Ana içeriğe atla

Pyaar Impossible: Aşk tek kişilikte güzeldir..

Baksana

1 Beauty + 1 Geek = PI


     Bollywood, yani Hint sineması ile oldukça haşır neşir bir insanımdır. En az haftada bir Bollywood yapımı olan filmlere göz atıp, izlerim. Son zamanlarda Uzakdoğu filmlerine sırtımı dönüp Hindistan’a kucak açsam da, bu sevgiyi sonuna kadar hak ediyor bu güzel ülke. Şimdi size bahsedeceğim film ise Pyaar Impossible/İmkansız Aşk.. Önce filmin konusundan bahsedeyim, sonra da oyunculara bakalım.

Konusu:
     Çekingen, geek ve asosyal bir genç olan Abhay, üniversite okurken gördüğü Alisha’ya âşıktır. Okulun en popüler kızlarından biri olan Alisha ise, Abhay’ın varlığından bile habersizdir. Abhay imkânsız olmasına rağmen bu aşkı içinde tutmaya devam eder. Düşünsenize, sıkıcı, teknoloji manyağı ve asosyal biri ile kampüsün kraliçesi nasıl aynı çerçevede yan yana durabilir? İlerde yolları bir kez daha kesişecek ve Abhay bu sefer içinde büyüttüğü aşkı Alisha’nın öğrenmesine izin verecek midir? Bu aşk mümkün mü yoksa imkânsız mı?
     
     Filmimizin konusu kısaca böyle. Oyunculara da bakalım, daha sonra film hakkındaki düşüncelerimi yazacağım. 
Kampüsün kraliçesi Alisha: Priyanka Chopra’yı daha önce Dostana’da da seyrettim. Orada da sevmiştim, burada da beğendim. Umursamaz parti kızı Alisha ile halkla ilişkiler müdürü Alisha’yı iyi bir şekilde canlandırmış. Filmin içinde de şarkılarla bize eğlenceli dakikalar yaşattı. 

Asosyal olduğum için kimse bana bakmıyor Abhay: Uday Chopra’nın izlediğim ilk filmiydi. Alisha ile cidden çok hoş bir çift gibi gözüküyorlardı. Biraz safça ama oldukça iyi niyetli biri Abhay. Kampüsün havalı çocuğu ödevlerini buna yaptırıyor filan. Bir bilgisayar yazılımı yapıyor ve görüşme için buluştuğu adam tarafında kandırılıyor. Böylece biz de soluğu Abhay ile beraber Singapur’da alıyoruz. Bu adamın babasıyla ilişkisi bir harika. Ben bayıldım şahsen, çok güzeldi.

Harika bir babayım …. : Adamın adı aklıma değil ve baktığım yerlerde de yazmıyordu. Oğlu Abhay ile ilişkileri çok güzeldi ve ona sık sık telefonda nasihat verdi. Bu adamı sevdim mi? Evet sevdim. Örnek baba.

Adi herifin tekiyim Sidhu: Abhay’ın yazılımı için görüştüğüm insan. Dino Morea’nın hoş yüzüne kanmayın, herif filmde kötü rolde. Bizim saf Abhay’ı kandırarak Unity’i, Unify yapıp kendine mal etmeye çalışıyor. Bu karakter sayesinde Abhay Singapur’a gidiyor ve orada bir kez daha biriyle karşılıyor.


      Karakterlerimiz de böyle. Neleri mi beğendim. Hadi hemen ona geçelim:
       
       Bir kere klasik Hint filmlerinin vazgeçilmez öğesi olan şarkılar bu filmde insanın yüzüne bir mutluluk saçıyor. Ben filmdeki bütün şarkıları indirdim ve hepsini sevdim. Siz de indirmek isterseniz tıklayın.
       Pyaar Impossible’da Alisha Abhay gibi giyiniyor. Çünkü insanların dış güzellikten öte iç güzelliğine baktığına inanıyor ve tabi ki de çok yanılıyor. Dışarı çıkıyorlar, şarkı başlıyor ve Alisha birileriyle tanışmaya çalışıyor. Kimse ona yüz vermiyor. Gerçek dünyada da bu durum böyle değil midir? Ne kadar iyi bir insan olursan ol, ne kadar zeki birisi olursan ol, karşındaki kişi seni tipinden değerlendiriyor. Karakterini, zekânı gösterme fırsatın olmuyor, çünkü hemen sepetleniyorsun. Yakışıklı ya da güzel olmak en büyük etken, sığlığın da en baş göstergesi olmuş dünyada. Bu arada klibi izlerken Alisha şarkıya başladığında arkasında olan dondurmacıya dikkatle bakın derim. Gördüğümde hemen yüzünde bir tebessüm oluştu benim, mutlu oldum..
       10 on 10’de ise Alisha’nın kızı Tanya’yı görüyoruz. Bu kız tam bir cadı! Daha önce bir sürü dadıyı evden kaçırmış. Abhay da yanlış anlaşılmalar sonucunda Alisha’nın evine dadı olarak giriyor. Tanya işkence ediyor bizim esas oğlana. Ama daha sonra Abhay bir hediye ile kızın gönlünü çalmasını biliyor. Bu şarkıda bize onlar eşlik ediyor.
       Filmin sonlarına doğru Tanya ve sınıf arkadaşlarının deniz kenarında bir gösterisi var. Abhay gösterinin senaryosunu hazırlıyor. Ve filmin özeti bir şarkıda anlatılıyor. Bu kısım çok güzeldi. Ben şahsen çok beğendim.
       Pyaar Impossible klasik Hint romantik-komedilerinden. Ben film bitince açıkçası üzüldüm. Hem de o kadar uzun olmasına rağmen. Filmin en önemli artısı samimi olması. Klişe durumlar var mı? Elbette var. Ama dediğim gibi bu sıcak ortam, bu samimi ortam bizi ekran başında mutlu etmeye yetiyor. Ağza bir parmak bal çalınmış gibi hissediyorsunuz. Eğer siz de bu film ile güzel bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız ve bunu online izleme yolunda gerçekleştirmekse amacınız, o zaman buraya tıklayın derim. Ama ben indireceğim diyorsanız, sizi şöyle alalım.
     

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Pretty Little Liars: Sırları olan bir kıza asla güvenme.

Türkçe’ye Sevimli Küçük Yalancılar olarak çevrilen Sara Shepard’ın bu güzel serisinde şu anda 11 tane kitap bulunmakta. 12. kitap 1 Haziran 2012’de raflarda olacak. Ama ben 2 sezondur yayında olan dizisi hakkında yazacağım. Pretty Little Liars (Bundan sonra kısaltmaya gidip PLL diye bahsedeceğim) içindeki gizlilikleri çok ustacak kullanan bir gizem/gençlik dizisi.      Aslında dizimizin çok basit bir konusu var. 5 kişilik arkadaş grubunun lideri olan Alison DiLaurentis ani bir şekilde ortadan kaybolur. Bu olaydan bir sene sonra (kitapta bu süre aslında 3 senedir) geride kalan 4 kızımızı, yani bebeğim Spencer, Emily, Hanna ve Aria sms’ler almaya başlarla. Hem de A isimli biri tarafında.      Dizi bunun üzerinden ilerliyor kısaca. Tabi bu arada dağılan grubun yeniden bir araya gelmesi, A’nin kim olduğunu öğrenme çabaları, beyin fırtınaları, aşklar, ihtiraslar ve sorular, sırlar, sorular, sırlar, sorular, sırlar.. A kim? Kızlardan ne istiyor? Alison ölmedi mi? Sadece onun bildiği sı…