Ana içeriğe atla

Hikaye ile ilgili gelişmeler, konusu ve oyuncular..

Büyülü.. 

      Size ta fi zamanında senarist olmaya karar verdiğimi yazmıştım. Aradan uzunca bir süre geçti, araya tatiller, vizeler filan girdi. Normalde çoktan birinci bölümü vermem gerekirken uyuşuk ben anca hikayenin konusunu ve oyuncuları yazabiliyorum. Şimdi bana senarist demeyin, yazar deyin en iyisi. Çünkü benim hikayem sevgili Hikaru’nun My Lovely Roommate’inden değişik olacak. Bu arada hala okumayanız varsa, acele edin derim. 2. bölüm geldi ve ben bir çırpıda okudum. Güzel yorumlar bırakacağım daha oraya, unutmadım :)

     Hazır hikaye ile ilgili sizi bilgilendirirken, süreçten bahsedeyim biraz. İlk bölümün yarısından çoğu bitmiş durumda. Güncelledikten sonra hemen buraya koyacağım. Bugün ise hikayemizin adını, afişini, oyuncularımızı ve özelliklerini paylaşacağım sizle. Taksit taksit veriyorum, can çekişin, merak edin diye..

Hikayenin adı:

“Tutkulu İlişkiler Çıkmazı”

     İsim konusunda çok kararsız kaldım, gel-gitler yaşadım. Sonunda birini seçmeseydim daha uzun bir süre isim konusunda debelenip duruyor olacaktım. Hikayemizin bölüm sayısı belli değil. Bu hem benim hayal gücüme ve olayları şekillendirip tıkanmama durumuma bağlı, hem de size bağlı. Konusu romantik-komedi olacak, araya dram serpiştirmeyi açıkçası pek düşünmüyorum. Belki romantizme dayalı ufak dram taneleri olabilir, o kadar.

     Afiş konusuna gelirsek, beğeneceğinizi düşünüyorum. Bir arkadaşımdan rica ettim, o da sağ olsun beni kırmadı ve ortaya güzel bir şey çıktı. Ve karşınızda afişimiz:

     Korece’sini de yazmaya çalıştım ama tam anlamını karşılamadı bir türlü. Neyse idare ediyorum işte. Afişi nasıl bulduğunuzu merak ediyorum. Bunun yanı sıra size konusundan ve oyunculardan da bahsedeceğim.

Konusu:

     Wang Ji Hoo (Gong Yoo) hayatını kadınlara güzel dakikalar geçirterek kazanan bir üniversite öğrencisidir. En büyük rakibi olan Kim Ewon İl (Kang Dong Won)’in hastalanması sonucu, onun yerine gittiği doğum günü partisinde karşısına çıkan Han Mi Na (Han Hyo Joo) isimli bir genç kız, hayatını tamamen değiştirecektir. Üstüne, bir daha görmeyeceğinizi düşündüğünüz insan sizi okul sıralarında bulduğunda ne yapardınız? Bütün düşüncelerinizi yok eden kişinin nefret ettiğiniz bir insan olması, tesadüf müdür?

***

     Kabataslak bir şekilde size konudan bahsettim. Siz bakmayın o bir paragrafa, derinlere inildikçe güzelleşeceğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra, konu bölümünde bahsetmediğim iki karakter daha var. Bunlar: Oh Ga In rolünde Jun Ji Hyun ve Lee Soo Han rolünde Lee Tae Sung.. Detaylardan hiç bahsetmeyeceğim, hikayenin içerisinde okuyanları keşfetmesi daha güzel bir duygu çünkü.. Ha bu arada söyleyeyim, bu aralar fazlaca Boleyn ailesiyle içli dışlı olduğum için fazla olmasa bile açık sahnelere de girebilirim. Sağım solum belli olmaz benim. Aha ne zaman, ne yazacağımı kestiremiyorum.

             Gong Yoo               Jun Ji Hyun             Kang Don Won           Han Hyo Joo                    Lee Tae Sung

             Jihoo / W.                  Maya                       Ewon                      Milliana                               Lee

     Son olarak hikayemizde kullanacağım müziklerden bahsedeyim. Güzel müzikler var aklıma ama şimdiden söyleyeyim, her zaman kapım açıktır önerilerinize. Hatta mutlu olurum. Çok güzel müzik albümleri oluşturmuş oluruz. Hem belki ben daha sonra bu müzikleri güzelce toplayıp link halinde sunarım size. Mesela, ana şarkımız Korece değil, Japonca bir şarkı. Tamamen sevdiğim şarkılardan oluşturuyorum, o yüzden Türkçe, Korece, Japonca ve İngilizce şarkılar olacak bu hikayede.

Girls in Wonderland

     Sizi hikayemizin ana şarkısı olan Girls in Wonderland ile baş başa bırakıp, bu yazıyı bitiririm. Hem şarkı da anlamlı, değil mi?

En kısa zamanda Tutkulu İlişkiler Çıkmazı, Metropol Günlüğünde..

Bekleyin, sadece birazcık daha bekleyin..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …