Ana içeriğe atla

Super Junior ve Bonamana etkisi..

     Şu anda çok pis dediğim şeyleri yutuyorum. Ben ki Uzakdoğu, özellikle de Kore erkek gruplarını pek beğenmem. Sayıları çoktur, sadece göze hitap eden elemanları vardır, solo olarak hiçbir şey yapamayacakken bir grubun içinde leylim ley diye karışıp giden üyelere sahiptir filan.. Super Junior da bu sevmediğim gruplardan biriydi. Hatta ilk üçümde yer alıyordu. Daha önceki yazılarımdan birinde “13 tane çocuğun heberey hobaray diyerek böğürdüğü gruba benzer bir şey” gibisinden şeyler yazmıştım. Anam, neler neler demişim öyle? Şimdi nasıl yuttuğumu göreceksiniz işte. İtiraf ediyorum en azından. 13 kişilik grup ne demek yahu, 4 neyinize yetmiyor? Neyse işte bu grubu ilk gördüğümde bir kaç şarkılarını dinlemiş ama burun kıvırmıştım. Ta ki Bonamana’ya kadar..

Dinlemeden duramıyorum!

 

     Bu şarkı ilk Twitter’da karşıma çıkmıştı. Orada Trending Topics’e giren Bonamana ayrıca Super Junior’ın albümünün de adı. İnsan yerinde duramıyor! Türkçe altyazılı da izledim. Şarkıda “"Dünyanın mantığı devam etmekte gizli, cesur olabilenler için..” gibi sözler yer alıyor. Sözlere takılı kalmadım zaten, şarkı sizi resmen oynatıyor. Böyle eşlik etmek, dans etmek, söylemek istiyorsunuz. Çok geç dinlediğimin farkındayım. Sevgili Pi sağ olsun. Bana Angel isimli şarkılarını tavsiye etti. Onu dinledikten sonra Bonamana’yı keşfettim.

     Super Junior’ı artık seviyorum. Tek isteğim ise şu fotoğrafta en solda yer olan kişiyi çıkarsınlar. Şişmanlar sevimlidir filan ama bu çocuk inanılmaz itici. Klibi izleyin bir, oradaki saç stili daha da beter. Ayrıca bu gruba olan antipatimin bir nedeni de Oh! My Lady dizisidir. Bu dizi hakkında yazı yazmıştım. Si Won’un oyunculuğu yüzünden önyargılı davranmıştım. Şimdi ise bu çocuklara lafım yok. En azından 12’sine.. O çocuğu atın, bakın ben boşum burada gelirim diyeceğim ama 13 olmaz. Ben KAT-TUN’a gideyim en iyisi. Jin’in yerini doldururum bir güzel. Not

     Uzakdoğu’da en sevdiğim grup hala KAT-TUN. Bu kolay kolay değişmez ama SuJu da (öyle diyorlarmış, ben de ortama ayak uydurayım dedim) listeme eklendi. Bir diğer olayım ise şu, ben artık Big Bang’i de seviyorum. Ciddi ciddi seviyorum. Dün bana bir şeyler oldu. Daha önce yüzlerine bile bakmadığım Koreli erkek grupların şarkılarını keyifle dinlerken buldum kendimi. Ama Big Bang’in bir farkı var. O da grup olarak değil, ben sadece Taeyang’ı beğeniyorum. Sesi diğerlerinden daha hoş ve daha yetenekli bence. Bu gruba üye olduğu için, 5’ini birden saydım. Çok hoşgörülüyüm di mi? Bunu da yeni fark ettim. Her şeyi geç fark ediyorum, es geçtiğimden olsa gerek. Artık şans vermem lazım, ufacıkta olsa. Uzakdoğu’da farklı bir sürü cevher var. Bu arada sizin de ilk başta beğenmediğiniz, sonra ise sevdiğiniz kişiler varsa; yazın buraya. Hep beraber keşfedelim.

     Kız gruplarına bakarsak favorim her zaman SNSD. Genie’nin Japon versiyonunu da çok beğendim. Sadece aksanları biraz garip, ama o kadarcık olsun yani. Bunları da diğer bir sorunu ise 9 kişi olmaları. Üç olsa, dört olsa tamam diyeceğim ama bu kadar çok olmanın mantığı ne yahu? Herkesin beğeneceği biri çıksın diye sayıları bu kadar fazla tutuyorlar bence, ticari zeka devreye giriyor kısaca burada. Bunun başka mantıklı açıklaması yok çünkü. Uzakdoğu gruplarına önyargılı yaklaşmamaya karar verdim. Ama sevmeyeceğim bir grup varsa o da 2PM’dir. 5 tane şarkılarını dinledim, hepsi kulağımı tırmaladı. O yüzden almayayım. Ha bu arada sanmayın ki Super Junior –pek junior değiller, isimleri değişsin artık aha- ikinci sıramda. Tohoshinki varken bu çok zor. Share the World bile tek başına bu grubu sevmeme yeter. Wonder Girls’te candır diyerek bu yazıyı bitireceğim.

     Zaten Uzakdoğu ile ilgili olmayıp bu yazıyı okuyanlar, bu manyak neler demiş böyle diyeceklerdir. Daha fazla demesinler  Gülümseme Sizi Bonamana ile baş başa bırakıyorum. Ayrıca “Takıntım” bölümünde de bu şarkı yer almakta. Super Junior’ı sevin, daha da önemlisi Taeyang’a bir şans verin. Ben de gidip Koki’yi dinleyeyim şimdi. Make U Wet..

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …