Ana içeriğe atla

Ve son durak: Kore Top 5’i..

     Annyong haseyo arkadaşlar. Yine, yeni, yeniden beraberiz. Ve konumuz da aynı: Güney Kore. Ama içeriğinde bu sefer bir grup yerine 5 şarkılık liste var. Hindistan ile başlangıç yapıp, Japonya ile devam ettirdiğim Top 5 listesinin son durağı Kore. Kemerlerinizi bağlayın, çünkü bu şarkılar insanı uçuruyor.

     Öncelikle en çok bu listeyi hazırlarken zorlandığımı söylemeliyim. Bilgisayarım göçtüğü için şarkılarım oldukça azdı. Neyse ki son zamanlarda keşfettiğim harika bir kaynak sayesinde şu anda tamı tamına 476 tane Korece şarkım bulunmakta. Bunların hepsini olmasa bile, büyük bir çoğunluğunu dinledikten sonra bu liste oluştu. Yine pop ağırlıklı olan listede yok yok. Ama en güzeli ise benim 1 numaraya balıklama atlayan yeni keşfim.

     Üstte zaten kimlerin listeye girdiğinizi görüyorsunuz. Şunu belirteyim, son zamanlarda oldukça sık dinlediğim şarkılar arasından oluşturdum bu listeyi. 5 taneyi çıkarmak için ince eledim sık dokudum resmen. Bundan da bahsettikten sonra bohçamda nelerim var, açıp gösterme zamanı. Kemerler sıkı değil mi? :)

5. >>>Super Junior | Bonamana..

     Daha önce sırf bu şarkı ve Super Junior ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bonamana bana SJ’yi sevdiren harika şarkıdır. Bütün şarkı sizin yerinizde durmamanızı sağlamak için yapılmış sanki. İçinizdeki enerjiyi boşaltmak için kesinlikle en iyi seçimlerden biri. Ben ayrıca bu şarkı sayesinde Kim Hee Chul’un sesinin ne kadar güzel öğrendiğini öğrendim. Soloları varsa dinlemek isterim hani. 13 kişilik bu kalabalık grubun oynak şarkısı Bonamana, benim listemde 5 numarayı sonuna kadar hak ediyor.

4. >>>Kim Hyung Sup | Sarang Hae Yo..

     Ben bu şarkıyı ilk kez Delightful Girl Choon Hyang’ı izlerken duymuştum. Dizinin en güzel sahnelerinde devreye girer ve bizi kendine bağlardı. Kim Hyung Sup kesinlikle harika söylemiş. Böyle kaliteli Korece slow az bulunur. Keyfini çıkartın derim. Sözleri özellikle çok hoştur, dizinin özetini anlatır sanki. Yıllardır dinlerim, bir an bile bıkmadım. Sarang Hae Yo çingular bu arada aha :)

    3. >>>Kim Gun Mo | Ooh La La..

     Ah, işte bir başka dizi müziği! My Girlfriend is a Gumiho (nine-tailed fox) dizisinin şarkılarından biri olarak Ooh La La insanın içine sanki bir neşe kapıyor. Yer yer hafif, yer yer hareketli olan kısımlar Kim Gun Mo’nun çok sevdiğim sesiyle birleşince, ortaya dinlemekten doyasıya zevk alacağınız bir şarkı çıkıyor. Beni bu şarkıyla tanıştırmış olan sevgili Pi’ye ne kadar teşekkür etsem az. Mp3 çalarımın gediklilerinden olan Ooh La La 3 numarada.

2. >>>Rainbow | Mach..

     Geldik zirve ortağından bahsetmeye. Yalnız bunların yazarken kendimi iyiden iyiye Elifnağme gibi hissediyorum, hayırlısı. Bir saatlik otobüs yolculuğu boyunca kesintisiz sadece bu şarkıyı dinledim. Bir numaradan önce keşfettiğim için böyle oldu tabi. Mesela Cuma okula gittiğimde sadece zirvede yer alan şarkıyı dinleyeceğim. Rainbow’un hareketli şarkılarından biri olan Marc, klasik Amerikanvari bir Korece şarkıya benziyor. Bizi eğlendiriyor mu, evet eğlendiriyor. İtiraf zamanı: Şimdi ben bu şarkıyı iki numaraya aldım ama içim pek rahat değil. Diğer yerlerde olsa ya da bu listede olsa ne hissederdim bilmiyorum. Hani, yerine başka bir şarkıyı da koyabilirmişim gibi geliyor. Çok klasik, eğlendiren şarkılardan biri çünkü. Bu türde şarkılar oldukça fazla. Neyse, koyduk bir kere. İki numaranın keyfini çıkartan bu şarkıyı dinleyerek siz de mutlu olun.

1. >>>Narsha feat. Sunny Hill | Mamma Mia..

   İşte bu, işte bu! Sanki bu tepkiyi daha öncede kullanmıştım. Eğer ben bu tepkiyi kullanıyorsam, ciddi anlamda içime sinmiştir. Kafamı duvarlara vuruyorum Narsha’yı daha önce nasıl keşfetmedim diye. O kadar güzel şarkıları var ki. Öyle küçük, yeni yetme biride değil. 81 doğumlu. Gerçek adı Park Hyo Jin.. Bunun yanı sıra garip isimli Bbi Ri Bba Bba‎ şarkısı da bir harika. Ben Mamma Mia’yı daha çok seviyorum ama. Kesinlikle 1 numaraya cuk diye oturmayı hak ediyor. İnsan coşuyor, mutlu oluyor dinlerken. Özelikle giriş kısmına bayılıyorum, bir harika! "That's so marvelous" dediği kısım ise çok tatlı. Ben daha çok dinlerim bu şarkıyı, kesinlikle dinleyin derim ve gözünüz Narsha’da olsun. Kore’yi sallamasını istiyorum bu kızın. Bundan sonra barlarla filan Narsha çalsın bol bol, Uzakdoğu’yu keşfetmeli bence bizim Dj’ler. Ağrı Dağın Eteğinde ile nereye kadar? En olmadı bir disko topu alırım; gelirsiniz bize, bol bol Narsha ile eller havaya yaparız aha.

Seç bakalım..

“Gördüğün gibi elim çok iyi..”

Fiziğin, şarkıların ve sesin de çok iyi Narsha.

Aynen böyle devam edersen, büyük fanın olurum.

   Son olarak ben mim olarak paslamayacağım bu konuyu.

Nedenine gelecek olursak, hikayenin ikinci bölümünde mim gelecek zaten, bir de bu olmasın.

Ama tabi isteyen olursa seve seve yazabilir.

Ben de Narsha dinlemeye devam edeyim.

Mamma mia ooh oh oh! ^^

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…