Ana içeriğe atla

Yoksa siz Asiavision’u izlemeyecek misiniz?

Tey tey, katılsak ya bizde..

Bilgi yok, şarkılar pek belli değil ama yarı final yarın..

     Eurovision’u görüp beğenen Asya ülkelerinin 2007’den beri Asiavision için çalıştıklarından haberdar mısınız? Ben haberdardım, gündemi de takip ediyordum ama gidişattan pek memnun değilim. Neden mi? İşte geliyor.

     Yarışmanın yarı finali yarın. 16 ülke yarışacak. Hangi ülkeler olduğunu aşağıda koyacağım resimde görebilirsiniz. Benim moralimi bozan şey ise, yarın yapılacak olmasına rağmen web sitesinde “Coming Soon” yazması. Oha ne Coming Soon’u, yarışma yarın başlıyor yahu! Final ise 28 Kasım’da yapılacak. İlk kez düzenlenecek olan Asiavision’un yeri ise Mumbai – Hindistan. Ne Wikipedi’de ne de yarışmanın kendi sitesinde katılacak olan sanatçılar ve şarkılarla ilgili bir şey yazıyor. Çok çok az bilgi var ki, bu hiç iyi bir şey değil. Uzakdoğu gibi internetin artık günlük, sıradan bir ihtiyaç olduğu bölgede kaç yıldır beklenen bir yarışma ile ilgili güncelleme yapılmaması ciddi anlamda düşündürücü.

     Bizde ve Avrupa’da her sene Eurovision’a kimler katılıyor, şarkılar seçildi mi, turlar gerçekleştiriliyor mu diye zibilyon tane haber çıkar. Şimdi diyeceksiniz, Eurovision artık oturmuş yerli yerinde ama yıl da 1957 değil, 2010! Ne Kore, ne Japonya, ne de diğer sitelerde bu konuyla ilgili pek bir şey göremedim. Bu yüzden düşünüyorum, bu yarışma yarın başlayacak ama ya gerçekleşmezse? Bunun yarı sıra izlemek istiyorum! Eminim benim gibi bir sürü kişi de izlemek istiyordur. Yırtsak TRT böyle bir şeyi yayınlamayacağı için yine internete başvurmak gerek. Kısacası, bu yarışmayı izlemek için bir yol bulan olursa lütfen buraya yorum yapı. Biliyorum biraz geç haber verdim ama en azından finale daha 3 gün var. Hepimiz izleyelim, hepimiz duacı olalım. Ben de araştırma yapacağım, bakalım netten izleme şansımız olacak mı?

Ülkeler az ama olsun.

Şimdi dikkatimi çekti. Teşekkürler *Neo*

Arkadaşlar Japonya ve Güney Kore bu resimde yok ama onlar da katılıyor.

Onlarsız bir Asiavision düşünemeyiz değil mi? :)

***

      İsterdim ki size ülkeler ve şarkılarıyla ilgili bir şeyler vereyim ama nakka nakinta. Şarkılar bile ortada yokken bu yarışmanın gerçekliğinden doğal olarak şüphe duyuyorum. Evet konuşuluyor, ama ertelenebilir diye düşünmekteyim. Youtube’ta o kadar az şarkı bulabildim ki. Mesela burada Japonya ve Çin’in şarkıları var. Ne kadar gerçek, siz düşünün. Ama şarkıları beğendim hani :) Fashionxue isimli kullanıcı Tayvan, Filipinler, Hindistan ve Hong Kong’un da şarkılarını da paylaşmış. Doğruluğu tartışılır tabi. İnternette derin araştırma yapmadım ama detaylı bilgisi olanlar bahsedecektir, eminim buna.

     Belki NHK’yi açıp izleyebiliriz. Orada yayınlanma ihtimali oldukça yüksek çünkü ve evinde uydusu olanlar izleyebilir. Yarın gözünüz NHK'’da olsun arkadaşlar. Zaman farkını da dikkate alarak bakalım. Hep istediğim bir şeydi Asiavision, o yüzden meraklı bir bekleyiş içindeyim. Şahsen şu anda bile Eurovision’dan daha çok ilgimi çekiyor. Benimlesiniz değil mi?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …