Ana içeriğe atla

Justin Bieber'ı yeryüzünden silme derneği..


     Türkiye'de en sevmediğim insanı bilenler iyi biliyor ama bu soruyu dünyada olarak çevirip bana sorarsanız artık yeni bir cevabım var: Justin Bieber! Bu 94 doğumlu Kanadalı bebeye 6-16 yaş arası tıfıllar bayılıyor. Facebook'a fotoğraflarını ekleyip profillerine koyuyorlar, 9.5 milyon kişi onu beğenmiş, Youtube'ta Baby isimli osuruktan şarkısı 260 milyoz kez izlenmiş, Twitter'da Trending Topics kısmında her daim kendisini görebiliriz filan.

     Bu velet Youtube'a koyduğu videolarla ünlendi bir de. Elinde gitarı "Bu şarkısı senin için yazdım bebeğim" diyerek asosyal, zavallı kızların derdine hızır gibi yetişti. Altında Ferrari almış, bir de onu çeken gazeteciye dilini çıkartıyor. Para sıçıyor derler ya, aynen öyle biri oldu çıktı.

     Peki seveni kadar nefret edeni de olan bu çocuğu niye sevmiyoruz. Bir kere ilk olarak tipi kayık. Bildiğin yamuk bu. O saç kesimi zaten katil olmaya yeter de artar bile. Kıpkırmızı dudaklar, bembeyaz dişler, yeminle ilk gördüğümde kısa saçlı bir lezbiyen sandım. Yeryüzünden silinmesini istiyorum ve bunun için bir dernek kurmaya bile hazırım. Katılımları bekliyorum. Üye sayımızın çok olacağına eminim.

     Her yerde karşımıza çıkıyor, bir şekilde sinirimizi bozuyor. Kim Kardashian bile Bieber'ı tutkun olduğunuz yazmış. Daha sonra ikili film için denizde seksi pozlar vermişler. 29 yaşında poposuyla ünlenen prime-time fahişesi gibi duran Kardashian, 16'lık spagetti saçlı veletle denizde. Amerikan magazini için salyaların şelale olacak derecede büyük bir malzeme bu. 


     İbret için şu fotoya bakın? Elinize kızılcık sopası alıp dövme isteği uyandırmıyor mu sizde de? O dişlerine döküp eline vermek istemiyor musunuz? O kolyeleri tek tek yutturmak ne büyük haz verir diye düşünmüyor musunuz? Yeminle çok doluyum. Miley, Dora, Justin, Ayşe.. Hepsi nefret edilesi popüler kültürün "çürük" malzemeleri. 

    Bir röportajında evliliği düşünmediğini söylemiş. Ulan, yaşın başın kaç daha da evliliği düşünüp düşünmediğini söylüyorsun? Yakında götümü de dolarla siliyorum diye açıklama yapar herhalde. Sırf şuraya tıklayıp yazılanları okuduğunuzda bile, kendisinden daha denyo hayranları olduğunu söyleyebiliriz. İki kelimeyi bir araya getirip düzgün cümle kuramayan, birgün Justin'le gerçekten tanışacağını düşünüp zavallı hayaller kuran, gece yatmadan önce pembe günlüğüne "Justin ya benimsin, ya kara toprağın. Xoxo" yazan yurdum hayranları.. Uyanın! Dünyada o kadar hayran olunacak, mükemmel insanlar varken bu uzaylı kılıklı bücüre takılıp kalmanız, bence kişisel gelişiniz açısından oldukça zararlı.. 

    Justin Bieber'ı sevmiyorum, yakında unutulup gidecek şarkıcılardan olmasını istiyorum. Şarkılarına filan takılmıyorum, ne bok yerse yesin, ama şu tipi, özellikle de şu saçı benim sinirimi çıkarmaya yetiyor. Bok gibi paran var, git adam akıllı traş ol lan! Oğlum olsa sevmem yani, o derece! 

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …