Ana içeriğe atla

4 ay, 1000 yorum..

Kenya parası..

     Bu blogu yaklaşık dört ay önce, 3 Mayıs’ta açmıştım. Fazla bir zaman dilimi geçmemesine rağmen, hem okunduğunu, hem de yorumlandığını bilmek oldukça güzel bir duygu. Bu yazıyı yazmamın sebebi ise sevgili Arwen’in şu yorumunun blogumun 1000. yorumu olmasıdır. Dört ay gibi kısa bir sürede 1000 yoruma ulaştık ve şu an sevincimi tarif etmem az.

     Blog yazmak hobi işi. Ama bunun yanında oldukça da emek gerektiriyor. Yazacağınız yazıyı önce kafanızda toparlıyorsunuz, vereceğiniz linkleri, ekleyeceğiniz resimleri buluyorsunuz. Düzeltiyorsunuz, en iyi hale getiriyorsunuz ve yolluyorsunuz. Emek gerektiren, zaman gerektiren bir süreç bu.

     Bloguma yorum yapan herkesin adını tek tek saymak isterdim ama şu an biraz yorgunum. Size söz, bir sonrakinde –mesela 6. ay kutlaması- hepinizin adını tek tek yazacağım. Çünkü burası sizlerle var. Bir blogun yorum alması, onun beğenildiği, okunduğu hissini güçlendiriyor.

    Bunun yanında blogu açarken bu kadar kısa sürece böyle olacağını bilmiyordum. Son zamanlara kadar neredeyse hiç kötü yorum almamıştım, ta ki Justin yazısı bir yerlerde paylaşılana kadar. Burası sayesinde birçok harika insan tanıdım, aynı zevklere sahip olduğum kişilerle harika sohbetlere daldım. Hepinizden bir şeyler kaptım, ileriye doğru bir adım daha attım.

    Siz varsanız, ben de varım.

M∞tropol Günlüğü

     PmS: Yeniliklerden biri de “Takıntım” kısmı. Burada sizin dinlemeniz için ara ara sevdiğim şarkıları koyacağım. Çok güzel bir şarkı olan We Don’t Mess ile başladık, şimdi ise şarkımız değişti. Daha da güzel olan yeni şarkımızın adı Footwurkin’ Harika dans parçalarından biridir. Dinleyin bakalım, beğenecek misiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …