Ana içeriğe atla

Hediye tatil kazanmak ister misiniz?

     >Uygun şarkımız..

     Bunu size ben vermek isterdim ama okullarda şu an tatildeyken hediye olarak tatil vermek yerine kendim değerlendirirdim direkt. İlle bir şeyler vereceksem cüzdan, parfüm ya da kitap verirdim aha. Ama bu blog şimdilik hediye veren bir blog değil, hediye verilen yerler hakkında sizi haberdar eden bir blog. Zahmetli yoldan gitmeyi tercih ediyorum.

     İçeriğe girecek olursak; en basit açıklamayla HTtatil hikaye yollamanızı istiyor. Eğ eğlenceli, en komik, en romantik tatil hikayenizi yazıp yollarsanız ve en beğenilen 10 hikayeden birinin sahibi sizseniz, tatillerden tatil beğenin! Nereler yok ki!

    Roma tutu / Floransa turu / Yunan adaları / Ege’nin cennet köşeleri / Adriyatik sahilleri turu / Yunan adalarına gemi seyahati / Aşk yolculuğu (Fransa, Fransa, İspanya) / Kıbrıs tatili / –yeniden- Yunan adaları turu ve Doğu Akdeniz sahilleri sizi bekliyor. Seçenekler oldukça bol ve kesinlikle cezbedici.

     3000 karakter sınırınız var, gayet makul diyebiliriz. Şimdi ilk sözüm blogu olan çingularıma. Ben katılmayı düşünüyorum, sizi de davet ediyorum. Kazanamasak bile en azından en güzel tatil anımızı blogumuza ekleriz. Gelin hep beraber yazıp katılalım, belki birimiz –ya da bazılarımız- kazanır ve bu güzel tatillerden birinin tadını çıkartır. Ben şahsen aşk yolculuğunu seçerdim, çoğu kişi de eminim benim gibi düşünüyordur. Ama size danışmadan olmaz. O yüzden soruyorum, siz olsaydınız hangisini seçerdiniz? Ve tabi neden?

   

     Bu sayfadan nasıl katılacağınız ve yarışmanın şartları hakkında bilgiler verilmiş. En fazla iki saatte yazarsınız, sonrasında ise ver elini cennetten köşeler. İster Kıbrıs’ta margaritanızı yudumlayın, isterseniz Dubrovnik kıyılarında bol bol fotoğraf çekin, ya da İspanya’dan bir öpücük yollayın. Karar sizin!

     Harika bir tatil için tek yapmanız gereken, en güzel tatil hikayenizi bizlerle paylaşmak... 10 adet muhteşem hediyede kazanmak istediğinizi seçip, sonrasında unutamadığınız hikayenizi ve iletişim bilgilerinizi yazıp bize gönderiyorsunuz. Editoryal kadromuzun onayından geçen her yazı, HTtatil.com sitesinde yayınlanacak ve yarışma sonunda, HTtatil.com yazı işleri ekibi tarafından değerlendirmeye alınacak. İçeriği, konusu ve hikayesiyle en güzel 10 yazının sahibi, muhteşem hediyelerden birine sahip olacak...

     2 Şubat’ta başladı yarışma ve 10 Şubat Perşembe saat 00:00’da bitecek. Yani önümüzde tam bir hafta var. Rahat rahat hikayelerimizi yollayabiliriz. Valla kazanırsam size neler isterseniz diye sormayı düşünüyorum. Bir de yanımda götüreceğim kişiyi düşüneyim hemen. Belki kazanırsam hazır ideal sevgili konusunda da arayışım varken hemen bir sevgili bulabilirim, buna eminim aha :)

 

     Yarışma kuralları ise şöyle:

  Yarışma 02 Şubat 2011 Çarşamba günü başlayıp 10 Şubat 2011 Perşembe saat 00:00'da sona erecektir.

  Yarışmaya katılmaya hak kazanan hikayeler, 14 Şubat Pazartesi günü HTtatil.com Yazı İşleri ekibi tarafından değerlendirmeye alınacaktır.
  Hikayeler arasından, konusu, içeriği ve etkileyiciliği göz önünde bulundurularak ilk 10 yazı seçilip ödül almaya hak kazanacaktır.

  Yarışmanın sonuçları ise 14 Şubat Pazartesi günü saat 14:00'de HTtatil.com sitesinde açıklanacaktır.

  Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamaz.

  Üyelik formunu eksiksiz doldurmak zorunludur.

  Tehdit, küfür, aşağılayıcı hakaret ve uygunsuz içerikli yazılar yarışma kapsamında sayılmayıp, yayına alınmayacaktır.

  Httatil.com yarışma ödüllerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Kazanılan ödül hiçbir şekilde yarışmacı tarafından bir başka kişiye satılamaz, devredilemez. Ödülünü kullanmayacak olan yarışmacıların ödülleri bir alt sırada yer alan yarışmacıya devredilir.

     Aslında kendime saklayıp blogumu okuyanlara haber vermemem gerekiyor değil mi? Bencil biri değilim ama, paylaşımcıyım ben. Sizin de haberiniz olsun tabi, biri vardı böyle hiç haber filan vermiyordu. Kendine saklıyordu, aklıma direkt o geldi şu anda^^

    Hadi bakalım, tatil anılarınızı hazırlayın. Kış olması ya da kazanma olasılığının az olması hiç sorun olmasın. Önemli olan katılmaktı diyerek, hikayeleri bloga koyarız. Özellikle yazmasını istediğim insanlar var, çünkü onların kalemine güveniyorum ve bunu kaçırmamalarını istiyorum. Ben yarın yazmaya başlayacağım, bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak? Eğer yazmazsanız sonra hayıflanırsınız bakın. Kazandığım zaman o gemideki fotolarımı bloguma eklediğimde “ah o gemide ben de olsaydım, açık denizlere yol alsaydım” dersiniz :)

  

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …