Ana içeriğe atla

Halka mal olan masaüstü..

Shrek..

     Sevgili Kimbap biz Uzakdoğu aşıklarını mimlemiş. Hem bu sefer konu da oldukça kolay: Masaüstlerimizi sergiliyoruz! Masaüstünü oldukça sık değiştiren insanlardan biriyim ben. Windows 7 ile beraber gelen temalar sağ olsun, bu aralar onlardan bayağı bir faydalanıyorum. Son favorim ise gördüğünüz gibi Shrek. Bu iri cüsseli yeşil arkadaşımıza bayılıyorum. Ondan daha çok sevdiğim biri varsa, o da eşektir. Yazıyı yazarken masaüstümde bu güzel serinin teması vardı. Ne kadar tatlı çıkmışlar di mi?

     Bir aralar işi abartıp ikonları, simgeleri, her şeyi değiştirmiştim. Tamamen özelleştirilmiş bir masaüstüm vardı. Şimdiki halinden de memnunum. Windows 7 ile beraber mükemmel bir uyum içinde gidiyoruz gündüz gece..

Japonya

     Temalardan en sevdiğim ise bu. Bing’in en iyileri: Japonya albümündeki favori fotom. En azından bilgisayar ekranımda orada olabiliyorum. Bazen yukarıdaki hava durumunu Tokyo’ya göre ayarlıyorum, yağmur gösteriyorsa ertesi gün için, “Lee, oğlum yarın dışarı çıkarken şemsiye al yanına ” diyorum kendime. Aşağıdaki saat simgeme tıkladığım zaman ikinci saat olarak Tokyo & Seul saati gösteriyor. Telefonumda da böyle 2 tane saat var. Evet, en deli benim Yumruk

      Harika duvar kağıtlarının olduğu siteleri yer imlerime eklemiştim zamanında. Çok güzel resimleri bilgisayarıma kaydedip sırayla kullanıyordum. Görsellik benim için çok önemli. Zamanımın büyük bir çoğunluğunun bilgisayarımın başında geçiriyorum, bu yüzden estetik ön planda olmalı. Buna dikkat ediyorum genelde. Bol bol indirme de yapıyorum ayrıca, dışı cafcaflı, içi sığ olmasın diye aha. Başparmak yukarı

     Son olarak bir de “Takıntım” bölümünde yeni bir şarkı var: N-Dubz – Strong Again. Büyük çoğunluğun bilmediği bir şarkıdır, tavsiye ederim; çok güzel. Bundan da bahsettikten sonra yazımı gönül rahatlığı ile bitirebilirim. Hadi bakalım diğer Uzakdoğu tutkunları, sizin de masaüstlerinizi görelim. Pamuk eller klavyeye..

Doljin Doljin.. » Rasshu rasshu.. »  Gǎn Gǎn.. » 

Rīb rèng Rīb rèng.. »  Apurahan Apurahan.. » Buru-buru.. »  Martini kadehi

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …