Ana içeriğe atla

En sevilen Uzakdoğu dizisi anketinin sonuçları..

Anket Tıklayın büyüsün.

     Bayanlar, baylar ve ne idüğü belirsiz  Koo Hye Sun ile Park Shin Hye.

     Hepiniz bu akşam Seul’de düzenlenen En sevilen Uzakdoğu dizisi ödül törenine hoş geldiniz. Bu gayet gereksiz olan açılıştan sonra hemen konuya giriyorum.

     Öncelikle kırmızı halı gayet keyifli geçti. Neden anketteki dizilerde oynamadıkları halde bu ödül törenine rahmet yağdırmak için gelen abuk subuk kıyafetli erkek müzik gruplarını selamlamak istiyorum. G-dragon’un saçının yeniden değiştiğini görüyor, pembenin onu açtığını söylüyorum.. Yalama yaptın olm o saçları.

     Keyifli geçen kırmızın halının en güzel yanı, kuşkusuz Lee Min Ho’nun yeniden düşmüş olmasıydı. Şahsen ilk gördüğümde kahkaha attım. Ayağa kalktıktan sonra kulağını çekmesi, bu olaya hem çocukça hem de bilimsel yaklaştığını gösterdi bize.

     Dizi törenini yalnızca ben sunuyorum. Yanıma Uzakdoğu çingularımdan birini almayı çok istedim ama herkes oppasının yanında oturmayı tercih etti. Bu yüzden Gong Yoo’yu göremiyorum. Dört bir yanı etten duvarlarla örülmüş, gerçi gözlüğüm gözümde değil, gelenleri kovan o duvar La Fea’da olabilir.

     Tek başıma bu kadar büyük bir yükün altından başarıyla kalkacağımı düşünüyorum. Azimle sıçan duvarı delermiş. Bu söze en uygun kişi sırt dekolteli bluzumsu bir şey giyen Jang Geun Suk’tur. Son iki dizisi resmen berbat olduğu halde hala azimli olduğunu görmek ne büyük bir mutluluk.

     Siz sevgili dizi severlere 12 tane dizi sunduk. Bunlar zamanında adından oldukça söz ettiren yapımlardı. Bir de diğer seçeneğini ekledik, kimse “mağdurum ben, mağdurum” diye etrafta dolaşmasın diye. İşte o büyük gün geldi, çattı. 347 oyun kullandığı bu güzel anketin sonuçlarını açıklamaya başlayacağım.

     SBS, KBS ve MBC arasında ciddi kavgalar yaşatan bu muazzam ödül töreninin aynı zamanda organizatörü olduğum için SBS ile anlaşmış bulunmaktayım. En sevdiğim dizilerin kanalı, boru mu?

     Benden önce Micky Yoochun’u düşünüyorduk sunucu olması için ama hayali kız arkadaşı estetik ameliyatı geçirdiği için onun yanında kalmaya karar verdi. Kardan kadın da olsanız Güney Kore sınırları içinde estetik yaptırmadan hak ettiğiniz yere ulaşamazsınız. Dipnot, Micky ile kız arkadaşı 2011’in kışında Snow Wife isimli romantik komedide oynayacak.

     Anketimizdeki dizilerin hepsi birbirinden kaliteliydi. Bana kalsa iki diziyi sokmazdım ama tehdit mesajları alınca es geçemedim. Canım değerlidir yani. Ayrıca Super Junior’dan Shindong hastası olduğu bu iki diziden birini ankete eklemezsem üstüme oturup pestilimi çıkartacağını belirtmişti.

     Detayı kim fark edecek bakalım..

Soldan sağa: Hanazakari no Kimitachi e – My Girl – Hana Yori Dango - I'm Sorry, I Love You - Boys Before Flowers - Coffee Prince

         Yine SuJu’dan devam etmek gerekiyor, çünkü ödül töreninde performansları ile bizi eğlendirecek üç gruptan biri. Bir de o diziyi eklemeseydim Shindong bu sefer sahneye solo çıkacağını ve Eurovision 2010’da Eyyafyallayöküll gibi sahnede patlayan Hera Björk’ün Uzakdoğu versiyonu olacağını belirtmişti. Diğer performans sergileyecek gruplar ise şöyle: Big Bang ve bütün üyelerinin aynı klinikte ses ameliyatı geçirdiği SNSD.

     Park Shin Hye, çok o elini burnundan. Aşık olma durumunun geçmesi için böyle bir şeyi yediğini düşünürsek bu salonda senden salağı yok. O kilisende çalan çanın içine sokup tokmaklamak istiyorum seni.

     Artık biz sonuçlara geçelim değil mi? Zaten millet iyiden iyiye yemekleri yedi, çeker gider şimdi bunlar, ben sonuçları açıklayayım.

     “En sevilen Uzakdoğu dizisi” anketinde 1. lik 88 oyla büyük bir fark atarak bileğinin hakkıyla kazanan Coffee Prince’in oldu. Bu samimi ama sıcak Kore dizisi, hepimizin gönüllerini fethetmişti. Yazımı okumak için tıklayın. Ödülü almak için Gong Yoo ve hala erkek kılığından çıkamamış Yoon Eun Hye’ye sahneye davet ediyoruz. Gong hayranlarının arasından kurtulursa eğer yanımıza gelecek. Yalnız yanındaki kişi Eun Hye değil, La Fea! Büyük şok. Chibi’de burada, Nefertiti de gelmiş. 3’ü bir arada nescafe reklamı izliyor gibiyim. Ödülü al git Gong, yazı uzuyor :D

     Coffee Prince’in gölgesinde kalsa da ülkesinin iki temsilcisinden biri olan Hana Yori Dango, 54 oyla 2. liği göğüslüyor. Makino ile Domyouji’yı yalap şalap halde sahneye gelirken görüyoruz. Jun inadına konuşma yapacağım diyor ama bu diğer ödül törenlerine benzemez. Arigato deyip gitti zaten kerata.

     Ve geldi 3. yü açıklamaya. Heyecan dorukta değil mi? Bok dorukta, yukarıda sonuçlar zaten yazıyor aha. Hana yori Dango’nun Kore versiyonu (ya da boktan çakması) olan Boys Over (Before) Flowers (Korece’si o kadar sikim sonik ki, yazamıyor insan), 44 oyla üçüncü oluyor. Lee Min Ho’nun güzel yüzü hatırına bu kadar oyu verenleri öpüyorum buradan çok. Ben yarıda bırakmıştım bu diziyi. Yere düşen Lee Min Ho kendisine gülünmemesi için, Koo Hye Sun’u da ben güvenlik görevlileri tarafından salondan attırdığım için, Kim Hyung Joong bu dizide oynamış olsa bile benim gözümde oyuncu olmadığında dolayı salona alınmasını yasakladığım için, bu dizinin ödülünü sevgili Kim Bum ve Kim Joon alıyor. En azından ödül töreninde bu ikili ön planda, kıyağımı unutmazlar umarım.

     Büyük ödülleri verdikten sonra kalanını dağıtmaya geldi. Üçünü olan dizi haricinde diğer ikisi sonuna kadar hak ediyordu. Benim gibi düşünmeyenler Koo Hye Sun gibi olsun. Ama ona da yazık, destek olmamız lazım, sonuçta ekmek parası kazanıyor. Bu suratla gidip de orospuluk mu yapsaydı?

     Dördüncü olan dizimiz I'm Sorry, I Love You.. Ödülü almak için gelen başrol oyuncuları So Jib Sub ile Lim Su Jeong’un ağladığını görüyoruz. Ya dizinin etkisinde yedi yıldır çıkamıyorlar o yüzden böyleler ya da dördüncü olduklarına üzüldükleri için ağlıyorlar, tahmin edemedim. Sahneye gelen Lim’in kafasına domates beklerken Diyarbakır karpuzu gelmesi, Fea’nın yaratıcılığını ortaya koyuyor. Yarılan karpuzun içinde “Bu Gong’un elini tuttuğun içindi” yazılı bir kart çıkması ise pek bir manidar. Aynen böyle devam, reytingler tavan yapacak, yaşasın!

İkinci detaya dikkat.

Soldan sağa: My Name is Kim Sam-Soon - It Started With A Kiss - Personal Preference - Shining Inheritance – IRIS - You're Beautiful - 

     My Girl dizisi beşinci sırada. Lee Dae Hee ödülü almak için geldiğinde bana nedense yalan söylediğimi düşündüğünü söyledi. E tabi kız dizide o kadar çok yalan söyledi ki, beşinci olduklarına inanamayıp bunu şakayla karışık yalana vurarak üzüntüsünü gizliyor. Beşincinin işte, ödül filan da yok, bir de konuşma yapmaya çalışıyor; sie. Seni severim ama bilirsin.

     Diğer cevapları geçiyorum, ona en son değineceğim. Arada çok yaratıcı olanları var, onları sevgi ve saygıyla cevaplıyorum. Siz olmasanız biz ne yapardık? Kokulu kokulu öpüyorum.

***

    Super Junior performans için sahneye çıktıklarında Bonamana’yı söyleyip hem bana bir jest yaptılar, hem de seyircileri eğlendirdiler. Kyuhyun’un en ön planda olmasını beklerken, narsistliğin ebesini sikmiş olan Siwon yerini kimseye kaptırmıyordu. Görevliler Shindong ile baş edemediler sanırım, sahneye çıkmayı başarabilmiş. Halbuki ben o çıkmasın diye soyunma odasına ne iskenderler, ne dolmalar, ne kimçiler göndermiştim. Hırslı çocuk. Donghae ise Kimbapsushi’ye göz kırptı, Kimbap oppa diyerek elceğizleriyle yapmış olduğu pankartı havaya kaldırarak kendini ELF kraliçesi ilan etti. Bakalım daha neler göreceğiz?

     Şarkı bittiğinde Siwon’u sahneden zor indirebildik. Oh! My Lady’nin aday olmayışından dolayı Gumiho gözlerle bana bakmaya devam ediyordu. Ben de açtım mp3’ümü, arka fon müziği yaptım anında: Oh olsun!

     Ödül töreni tam gaz devam ediyor sevgili seyirciler. Koreli yaşlı oyuncuların sayısı da bir hayli fazla olduğundan onlara özel olarak ayırdığımız bölümde ufak bir olay çıktı. İlk önce gayet doğal olarak kalp krizi zannettik ama yaşlı amcamızın bizi taciz etmiş önündeki teyzeyi. Çok ayıp diyoruz, hem taciz edeceksen haraboci, gel ben sana SNSD’yi vereyim, çıtırlar hem. Benim olmazsan taciz ederim dersin, Ayna’yı Nihat Doğan sunsaydı Kore’de şimdi herkes akın akın Doğanizm felsefesini uygulamaya çoktan başlamıştı.

     6. sırada Hanazakari no Kimitachi e var. Zaten biz Uzakdoğu dedik ama hepi topu 3 ülkeden diziler var. Tayvan bir, Japonya ise 2 diziyle katılabildi. Kore bu konuda üstünlüğünü sonuna kadar hava atma malzemesi olarak kullanacak sanırım. Japonya’nın önüne bir konuda geçtiklerinde her zaman yaptıkları gibi tabi. Japonya’ya sesleniyorum (sanki ulusa sesleniş amk), lütfen daha canlı diziler yapın. Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi olan görüntüleri ne yapalım biz? 2011’deyiz imkanlarınız dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde yok, değerini bilin ulan. Zibilyon tane dizi ve filmi bir arada yürüttüğü için Horikita Maki doğal olarak törene katılamadı, zaten isteyen de yok onu. Nakatsu’muz canımız, Toma Ikuta ödülü ve bu sıralamayı hak etmediklerini ama kendilerine oy veren herkesi çok sevip teşekkürlerde bulunduklarını söyledi. Sonuna kadar katılıyorum.

     You're Beautiful sonuncu olması gerekirken 7. oluyor ve hepimizi şaşırtıyor. Jang artık iyiden iyiye küçülmeye başlayan ödüllerden birini alırken Park Shin Hye, Hyung, hyung diye gayet denyoca hareketlerde bulunuyordu, tabi sol işaret parmağı hala burnunda bir şekilde. Kore’nin Bakırköy’ü bu salona yakın mı acaba? Jolie, Jolie diyerek salona koşan bir sarı kafanın var olması ile yok olması, davetliler arasında hayalet mi acaba sorularının sorulmasına neden oldu. Ayrıca, dizinin diğer oyuncusu olan Jung Yong Hwa, sahnede Shin Hye’nin yanına gelip bu ödülü aldıkları dizinin müzik ile alakalı olduğunu, bir kızın erkek kılığına girip grubun içinde dahil olduğunu filan söyledi. Sizce Shin Hye bunun hangi dizi olduğunu anladı mı, hayır! Çünkü o bir angut.

     Hakkı yenen bir başka dizi olan My Name is Kim Sam-Soon 8. sırada. Kore dizilerinin en şukelalarından olan bu dizinin başrol oyuncusu mükemmel Kim Sun Ah üzülmesin diye evde kendi ellerimle yapmış olduğum limonlu pastayı ona ikram ettim. O da ödülü aldıktan sonra kulağıma doğru eğilerek “Törenden sonra ablan sana neler neler yapacak” dedi. Pek heyecanlıyım!

     Personal Preference (Taste), gayet yerinde bir sayı olan 9. sırada. Güzel diziydi filan ama olmamış be hacı. Lee Min Ho’nun başrolde olduğu iki dizide o kadar büyük başarı gösteremedi bu törende. Aslının gerisinde kalıp üçüncü olmak başarı değildir, nihaha! Bu dizi hakkındaki yazımı okumak için tıklayın.

     Bol ağlak ve mükemmel Han Hyo Joo’nun olduğu Shining Inheritance 10. oldu ve sevenlerinin ağzını açık bıraktı. En sevdiğim ikinci aktrisi de gördüğüm, sarıldığım ve hatta öptüğüm için şu an pek heyecanlı bir durumdayım. Yakından daha bir taş gözüküyormuş bu Hyo Joo. Sermin’in kıskanç bakışları altında pek samimi pozlar veriyoruz. Biraz daha samimi olursak ilişkimiz Acun Ilıcalı ile çıtırının ilişkisi gibi olacak. Ama bana ev alan Hyo Joo olmalı, ben çulsuzum.

     IRIS, nasıl olduysa artık 3 oy olarak 11. sıraya kazık çattı. Silahları sevmiyorsunuz anladık. Kim Tae Hee bir prenses edasıyla gelip ödülü alıp. Kendini yeni dizine çok kaptırdın diyerek çelme takan T.O.P’u esefle kınıyoruz efenim. Tae Hee taht getirmiş salona, oha diyorum. Bu gerçekten kendini prenses sanıyor galiba. Ben de o zaman Kore’nin ulusal perisiyim, yok bu kapılmıştı. Kore’nin ulusal böcüğüyüm, bak bu oldu.

     Son sırada zavallı Tayvan’ın göndermiş olduğu tek dizi olan It Started With A Kiss var. Sadece iki oy alabilmiş, gerçi Kore versiyonunun iki oyluk bile çekiciliği yok. Siz sonuncu olduğuna bakmayın, iki sezon nefis dizidir. Ödül törenine bu kadar dizi yorumu sokan ilk sunucu olarak tarihe geçireceğim. Shindong masayı yiyeceksin, yeter lan. Götüm yırtıldı ben organize edene kadar. Allah’tan reytingler iyi, yoksa ben o masayla seni baş göz ederdim.

***

     Görmüş olduğunuz gibi sonuçlar böyle. Vaktimiz yavaş yavaş dolmaya başladığı için diğer cevaplarla ilgili görselimizi buraya ayırıp, kapanış şovundan sonra sizlere veda edeceğiniz. Beni özleyeceğinizi biliyorum ama.

Diğerleri

 Tıkladığınızda büyüyor. Bunlar da diğer sonuçlar işte. How Met Your Mother, sanırım How “I” Met Your Mother’ın Uzakdoğu versiyonu.

Özellikle “bunlar dizi diyenin aklından şüphe ederim” diye yazan kişiyi çok aradık ama bulamadık. BBG Caner onu yazan benim diye çok diretmiş olsa dahi, uzun zamandır televizyona çıkmadığı için bir yerlerinden attığını düşünerek es geçtik, halkımızın bilgisine sunulur.

İbişler yazan benim arkadaşım olup hesabı hemen ertesi gün sorulmuştur, içiniz rahat olsun. En olmadı sınıfından birini kışkırtarak Catfight yapmalarını sağlarım.

Pasta, City Hall, Secret Garden ve Nobuta yazanları kutluyor, Full House diyenlere oha diyorum. Frikik vermek için götünü yırtan Song Hye Kyo’yu kimse iplemeyince töreni terk etti bu arada. Dipnot olarak düşülsün lütfen. Rain ise bu sefer tamamen çıplak gelmeye kalktığı için içeriye alınmadı.

***

     Bir törenin daha sonuna geldik. Sizlerin evine ulaşmamızı sağlayan sevgili sponsorlarımız Hacışakir’e, Shin Min Ah’a başörtüsü takacağımızı söyleyerek ikna ettiğimiz Tekbir Giyim’e, Tae Hee’nin tahtını yapan Dadaşlar Mobilya’ya ve Seda Sayan’a çok teşekkür ederiz. Neden Seda Sayan diye sorduğunuzu düşünüyorum, Nihat Doğan bu karıdan sonra böyle oldu. Yoksa eli yüzü düzgün efendi adamdı, sapıtmasını sağladı çocuğun. Cougar Seda! Kore’de tanınmak için ödül törenine sponsor aoluyor, şimdi de Kore’nin Tokat’ı neresi acaba diye diye harıl harıl araştırma içindedir kesin.

     Töreni kapatırken Türkiye’den Müge Anlı’nın yanımda partnerim olarak yer alma isteği yolladığını belirtmeden geçmek istemiyorum. Ama güzel ödül töreni esnasında masaları didik didik arayıp Türkçe bilmedikleri halde zavallı çekik gözlü arkadaşlarımızla “Katil kim?” diye oynayacağını ve platin sarısı, asla bozulmayan saçlarının herkesin önüne geçeceğini düşünerek kibarca reddettik. Neyse ki bu olayı çabuk unuttu, gerizekalı yapımcılardan biri Tangled (Karmakarışık) filminde Müge’yi Rapunzel’e benzettiği için (oha!) Türkçe seslendirmesini onun yapmasını istemiş. Aman bana ne yahu, ben kurtulduğumu bakarım.

     İyi geceler Güney Kore, iyi geceler bizi korsan olarak izleyen Kim Jong Il. İyi geceler Japonya ve Asya. Sizler seviyoruz, sizler de bizi seviyorsunuz. Ben Sun Ah’ın yanına gidiyim, bana bir şeyler yapsın. Kızlar da artık oppaları kafalamıştır, sevgili olmanız için bundan büyük kıyak yapmaz kimse he.  

Coffee Prince’i tekrardan kutluyoruz. Bu diziyi hepimiz çok ama çok seviyoruz.

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…