Ana içeriğe atla

Aaja Nachle, müzik çılgınlığı ve Hindistanlı Lee..

     Bu yazıya sadece Hindistan ile ilgili bir yazı diye bakmayın. Hayatımdan çeşitli kesitleri anlattığım yazı ayrıca. Hem sıkılmazsınız, keyif ala ala okuyacağınızı düşünüyorum. Gerçi iğrençte bulabilirsiniz. Aman neyse işte, hadi başlayalım..

     Blogumu okuyanlar Hindistan’ı ne kadar sevdiğimi bilirler. Bollywood’a karşı konulamaz bir bağ ile bağlıyım. Hani okulun dans kulübünde Hint dansları olsa bir dakika durmaz katılırdım. Anneme geç dikiş makinesinin başına bana kimono/yukata yap derdim küçükken, şu sıralarda ise kadına geleneksel Hint elbisesi giymesini söylüyorum. Delirdiğimi düşünmekte tamamen haklı.

      Hazır doğum günümde oldukça yaklaşmışken, jest yapıp şu elbiselerden birini giyer mi acaba? Ayrıca oldukça yakışacağını düşünüyorum. Son zamanlarda evde tütsüler yakıp Bollywood geceleri düzenliyorum bol bol. Haftaya tezimi yazmaya başlayacağım için ne kadar eğlenebilirsem, o kadar yanıma kar kalacağını düşünüyorum. Uzakdoğu konusunda bana eşlik edecek dostlarım var ama söz konusu Hindistan olunca yalnız takılmaktayım. Kısaca eküri arıyorum dostlar. Şöyle beraber Aaja Nachle’yi söyleyebileceğim kişiler lazım bana

     Şimdi hazır Aaja Nachle’den konu açılmışken bahsedelim.. Daha önce şu yazımda ne akla hizmetse 4. sıraya koyduğum şarkı Aaja Nachle. Sunidhi Chauhan isimli dünyalar güzeli bir sese sahip olan sanatçı tarafından söylenmekte. Nedenini bilmediğim bir şekilde bu şarkıya bağlandım. Şimdi Hindistan listesi yapsam kesinlikle 1. sıraya koyardım. Bu şarkı aynı isimli filmin müziklerinden biri. Madhuri Dixit’in başrolünde olduğu 2008 yapımı harika bir film Aaja Nachle. Bollywood fanatikleri ya da yeni başlamak isteyen ama film seçemeyenler. Gözü kapalı bu yapımı size öneriyorum. Beğenmezseniz gelin çemkirin bana. Filmin konusundan filan bahsetmeyeceğim, sonra kendimi tutamıyorum; ispiyon filan veriyorum.

     Şimdiki amacım size iki tane video göstermek. Bu videoların ilkinde filmde şarkının söylendiği kısma konuk olacağız. Dansları, senkronize uyumları görmeniz lazım. Mükemmel, mükemmel! İkinci videoda ise bu dansın koreograflığını yapan Vaidhavi Merchant’ı izleyeceğiz. Benim en sevdiğim Hintli dansçıdır kendisi. Bir ara arkadaşlarıma işte alacağım kadın diyordum. 71 doğumlu olması eksi bir hane olarak hayatımıza yazılsa da, çocuklarımız zeki ve dansçı olacak. Vaidhavi harika dans ediyor. Bunun yanı sıra çok sempatik bir kadın. Ben onu izlerken büyük bir zevk alıyorum. Dakikalar akıp gidiyor ekran başında. Bu kadar bahsettikten sonra artık videolara geçelim di mi?

        Vaidhavi’nin dansı. Madhuri konuk oluyor.                        Aaja Nachle filminde Madhuri’nin dansı..

     Kadınımın (oha!) dansını ben daha çok beğeniyorum. Daha estetik geliyor bana. Bakalım siz ne düşüneceksiniz? Bunun yanında bu dansın zor figürler içerdiğimi yazsam herhalde yanlış bir şey demiş sayılmam. İzlemesi keyif veriyor, insanı gaza getiriyor. Erkeklerin dans ettiğin bir versiyonu da vardı ama onu bulamadım. Nakarat (şarkının nakarat kısmında yaptıkları hareketler) kısmı aynı, kalan figürler değişikti. Evde dans ede ede artık bu dansı (erkek versiyonunu tabi) gerçekleştirebiliyorum. Ne mutlu bana. Yakında elime mikrofonumu alıp “Aaaja nach le nach le mere yaar tu nach le” diye söylersem şaşırmayın sakın.

     İşte böyle arkadaşlar. Yakında adımı Lee yerine böyle Leyaj filan yaparsam doğal karşılarsınız artık beni. Etnik müziğe aşığım, günün her saatinde dinleyebilirim. Ama daha da önemlisi Sunidhi Chauhan ne söylerse söylesin ben severim. Her daim mp3 çalarıma girer, ruhuma işler. Sunidhi söyler, Madhuri canlandırır, Vaidhavi dans eder.. Lee de keyiften dört köşe olarak izler.. Martini kadehi

    

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…