Ana içeriğe atla

Ekranları kirleten evlilik programları

Esra Erol'u seven?

     "Türkiye'de evlenmeyen kalmasın" gibi şahane(!) bir sloganla televizyon ekranlarına çıkan Dest-i İzdivaç; klonlarıyla beraber iki haneli sayılara ulaşmıştır artık. İnsanlığın bütün sorunlarının çözüldüğünü düşünen bu kişiler tek derdin evlilik olduğunu varsaymakta sanırım.

     Evlilik iki insanın hayatını birleştiren aşk ile katmerlenerek büyüyen kutsal bir müessese olduğu halde televizyonda ayaklar altına alınıyor. Çok basit bir şeymiş gibi bahsetmeleri ise tamamen absürtlüğün göstergesi.

     Bir dakikalık karar anı gibi abuk bir şeyin olduğu programı mı yazsam, paravan arasında konuşarak mutlu sona ulaşmak isteyeni mi? Bu programlar parayla saadet olmaz lafını tarihin tozlu sayfalarına yolladılar. İstersen dünyanın en çirkini ol, yaşlısı ol, huysuzu ol; paran varsa maaş kuyruğu gibi kuyruğun oluyor bu programlarda.

     Hiç bir işi günü olmayan ev kadınlarının bir numaralı adresidir evlilik programlarının yapıldığı stüdyolar. Şakşakçılar dediğimiz kısma dahildir ayrıca bu kişiler. Belli bir meblağ bile almaktadırlar. Programdan programa koşan teyzeleri az mı gördük sanki? Ayla Taşlıtarla gibi adını bu tarz programlarla duyuran birini bile çıktı aralarından. Lobide kurarlar yakında.

     “Hanım hanım senin ağzını yüzünü yırtarım, gül gibi adam ayol. Nesini beğenmiyorsun?”

     Evlilik programına gelen kişilerin araştırması nasıl yapılıyor gerçekten merak ediyorum. Sokaktan geçenleri çağırıp al şu onluğu çık programda gözük mü diyorlar? Bir şeyi yapıyorsunuz madem tam yapın. İşte son örnek:

     Star'da Zuhal Topal'ın sunduğu programa katılan yaşlı bir adamın zaten evli olduğu ortaya çıktı. Ancak şaşırtıcı olan kısım bu değildi. Adam (amca - dede - uçmuş - kafayı sıyırmış) "Hanım zaten biliyor benim evleneceğimi" gibi bir cümle sarf etti. O kadar rahattı ki bunu söylerken. Sanki manavdan domates alıyor. Nasıl bir pişkinliktir, nasıl bir halet-i ruhiyedir bu?

     Yaşına başına bakmadan "Kendimi garantiye almadan boşanmam" diyen bu zat sanırım eş (ikinci hem de) değil hizmetçi arıyor kendine. Eşini de geri götürülüp iade edilen mallardan sanıyordur kesin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …