Ana içeriğe atla

KAT-TUN ve anket sonuçları..

KAT-TUN

     Bir anketimiz daha sonuçlandı ve ben yine istediğimi elde edemedim. Bu gidişle yapacağım bütün anketlerde benim istediğim şey birinci gelemeyecek sanırım. Önce Japonya, şimdi de Koki..

     KAT-TUN’u bilmeyenler için ufacık bahsedeyim. 6 kişi olarak başlayan, şu anda ise Akanishi Jin’in ayrılmasıyla yoluna 5 kişi devam Japon müzik grubu KAT-TUN. Ülkelerinde bayağı popülerler, hatta yakın zamanda Güney Kore ve Tayvan’da da konser verip ünlerini iyice arttırdılar. Ben fazla bahsetmiyorum ama bu güzel grup hakkında bir şeyler okumak isterseniz Darkangel’ın, Berre’nin ve Janoomma’nın bloglarına bakabilirsiniz.

     Birinci oldu yahu..

     “En sevdiğiniz KAT-TUN üyesi kimdir?” anketinde birinci Kame oldu. Zaten beklenen bir sonuçtu ama ben son ana kadar Koki atak yapar diyordum. Sermin ile beraber lobi kurup oy istediğiniz Koki ise 5 oyla ikinci oldu. Hak reva mı bu, ha?    Zavallı Ueda’ya “dudak” payı kalmış: Bir oy..


     Bir sonraki anket için birazcık bekleyeceğiz. Hemen yeni anket yapmak istemiyorum. Sonra vakit çabucak geçiyor ve yazı yazmak zorunda kalıyorum. Blog anket yazılarıyla dolmasın.

     KAT-TUN benim en sevdiğim Japon gruplarından biri. Her şarkısı ayrı güzel, ayrı dinlenesi.. Kendiniyi Japonca’ya teslim etmek istiyorsanız, KAT-TUN açmak mükemmel bir başlangıç olacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …