Ana içeriğe atla

En sevdiğim Koreli aktrisler..

     Hepimiz bir şekilde Uzakdoğu’yu seviyoruz ama dizilerin yanında oynayan kişilere de ayrı bir bağımlılığımız var. Onlar bizim yıldızlarımız, oynadıkları yeni bir yapımı görünce heyecanlanmamıza neden olan insanlar. Bu yüzden ben de şimdi en sevdiğim 5 Koreli aktrisi yazacağım. Bakalım zevklerimiz uyuşuyor mu? Hemen belirteyim, bundan sonra aktör listesi de gelecek.

     %80 oyunculuk, %20 güzellik hesaba katarak oluşturdum listeyi. Gerçekten izlemekten oldukça zevk aldığım kişiler bunlar. İlk iki sıradaki kişiler yeni dizi/film çektiğimde gözü kapalı seyrederim, o derece seviyorum. Hadi artık listeye geçelim.

1. Kim Sun Ah

Kim Sun Ah

My Name Is Kim Sam Soon
The City Hall
Girl Scout
S Diary
She's on Duty

     Bu listenin birincisi kesinlikle başkası olamazdı. Kim Sun Ah’ı ilk My name is Kim Sam Soon ile tanıdım, o günden beri favori Koreli aktrisim oldu. Oynadığı her rolün altından başarıyla kalkıyor, seyrine doyum olmayan diziler ortaya çıkıyor. Sam Soon’daki o kendisiyle barışık haller, City Hall’deki Bayan Balık ve belediye başkanı olma sürecini o denli güzel yansıttı ki, kimse onun yerini alamaz. Sevilmeyecek gibi değildir, daha çok yapımda rol alsın, daha fazla izleme şansımız olsun. Bu arada Sam Soon ile ilgili yazımı okumak için tıklayın.

2. Han Hyo Joo

Han Hyo Joo

Shining Inheritance
Dong Yi
Postman to Heaven
Iljimae
Soul Special

     Onun güzel görüntüsü harika oyunculuğu ile bütünleştiğinde listemin ikinci sırası da dolmuş oluyor. Hyo Joo genç yaşında rağmen sağlam adımlarla hızlı hızlı ilerliyor. Boşuna hikayemin ana karakterlerinden biri yapmadım onu, sevgimin boyutunu görüyorsunuz. Kim Sun Ah ablası gibi olur umarım ileride, yalnız ben kendisini şöyle sıkısından bir romantik komedi de izlemek isterim. Tarihi dizilerde ya da dramlarda başarısı oldukça ortaya koydu çünkü, bakalım gelir mi gelir.

3. Wang Ji Hye

Wang Ji Hye

Personal Taste
The Perfect Neighbor
Le Grand Chef 2: Kimchi Battle
Friend, Our Legend
President

     İşte en mükemmel kötü kadın! İzlediğim iki dizisinde de (1 ve 2) harika canlandırmıştı rollerini. Kötülük suratına çok yakışıyor valla, uyum içinde de oynadığı için bayağı bayağı küfredebiliyor insanlar Wang’a. Ben şimdi Friend, Our Legedn’ı izleyeceğim yakın zamanda, çünkü kadro mükemmel: Hyun Bin, Cha Sung Won, Ju Jin Mo… Böyle gidiyor işte. Körü rolleri oynamak yetenek ister, o yüzden Wang en sevdiğim oyuncular listemde üç numarada. Hep başroldeki kızdan daha taş, daha süper olsa da kaybeden oluyor, bu da ilginç bir ayrıntı işte. Personal Taste ile ilgilim yazım için sizi şöyle, The Perfect Neighbor için ise sizi böyle alayım.

4. Han Ga In

Han Ga In

Bad Guy
A Witch in Love (Witch Yoo Hee)
Super Rookie
Once Upon a Time in High School

     İlk olarak Witch Yoo Hee’de izlediğim Han Ga In’i o dizide oldukça beğenmiştim. En sevdiğim oyunculardan biri olan Jae Hee ile uyumu takdire şayandı. Harbi, Jae Hee en son Tekken’de oynadı, uzun süredir dizi çevirmiyor. Gelse şöyle, özletti kendini. Daha sonra Bad Guy’da oynayan Ga In, beni yeni mutlu etmişti. Aslında bu kadına böyle cadı roller feci yakışıyor, Wang gibi kötü değil ama. Tsundere tarzı karakterlerin altından başarıyla kalkıyor. Bu arada Witch Yoo Hee’yi izlemenizi tavsiye ederim, iyi dizidir. Dennis Oh ve Jae Hee var, sevenlerine duyurulur :)

5. Gong Hyo Jin (Kong Hyo Jin)

Gong Hyo Jin

Pasta
Thank You
Biscuit Teacher and Star Candy
Sangdoo, Let's Go to School!
M

     Onu en son “Yee Şepp” olarak izledik. Pasta dizisindeki sempatik karakteriyle hepimizi kendine sevdirdi. Gnellikle Kore dizilerinden esas kızlar biraz özürlü gibi oldukları için Hyo Jin’in karakterini pek bir benimsemiştim ben. Bizim mazimiz var ama. Onu ilk olarak Biscuit Teacher and Star Candy dizisnde Gong Yoo ile izlemiştim. Öğretmen Na Bo Ri rolünde oldukça iyiydi, dizi bir süre sarpa sardı ama olsun. Daha eskiden Sangdoo’da Rain ile de beraber oynamış. 5 numaranın daimi yeri oluyor Hyo Jin.

***

     Benim en sevdiğim Koreli kadın oyuncular böyle. Genellikle erkeklerin daha iyi oynadığını düşünüyorum ama Kore’de. O yüzden aktör listesi hazırlarken zorlanabilirim, ama aklımda belli olan isimler var zaten çoktan. Bu 5 oyuncunun oynadığı yapımlara daha bir dikkatli bakıyorum, incelemeye alıyorum hemen. Ve son olarakta hepsi bir an önce yeni yapımlarda rol alsın, doya doya izlemeye devam edeyim.

Araya çeşitli ikonlar ekledim.
Şimdi ise bununla bitirmek istiyorum.

>Kirby Lee..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…