Ana içeriğe atla

Adaya uğruyoruz: Japon Top 5’i..

Koda Kumi, Utada Hikaru candır..

     Hindistan ile ilgili olan yazımdan sonra sıra geldi ada diyarımız Japonya’ya. Bu ülkenin şarkılarını daha çok beklediğinize eminim. Japon müziği ben oldum olası sevmişimdir. Gerek geleneksel müzikleri, gerekse J-pop, J-Rock tadından yenmeyecek derecede hoştur. Benim bu listem pop ve slow ağırlıklı oldu biraz. Bu sefer giriş yazısını kısa kesiyorum ve müzik ziyafetine hoş geldiniz diyorum. Bilgisayarımda 9000’den fazla Japonca şarkı var ve ben doğal olarak hepsine bakamdım. Bu yüzden en çok dinlediklerimden güzel bir liste hazırladım size. Arkanıza yaslanın, kulaklıklarınızı takın ve rahatlayın. Çünkü başlıyoruz..

     5. Orange Range| Ikenai Taiyou

     Bu şarkıyı hepiniz meşhur dizi Hana Kimi (Hanazakari no Kimitachi e)’nin  açılış şarkısı olarak tanıdınız. Ben de ilk dinlediğimde fellik fellik aramıştım. Şarkı güzel, insanı gaza getiriyor. Ama bu listeye girmesindeki en önemli neden Yakışıklılar Cenneti. Video da ise Coffee Prince görüntüleri eşliğinde şarkıyı dinliyorsunuz. Bu da benim kıyağım olsun size. Birçok insanın en sevdiği Uzakdoğu dizisi ne de olsa Coffee Prince..

4. KAT-TUN | D-Motion

     Ben bu grubu çok seviyorum. Neredeyse bütün şarkıları vardır bilgisayarımda. Ama şimdi diğer KAT-TUN fanları, o kadar güzel şarkıları varken neden D-Motion’ı koydun diye bana soracaklardır. Cevaplayayım: Ben bu şarkıyı dinlerken çok eğleniyorum! Sevgili Berre ve Janoomma; lütfen bana saldırmayın.. Ayrıca bir KAT-TUN ve Tanaka Koki fanı olarak Akanishi Jin’in gruptan ayrılmasına sevinenlerdenim. Zaten son zamanlarda gruptaki soğuk duruşu herkesi etkiliyordu. Solo kariyerinde başarılar Jin, ama dikkat et, kürkçü dükkanına geri dönme.. Koki’yi de neden bu kadar sevdiğimi açıklayayım: Zıpırın teki! Ayrıca sesi hoşuma gidiyor. Kame ve gruptakilerle de iletişimi süper. Herkesin bir grupta en sevdiği eleman vardır. Benim için de KAT-TUN’da bu kişi Koki..

3. Azu | For You

     Bu şarkıyı ilk dinlediğimde vurulmuştum. Klibini izleyince daha da çok sevdim. Azu’yu daha önce hiç dinlememiş olan ben, For You ile bu kadının büyük bir hayranı oldum. Naruto’nun 12 kapanış şarkısıdır. Buz pateni olan sahneleri ayrı bir güzeldir, insanı mutlu eder. Harika bir slow şarkı ile sizi baş başa bırakıp iki numaraya geçiyorum.

2. Hikasa Youko - Toyosaki Aki, Satou Satomi, Kotobuki Minako & Taketatsu Ayana | Girls in Wonderland

     K-ON! harika bir anime. Şu anda ikinci sezonu da büyük bir keyifle izliyorum. Yui’nin olduğu her sahnede ağzı açık ayran budalası gibi gülüyorum. Çok komik ve bir o kadar da harika şarkılara sahip bir yapım. Girls in Wonderland Mio’nun ön planda olduğu ve ekibin de ona eşlik ettiği mükemmel bir şarkı. Son zamanlarda keşfettim ama direkt listemde ikinci sıraya yerleşiverdi. Dinlerken enerji veriyor size.. Ben dinleye dinleye ezberledim, şimdi evde kendim de söyleyebiliyorum. Benim için küçük, ülkem için büyük bir başarı. Özellikle 27. saniyede başlayan kısma bayılıyorum.

1. Shiho Nanba – Gomen ne, Watashi

     İşte bu, işte bu, işte bu! Shiho Nanba’nın enfes sesi harika sözler ve müzikle birleşince, ortaya hiç sıkılmadan sürekli dinleyebileceğimiz kalitede bir eser çıkmış. Fairy' Tail’in 3. kapanış şarkısı olan Gomen ne Watashi’yi ilk duyduğumda nasıl etkilendiysem, hala dinlediğimde aynı etki bünyemi sarıyor. Günde en az üç kez dinliyorum, Japonca şarkı isteyene kafadan tavsiye ediyorum. Bu şarkının benim için büyük önemi var. Dinleyin, güzel olup olmadığına siz karar verin. Enfes, leziz!!!

***

     Bir Top 5’in daha sonuna geldik sevgili okuyucularım/dinleyicilerim.. Kral tv vjleri gibi konuşmaya başladım. Kore listesinde yine beraber olacağız. Ama benim için bu aralar Uzakdoğu’nun en güzel şarkısı bu listenin bir numarasıdır. Bakalım siz şarkıları beğenecek misiniz? Üstte de belirttiğim gibi, D-Motion için saldırmayın lütfen, gerçekten seviyorum ben o şarkıyı ve dinlerken eğleniyorum..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …