Ana içeriğe atla

Fazla bilinmeyen harika anime şarkıları..

Anime Poster Harika bir çalışma olmuş değil mi?

     Bugün öyle ne yazsam ne yazsam dite düşünürken, harika bir kaynaktan yüzlerce anime şarkısı indirdim. Bu yüzden sizlere pek bilinmeyen ama harika olan anime şarkılarından bahsedeceğim. Ben bu 6 şarkının yer aldığı animelerin dördünü izlemişim. Diğer ikisine de bakmak istiyorum ama 79 bölüm, şu sıralar o kadar vaktim yok. Bir şeyi dayadılar götüme, ben ise oturup bloga yazıyorum hala. Çok bağlıyım gördüğünüz gibi. Hadi şarkılara geçelim, yoksa bu bayık giriş yüzünden gerçekten bayılacaksınız. Tek yazı ile bitirmeyeceğim, seri olacak. Daha 110 şarkımı ne dinledim çünkü, bir sürü bekliyor beni pusuda. Ara ara dinledikçe ve beğendikçe yazacağım.

Matsushita Moeko - Ame agari

Angelic Layer

     12 yaşındaki Misaki Suzuhara, teyzesi ile yaşamak üzere Tokyo'ya taşınır. Daha trenden adımını atar atmaz dev ekranda bir "Angelic Layer" karşılaşmasını izleme şansını bulur. Bu sırada ortaya çıkan Ic-chan adında biri, Misaki'yi "Angelic Layer" çılgınlığı ile tanıştırır.

     "Angelic Layer" küçük android tarzı bebeklerle oynanan bir oyundur. Bebeklere "Angel" adı verilmekte ve sahip isteğine göre "Angel"ına şekil verebilmektedir. "Angel"lar sadece "Layer" adı verilen bir alan içinde, sahibinin isteğine göre hareket edebilmektedir. Hangi "Angel" in daha iyi olduğuna yapılan müsabakalarla karar verilmektedir.

     Misaki daha ilk maçında üstün bir başarı gösterir ve en iyi "Angelic Layer" oyuncularından biri olmak için potansiyeli olduğunu gösterir. (Anime.gen.tr)

     Angelic Layer izlemediğim animelerden biri. 1998 yılında gösterilmiş olması bunda en büyük etken. Konusunu beğendim ve en kısa zamanda bakacağım. Ama asıl önemli kısım ise kapanış şarkısı olan Ame Agari’nin enfes bir şarkı olması. Matsushita Moeko çok güzel söylemiş, şarkıya sesi harika gitmiş. İlk bu şarkıyı dinledim koca listede ve takılı kaldım orada bir süre. Bu tarz Japonca slowlara ben tek kelimeyle bayılıyorum. Harika!

***

Akemi Matsumura - Hana no Kusari

Saint Seiya: The Lost Canvas

Orijinal Saint Seiya mangasından 243 yıl önce geçen bu macerada, 18. yy'da yaşanan bir önceki Kutsal Savaş anlatılır. Hikâye Pegasus Saint Tenma'ya ve yakında en büyük düşmanı Hades olacak olan sevgili arkadaşı Alone'a odaklanır. (Anime.gen.tr)

     Saint Seiya harika bir anime. 13 bölüm boyunca çizimlerin güzelliği, hikayenin gidişatı, harika karakterleri ile sizi kendine bağlıyor. Bir de Yunan mitolojisi konusu işlendiği için seveni oldukça fazla. Hades ve Pandora tek kelimeyle harika. Tabi burç savaşçıları, Athena ve Pegasus Tenma’da öyle. Türkçe’ye çevrilmişti, kesinlikle bu animeyi seyredin derim. 13 bölüm Ova konunun yeniden işlenişi ama daha önceden 114 bölümlük tv serisi de yayınlanmış. Ben bir ara ona da bakmayı düşünüyorum. Mitoloji işleyen anime bulmuşum lan, kaçırır mıyım hiç?

     Şarkıya gelirsek özellikle girişi beni kendine bağlamıştı. Bir de nakaratın son kısımları enfes. Bu da bir kapanış şarkısı. Özellikle 3 arkadaşın ağacın altında oturup konuştuğu sırada çalmaya başlıyor. Bu arada hepsinin kollarında çiçekli bilekliklerden var, arkadaşlıklarının simgesi olarak. Ben feci sevmiştim, istiyorum ondan. Şarkıyı dinleyin, bir yavaş ama mükemmel şarkı daha. Leziz!

   Soldan sağa: Angelic Layer, Saint Seiya ve Shiki

***

BUCK-TICK | Kuchizuke

Shiki

Sotobamura nüfusu az olan, dış dünyayla fazla bağlantısı olmayan her tarafı ağaçlarla çevrelenmiş bir kasabadır. Bir gün 3 kişi ölü olarak bulunur ve bundan sonraki günlerde de ardı ardına ölümler birbirini takip eder. Yaşanan olayları, kendisini çözmeye adayan kasabanın tek doktoru Ozaki Toshio, bir salgından şüphelenmektedir. Acaba ortada gerçektende bir salgın var mı ? (Animeou)

     Şu sıralar izlediğim en harika animelerden biri. Animeou sağ olsun, Türkçe’ye çeviriyor, görüntü de harika, bize de sadece izlemek ve teşekkür etmek düşüyor. Vampir animelerinden veya filmlerinden sıkıldınız mı? (Bkz: Gerizekalı Alacakaranlık serisi) Size Shiki’yi öneriyorum. Gizem ve korku dolu bu anime içinize işleyecek. Zaten şarkıya tıkladığınızda animenin açılışını göreceksiniz. Ben feci seviyorum o açılışı, hele ki en sonra kurukafa gözükürken çalan müzik. Sadece o kısmı kestim ve mesaj müziği yaptım. Artık her mesaj geldiğinde bir bu çalıyor, bir de Secret Garden’daki Gil Ra Im’in Munjawatsyong! Munjawatsyong!’su çalıyor aha.

     Neyse şarkıdan da bahsettik. Birazcık daha yazayım bu anime hakkında, çünkü çok sevdim. Bir tane küçük kızımız, o gözleri, o saçları filan benim korkutuyor valla. Zaten bu animedeki “bazı” kişilerin göz çizimleri enfes, resmen bittim. Bakın kızımıza, ne kadar şeker değil mi? Kuchizuke süper!

***

Iceman - Shining Collection

Gravitation

Shuichi 19 yaşında şarkı sözü yazarıdır ve ayrıca yakın arkadaşı Hiro ile kurduğu Bad Luck grubunun solistidir.En büyük hayali Nittle Grasper gibi bir grup olmaktır.Bir gün Shuichi parkta yürürken elinde şarkı sözlerinin oldugu kağıt rüzgarla uçar ve ünlü bir yazar olan Yukinin önüne düşer Yuki şarkı sözünü okur ve beğenmez. Shuichi buna çok bozulur.Diğer gün ise Hiro ile şarkılarının kopyasını dinletmek için NG Records'a gider Hiro'ya orda dün akşamı anlatırken bir anda gözü televizyona kayar ve Yuki'yi görüp Hiro'ya gösterir Hiro Shuichiye onun Yuki Eiri olduğunu ve japonyada çok popüler bir yazar olduğunu söyler bunu duyan Shuichi zaman kaybetmeden hemen Yuki'nin evine koşar tam zile basacakken Yuki kapıdan çıkarak burada ne aradığını sorar Yuki ile Shuichi konuşurken kapıdan Yuki'nin ablası Mika çıkar Mika bu kim deyince Yuki Mika'yı sinir etmek ve başından atmak için Shuichi’ye sarılarak yeni sevgilim bugün çıkmaya başladık demesi olacak bütün olayların başlangıcı olur. İleriki bölümlerinde de Yukinin saklı geçmişi, Bad Luck grubunun yükselişi ve Yuki ile Shuichi'nin inişli çıkışlı ilişkisi ele alınmaktadır.. (Manga.gen.tr)

     İzleyen arkadaşlarımın yarısı bu animenin müziklerini hiç sevmiyor, diğer yarısı ise bayılıyor. Bana soracak olursanız, en sevdiğim şarkı işte yukarıdaki Shining Collection.. Özellikle nakarat kısmındaki Make me Shiny’yi harika söylüyor Iceman. Gravitation’ı izlediniz mi? İzlemediyseniz pek bir şey kaçırmazsınız, zira eğlencelik ve çerezlik anime kategorisine giriyor. Ha, belirtmeden geçmeyeyim, kendisi Shounen Ai’dir. İzleyecek varsa ve bilmiyorsa yazayım dedim. Sonra gelip bik bik demesi kimse bana lan! Bu arada izlemeyi düşünenlere sevindirici bir haber de vereyim. Heterophobia fansub Şubat ayında bu animeyi Türkçe’ye kazandıracak. Ben de bu sefer Türkçe izlerim artık. Öyle Shounen Ai izlemem, Shoujo ai, Yuri kakadır, Yaoi ise cehennemliktir gibi şeylerim yok. Hentai bile izledim zamanında (Beğenmedim orası ayrı) Hem çok eğlenceli ve kaliteli animeler/mangalar da vardır bu türde. Mesela ben tepine tepine Marica+Holic’i izlemiştim. Neyse, işte şarkımızı dinleyin, Shuichi’nin pembe saçlarına bakmayın, gerçekten kötü. Eğlenin ve güzel vakit geçirin. Şarkı ise enfes!

Soldan sağa: Gravitation, Hikaru no Go ve GTO

***

Kids Alive - Bokura No Bouken

Hikaru no Go

12 yaşındaki orta okul öğrencisi Hikaru Shindo, büyük babasının eşyalarını karıştırırken bir "go" tahtası bulur. Üzerindeki kan lekelerini silmeye çalışırken bir hayalet ortaya çıkar. Hayaletin adı Sai Fujiwara'dır. Heian döneminde, imparatorun iki "go" öğretmeninden biridir. Diğer hoca Sai'i saraydan attırmak için onu maça davet eder. Maç esnasında diğer hoca hile yaparken Sai'ye yakalanır. Ama bunu söylemesine fırsat vermeden Sai'yi hilebazlıkla suçlar. Sai saraydan atılır. Başka yapacak hiç bir şeyi kalmayan Sai, intihar eder.
Sai, kendi yaşamında elde edemediği "kami no itte"i, Hikaru sayesinde elde etmeye çalışacaktır. (Anime.gen.tr)

     İzlemediğim bir diğer yapım ise bu anime. 79 bölüm olmasından dolayı biraz çekincelerim var ama go oyununu da merak ediyorum hani. Sırf mahjong'’u merak ettiğim için anime izlemişliğim vardır, go için de değer yani. Şarkımız olan Bokura no Bouken ise bence bu listedeki en güzel şarkı. Feci sevdim, sürekli dinliyorum bugünlerde. Yeni takıntılarımdan biri oldu. Bu tarz şarkıları gördükçe Japonca şarkıları Korece’den kesinlikle daha çok sevdiğimiz farkına varıyorum. Çeşnisi bol çünkü, Kore biraz tek düze geliyor bana. Neyse işte, animenin konusu böyle, şarkımız böyle, ben böyleyim filan. İzlerseniz haber verin, gaza gelip ben de başlarım belki. Şarkımız kesinlikle ve kesinlikle olağanüstü!

***

Bonus bölümüne hoş geldiniz. 5 tane şarkının yanın da bir de ekstra şarkı ekleyeyim dedim. O kadar şarkı arasından ise Great Teacher Onizuka’nın şarkısı seçtim.

Porno Graffiti - Hitori no Yoru

Great Teacher Onizuka

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. İş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “En iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır. (Anime.gen.tr)

     Şarkı gayet eğlenceli, özellikle de giriş kısmı. GTO serisi çok bilinen bir seridir, anime severler arasından izlemeyen pek yoktur hatta. 43 bölüm boyunca bizi oldukça eğlendirir, konusu zaten başlı başına komedi. İzleyin, dinleyin derim. Kesinlikle pişman olmazsınız. Şarkımız ise güzel!

     İlk listemizin sonuna geldik. Yazıya şöyle bir baktığımda gayet ciddi yazmışım, sabah mahmurluğu yüzünden sanırım. Böyle okulda en gıcık hocanın bır bır ders anlatışı gibi. Ama olsun, bu kadar güzel şarkılar arayı kapatır, değil mi? :)

   

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…