlerde bloguma girmede sorun mu yaşıyorsunuz? Sakın bilgisayarınızı suçlamayın, çünkü zerre ilgisi yok bu konuyla. Pek akıllı(!) Digiturk’ün şikayeti ile Blogger yeniden kapatılan siteler arasındaki yerini aldı. Bildiğiniz gibi geçen sene de buna benzer bir durum olmuştu. “Telif hakkımı ararım ama bu uğurda milyonlarca insanın hakkını da çatır çatır harcarım” diyen bu kurumun karşısında bizler bütün bloggerlar olarak dimdik bir şekilde ayakta durup protesto ediyoruz. “Bloguma Dokunma” kampanyası bu bakımdan oldukça önemli.

     Facebook adresiniz varsa lütfen gruba üye olun. Twitter üyeliğiniz de bulunuyorsa eğer #blogumadokunma yazılı tivitler atarak destekte bulunun. Youtube, Fizy derken sıra geldi Türkiye’nin en çok girilen 10. sitesi olan Blogger’a. İnsanların özgürlükleri bu denli umursamazca ellerinden alan insanlara karşı etkili bir karşı çıkışta bulunmalıyız. Bulunmalıyız ki devamı gelmesin, bu son olsun. Haklı davamızı kazanalım, bloglarımıza yeniden kavuşalım.

     İleri demokrasi adı altında yutturulan martavallarla milyonlarca masum insanın emek ve zaman harcayarak yazdıkları yazıları yolladıkları bir siteyi kapatan gözüne perde inmiş bu kişiler bizi pasif konuma düşürmesin. Haklıyız, sonuna kadar da gideceğiz. Digiturk üyeliğimi dün olarak iptal ettirdim. Telefonda nedenini söylediğimde hemen savunmaya geçtiler. Tutarlı argümanları doğal olarak olmadığından dedikleri benim için sadece safsatadan ibaretti. Daha sonra ise çeşitli şeyler vaat ettiler. Kısa kesmesini sağlayarak kesin bir dille üyeliğimi iptal ettireceğimi bir daha belirttim ve telefonu kapadım. Ne halt yediklerinin farkındalar aslında, en kısa zamanda geri çekilmelerini altına basa basa söylüyoruz işte.

     Ayrıca Google’ın bu konudaki kısa ve net açıklamasını okumakta fayda var. 2011 yılında böyle saçmalıklarla uğraşarak sinirlerimizi ziyan ediyoruz. Özgürlük adı altında ağızlarımızı toptan kapattılar, oh ne ala! Yasakçı zihniyetlerle aynı ortamda yaşıyoruz. Bir şey düzgün gitmediğinde ilk akıllarına gelen şey toptan kesip atmak. “Yasakladım gitti” olayı olduğu sürece bir güzel yerimizde saymaya devam ederiz.

Bloglara girmek yassah hemşerim, yassah!

Nedeni ise tamamen şaslfkshfglduyjdkjf

İşte bu kadar anlamsız!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …