Ana içeriğe atla

Gong Yoo doğar, bize de yazmak düşer..


     10 Temmuz'a girdiğimiz şu dakikalarda neden Gong yazısı yazdığımı bir çoğunuz tahmin etmiştir. Çünkü bugün onun doğum günü. 1979'da Güney Kore'de gözlerini açan Gong Yoo'nun şu an dünyanın birçok yerinde binlerce hayranı var. Tahmin ediyor muydu acaba küçükken bu kadar servilip ünlü olacağını?

    Hadi kimdir bu Gong biraz tanıyalım:Adı: Gong Yoo (Kong Yoo)
  
Gerçek adı: 공지철 / Gong Ji Cheol (Kong Ji Chul)


Meslek: Aktör


Doğum Tarihi: 10.07.1979

Doğum Yeri
: Güney Kore


Boy
: 1.84 cmKilo: 74 kg


Kan Grubu: A


Medeni durumu: Bekar


Eğitim durumu: Kyung Hee University


İyi olduğu alanlar: İngilizce konuşmak, basketbol ve şarkı söylemek


Hobileri: Film izlemek, Basketbol oynamak, egzersiz yapmak..


Favori müzikler türü: R&B and Hip-Hop 

 
Dizileri
The 1st Shop of Coffee Prince (MBC, 2007) ~ Herkes gibi ben de bu diziden sonra hayran oldum. Dizi de tek kelimeyle mükemmeldi.
One Fine Day (MBC, 2006) ~ Acıklıydı, konusu değişikti ama güzeldi. Hayranlarının önemli bir çoğunluğu en çok bu dizideki halini seviyor.
Hello My Teacher (SBS, 2005) ~ Öğretmeni Na Bo Ri'ye olan aşkı çok güzeldi. Haşarı roller yakışıyor.
Screen (SBS, 2003)
20 Years (SBS, 2003)
Hard Love (KBS, 2002)
When Ever (KBS, 2002)
School 4 (KBS, 2001)

~~

Filmleri
Like a Dragon (2007) ~ Ben beğenmiştim.
She’s on Duty (2005) ~ Kim Sun Ah ile iyi bir ikili olduklarının kanıtı bu film. Çünkü bu ikili ikinci kez aynı filmdeler :)
S Diary (2004) ~ En sevdiğim aktör ile aktris aynı filmde. Daha ne isterim ki, güzeldi, seksiydi.
Superstar Mr. Gam / Mr. Gam’s Victory (2004) ~ Çok çok az gözüküyor ama yeterliydi.
Spy Girl (2004) ~ Buradaki halini ya da karakterini beğenmeyenler olmuş. Esas kızdan dolayı da filmi sevmediklerini söyleyenler var. Bence çerezlik, vakit geçirici bir filmdi.
My Tutor Friend (2003) ~ Bu ilk filmindeki karakterini ben pek sevmemiştim. Serseri, dayak yiyen tipte biriydi. Zaten film de o kadar güzel değildi.
     Peki neden insanlar Gong'u bu kadar sevdi? Nedir onu sevmelerindeki amaç? Dizilerde oynadığı karakter mi, herkesin beğendiği gülüşü mü, yoksa yakışıklı olması mı? Herkesin kendine göre geçerli nedenleri var elbet. Ortak buluştukları en büyük nokta ise onu sevmeye devam edecekleri.

 
     Şahsen ben Coffee Prince'teki Choi Han Kyul karakterini mükemmel canlandırdığını düşünüp, tamam bu adam iyi oynuyor, hatta oynamıyor sanki yaşıyor deyip onu Güney Koreli aktörler listemin tepesine koydum. 
    Coffee Prince'ten sonra askere gitti, 2 yıl sonra geldi. Askerdeyken hayranları için radyo programı yaptı, sevdikleri forumlarda programı dinlemek için Korece öğrenmek istiyorum diye yazdı :)

     Şu anda yeni filmi için çekimlerde. Kızların sevmediğin bir aktrisle oynuyor. Zamanında Gong ile aşk dedikoduları çıkan biri.. Ben bir an önce yeni bir diziyle dönmesini bekliyorum. Ama kesinlikle Zettai Kareshi'nin Kore versiyonunda oynamasın. İzledim orijinalini, gerek yok. Özgün bir yapımla karşımıza çıksın.

     Gong Yoo'dan bahsederken onun en büyük hayranlarından olan La Fea ve Nefertiti'den bahsetmekte lazım tabi. En büyük Gong hayranlarından olan bu ikili, Yoppa'larına mektup bile yolladılar. Organize ettiler ve ülkenin birçok köşesindem gelen mektuplar, kartpostalları alıp Kore'ye yolladılar. Sevgileri bu kadar büyük yani. İleride de daha farklı etkinlikleri olacakmış. O zaman ben de katılacağım büyük ihtimalle. Merakla bekliyorum ben. Eğer ki Gong benimdir diyorsanız La Fea ve Nefertiti'den korkun derim :)

     Gong Yoo yazım bu kadar. Aslında daha uzun yazabilirdim ama kalan şeyleri ilerisi için saklıyorum. Mesela Coffee Prince hakkında yazacağım, orada daha detaylı ve bahsetmediğim kısımları, hem de canlandırmış olduğu karakteri iyice yazacağım.

***

     Şimdi gelelim günün aslında en önemli olayına. Gong'un doğum günü bugün evet ama aynı zamanda benim en yakın arkadaşlarımdan olan T'nin de doğum günü. T de Gong hayranı ve aynı gün doğdukları için bunu benim başıma kakıyor mesela. "Bak görüyor musun biz aynı gün doğduk, aramızdaki iletişim, bağ bu kadar iyi" diyor :)

     T şimdi İzmir'de. O yüzden burada doğum gününü kutlayamayacağım. Ama olsun. En azından blogumdan bile ona ulaşıp iyi ki doğdun diyebiliyorum
 
       Gong ve T; doğum gününüz kutlu olsun. Mutlu ve nice yıllara dileyip pastanızı üflemenizi istiyorum :)
 

     T burada oslaydı şimdi "Hayat çok zor" derdi :) Şimdi peki Gong için kim parti veriyor ve biz yarın nereye davetliyiz? Bekliyorum parti birinizden, ona göre..


Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …