Ana içeriğe atla

Taeyang, Lee’nin galaksi rehberi ve komedi insanlar

BSFDH

     Başlık biraz garip geldi değil mi? Merak etmeyin, benim için de öyle oldu. Şimdi size değişik şeylerde ufak ufak yazılar sunacağım. Öncelikle aşağıdaki fotoyu anlatayım, farklılık olsun biraz. Burası nere mi? Hemen cevap, Seul. Şehir merkezindeki harika yerlerden sadece biri. Gidildiğinde lütfen ayaklar suya sokulsun ve buranın her yeri tavaf edilsin. Şahsen ben deli gibi gezip tadını çıkarmayı düşünüyorum.

     Ben daha gidemedim ama Gülhan gitmiş. Hani TV8’de Ayna benzeri bir program olan Gülhan’ın Galaksi Rehberi’ni sunan kızcağız. Bölümü kaçırdığınızı düşünüyorum benim gibi, ama TV8 sağ olsun internet sitesinde Seul bölümünü de eklemiş. Gelin hep beraber izleyelim. Tıklayın //

SNSD – Gee ile başlaması da ayrı güzel olmuş hani. Sizi 45 dakikalık Seul görüntüleriyle baş başa bırakıyorum. Ve ikinci bölüme geçiş yapıyorum.  

Programı izlerken hep ben gitmiş olsaydım nelerden bahsederdim, nerelere giderdim diye düşündüm. Eminim sizin de aklınıza gelecektir böyle şeyler. Gülhan’ı seviyorum, anlatış tarzı hoşuma gidiyor. O yüzden keyif alarak izledim. Ailem de böyle gezi programlarını sever, hem Gülhan tarafından, hem de benim tarafımdan bilgiye boğuldular valla :)

***

[ Taeyang- Where U At ]

     Bu aralar oldukça güzel şarkılar çıkıyor karşıma. Ve bunları sizlerle paylaşmayı gerçekten çok seviyorum. Son zamanlarda bayağı BIGBANG dinliyorum ve şimdi paylaşacağım şarkı Taeyang’a ait. Bildiğiniz gibi en son Solar isimli albümü çıktı. Bu albümdeki her şarkıyı ayrı ayrı sevdim ben, gerçekten çok güzeldi. Zaten Wedding Dress ve I’ll Be There çok popüler olan parçaları. Ama benim sizle şimdi paylaşacağım şarkı başka: Where U At.

     Mp3’de oldukça fazla dinledim şu son birkaç gün. Altyapısı oldukça güzel, özellikle şarkının nakarat kısmı hem dile dolanıyor, hem de bayağı dinleniyor. Herkes dinlesin bu şarkıyı ve K-POP sevenler Taeyang’ı yakın markaja alsın. Grup olarak harika işler çıkartıyorlar zaten, bunun yanında solo da oldukça başarılılar. Zaten “En iyi erkek şarkıcı” ödülünü aldı Kore’de. En sevdiğim sanatçılardan biri oldu Asya’da bu albüm ile, süper! Sonunda Kore’de tam anlamıyla bana hitap eden kişiler buldum. Erkeklerde Taeyang, kadınlarda ise Narsha, çok kaliteliler.

     Daha sonra size Taeyang’ı tanıtacağım zaten. Gong Yoo’yu tanıttım bu zamana kadar özel olarak, ikinci de Taeyang olacak. Bundan sonra da tanıtımlara ağırlık vereceğim. Başarılı olan ve sevdiğim, sizle paylaşmak istediğim bir sürü ünlü var. Acaba kendime VIP Lee diyebilir miyim? Bu gidişle olacağım sanırım, çok dinliyorum^^

***

Off

     Son olarak sizle bir foto paylaşmak istiyorum. Dün Facebook’ta gördüm ve hala gülmemi engelleyemiyorum. Şimdi olay şu; Justin Bieber ve Selena Gomez sevgili olmuş ve artık aşklarını gizlemiyorlarmış. El ele tutuştukları ir foto paylaşılmış. İşte bunlar da o fotoya gelen yorumlar. Ben de üşenmedim ödül dağıttım. 1 numara hala kahkaha atmama sebep oluyor, mansiyon bile verdim . Ben anlamakta zorlanıyorum valla, anlayabilen gelsin anlatsın burada, nasıl bir halet-i ruhiyedir bu, nasıl çalışmaktadır?

     Son olarak sevgili Selena, eğer Türkiye’ye gelirsen sana saldıracak çok insan varmış. Dikkatli, ol derim yavrucan, bu delilerin sağı solu belli olmuyor, valla yaparlar.

Tıkandım kaldım, yorum bile yapamıyorum. Normalde çok iyi espri malzemesi çıkardı ama olmuyor işte. Önce görün, sonra gülün ;)

 PmS: Yarın oynanacak Türkiye – Güney Kore maçını izlemeyi unutmayın.

Dostluk kazansın diyoruz.

Galaksi Rehberi’ni iki dakikada zimmetime geçirdim; tebrikler bana.

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …