Ana içeriğe atla

Anket, Formspring kutusu ve diğerleri..

Anketimiz.. 

     Bu aralar üşengeçliğim tuttuğu için size blogumdaki yeniliklerden bahsetmedim. (Sanki daha önce hiç bahsetmiştim) Görmüş olduğumuz gibi blogumun sağ tarafında ufak yenilikler var. Bunların başında üstte gördüğümüz anket geliyor. İlk anket olduğu için hem en sevilen Uzakdoğu ülkesini öğrenmek istedim. Yine ilk olduğundan dolayı süresi biraz uzun. Bundan sonra haftada bir anket değiştireceğim. Anket hakkındaki yorumlarınızı bu başlığa yazabilirsiniz. Diğer anket sonuçları içinde başlıklar açacağım, böylece düzenli bir şekilde konuşabiliriz, sonuçları yorumlayabiliriz.

     Elinizi çabuk tutun, çünkü bu anket 6 Eylül 23:32’de sona erecek. Neden 23:32, sormayın. Ben de bilmiyorum. Son durumlara baktığımızda Güney Kore’nin önde olduğunu görüyoruz. Hemen arkasında biricik adamız Japonya var. Onu güneydeki Tayland takip ediyor. Hong Kong ve diğer şıkları ise tek oyda kaldılar. Beni şaşırtan durum ise diğer biricik adamız olan Tayvan’ın hiç oy alamaması. Çin’e oy çıkmayacağını düşündüm ama Tayvan alır diyordum. Belki yarına kadar 1-2 oy görmüş olur. Ne dersiniz?

     Size bonus olarak ileride bir de test yapacağım. Polldaddy sitesi böyle şeyler için biçilmiş kaftan. Boşluk bırakmalı, çoktan seçmeli bir Uzakdoğu testi, eminim iyi gelecektir. Bilginizi ölçersiniz, güzel olur. Şimdi diğer bir yenilik olan Formspring kutusuna geçelim.

Soru sorabilirsin..

     Formspring’i duymuşsunuzdur. Duymayanlar için; insanların birbirlerine herhangi bir soru sordukları yer. İster üyelik alıp soru sorun, cevaplayın, isterseniz sadece anonim olarak soru sorun. Ben burayı seviyorum ve bloguma da ufak bir kutu ekledim. Kısaca bu kutuya istediğiniz soruyu yazıp yollayabilirsiniz. Ama benim üyeliğim yok demeyin, o zaman da anonim olarak sorularınızı yollayabilirsiniz. Cevaplamak üzere sorularını bekliyorum.

Twitter & Gmail: İkisi bir arada..

     Yapboz şeklinde twitter ikonu ekledim ve bence güzel durdu. İkona tıklayarak twitter profilime ulaşabilirsiniz, isterseniz beni oradan takip edebilirsiniz. Ne mi yazıyorum? Burada olduğu gibi kafama ne eserse. Yalnız 140 karakter ile..

     Aşağıda ise gmail adresim bana. Bana mailden ulaşmak isterseniz, bu adresi kullanabilirsiniz. Hiçbir şeyi cevapsız bırakmamaya özen gösteriyorum. Bakın, her şey sizin için. Ne kadar önem veriyorum de mi?

İzleye tıklayarak blogumu takip edebilirsiniz.

     Son olarak bundan bahsedeceğim. Google Friend Connect sayesinde blogumu takip edebilirsiniz. Hatta ederseniz mutlu bile olurum. Tabi beğeniyorsanız, okuyorsanız. İster gmail adresinizle, isterseniz de Twitter, AIM, Yahoo, Netlog ve OpenID adreslerinizle blogumu takip etmeye başlayabilirsiniz. Bunlardan en çok kullanılanları şüphesiz Gmail ve Twitter.

***

     Blogumda son olarak olan biten olaylar bunlar. Daha önce bahsetmem gerekiyordu ama üşengeçlik işte, beni mazur göreceğinizi biliyorum. Şimdi Görevimiz: Metropol Günlüğü başlasın artık. Hadi bakalım..

PmS: Yorum kutusu birazcık geç geliyor.

Bunu yazmazsam olmazdı; akıllarda bulunsun.

Arada gidiyor; beni de sizin gibi deli ediyor ama böyle güzel bir yorum kutusu için buna değer diye düşünmekteyim.

Siz de öyle düşünün.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …