Ana içeriğe atla

Ayşecik ile Panama..

  •      Bu yazı Ayşe Özyılmazel’in Survivor çekimleri için Panama’ya gittiği zamanı anlatıyor. Twitter’da an be an yazarken, gazetesine yazısını ulaştıramayan (internet yüzünden bir de) karakterimiz çok üzülmüş(!) Ben de dayanamadım, onun adına yazdım. Göndermeleri bol olan bir yazı.
  •      Daha önce ne Panama’ya ne de yakınındaki bir ülkeye gitmediğim için bu yazıdaki olası hatalara önem vermeyiniz
  •      Yazı pek sevgili(!) şarkıcıgazeteciyazarbalonünlü Ayşe Özyılmazel’in gözünden ve dilinden yazılacaktır.


     Ben var ya ben sonunda bunu da yaptım? Kendimle gurur duyuyorum sevgili izleyici. Ne mi yaptım? Zincirlerimi kırdım. Dedim kendi kendime kızım Ayşe neden hep belirli yerlerde takılıyorsun. Bebek, Cihangir, Etiler, Asmalımescit olmuş yuvaların. 216’da ise sadece ve sadece caddede takılıyorsun. Ama dedim ki kendime “Ayşe bak her kuş sonunda yuvadan uçmalı” Süperim, süperiz di mi?

     Nereye mi gidiyorum? Hayır Paris değil Londra değil. Çok gittim oralara ben. Aştım dedim ya kendimi Acun’da hazır davet etmişken Panama’ya gitmeye karar verdim. Evet Panama. Pa-na-ma!!

     Kızlar şimdi bir itirafta bulanacağım. Ben daha Panama isimli bir ülkenin olduğunu bile bilmiyorum. Ay ama kendi ülkemin daha kaç tane ili var onu bile bilmiyorum ki Panama’yı bileyim. Lütfen mazur (Tdk’dan baktım çaktırma okuyucu) görün beni.

     Bizim gruba Panama’yı sorduğumda sen o kadar uzak uçak yolculuğuna katlanamazsın narin vücudun bozulur Ayşe dediler. Ee ama bu Panama yakın değil mi diye sorduğumda nedense bana güldüler. Girdim internete Panama yazdım bi de baktım ki Orta Amerika’da küçücük bir yer. Şaşırdım ben burada napacağım hiçbir şeyi yoktur ki bu ülkenin diye düşündüğümde kafama dank etti. E be manyak Ayşe beleşe gidiyorsun Uganda olsa dahi gitmelisin dedim. Kendimi çok seviyorum hihihihihi!!

     O kadar uzun yol bana komaz ben güçlü özgür bir kadınım. Ayağımda topuklum yüzünden bol makyajım olduğu sürece sırtım yere gelmez. Hem Neco’nun da kızıyım. (Bana çakmak isteyenlere rehber madde 1) Bu harika düşüncelerimden sonra aldım elime Hello Kitty’li valizimi ve vardım havalimanına.


     Havalimanına vardığımda içimi bir neşe kapladı. Genç ve içi kıpır kıpır biri olduğum için başladım ‘Neşeli Ol ki Genç Kalasın’ı söylemeye. Panama diye düşündüm. Vay be dedim. Hayat ne garip. Daha dün gece Piyasa’da (bilmeyenler ölün yaniii!) vur patlasın çal oynasın eğlenirken bugün dünyanın bir ucuna gidiyorum. Düşündüm durdum sevgili izleyici. Ama birden kafamda şimşekler çaktı. Ya Ezel ne olacaktı? Panama’da Ezel’i kaçırırsam? Ramiz dayının sözlerini toplayıp yazımı hazırlayamazsam. Sonra dedim ki “Sana yazacak konu mu yok Ayşe? İnternet ne güne duruyor?”

     Panama’ya Amsterdam aktarmalı olarak gideceğim. Daha önce 17 kez Amsterdam’a gittiğim için havalimanı dahil her yerini avucumun için gibi biliyorum. Basın gezileri sağ olsun, en azından bu gezileri düzenleyenler beni gazeteci olarak görüyor!

     Hıncalım’dan bahsetmedim di mi? Nasıl oldu da unuttu bu kız deyip çaktırmadan bıyık altı güldünüz bana.. Sizi çakallar unutur muyum ben? Erkekler unutur, onlar sürünsün; biz kadınlar unutmayız çünkü mükemmeliz. Hıncalım benle Panama’ya gelemiyor maalesef. Yaşı itibari ile artık 3 saatlik uçak yolculuğundan sonrasını kaldıramıyor. Ama mutlu! Çünkü Londra’ya gidebiliyor. Ama bir yanda da yazmaya devam ediyor. Biliyorsunuz çivi çakan grubun başında geliyor kendisi. Ama ben ona Panama’dan hediyeler getireceğim. Hatta kendi köşemi gereksiz zırvalarla doldurduğum için Hıncalım’a Panama günlüğü olarak konmak istiyorum.

     Uçağımın saati geldi sevgili okuyucu. Şimdilik bu yazıya son veriyorum. Ama sanma ki devamı gelmeyecek. Assla! Sizi an be an bilgilendireceğim. Ben gazeteciyim! Oraya eğlenmeye, gezmeye, denize girip güneşlenmeye, partilemeye filan gitmiyorum. Sizin için gidiyorum.

     Panama yazım devam edecek. Beni bekleyin anacığım. Hadi Ayşe! Yürü bakalım! Marş marş!!!

Yazı dizisinin ilk halkasıydı bu. Devam edecek~

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…