Ana içeriğe atla

Bütün “çıplaklığıyla” Chatroulette


     Son zamanlarda Youtube, Facebook ve özellikle Twitter’ın popülerliği su götürmez bir gerçek. Ancak bu üç siteden daha farklı olan ve gün geçtikçe kullanıcı sayısında belirli bir artış gösteren başka bir site daha var: Chatroulette

     17 yaşındaki Andrey Ternovskiy isimli Rus’un kurduğu Chatroulette, daha çok cinsel arkadaşlık üzerine kurulu bir site. Sayfayı açtığınızda karşınızda iki adet küçük ekran görünüyor. Biri sizin kameranız, diğeri karşınızdakinin. Sol üst taraftaki next tuşuna bastığınız zaman, dünyanın herhangi bir yerinden birinin evine, ofisine, havuzuna(!?) bağlanabiliyoruz. Saniyeler içinde hiç tanımadığınız bir insanla “vahşi” bir ortamda bulabiliyorsunuz kendinizi.  


Meme görmek adına!

     Siteye girmeden önce Ekşi Sözlük'te yazılanları okumanızı tavsiye ederim. Direkt girdiğiniz anda karşınıza çıkan şeylerden ben sorumlu değilim yoksa. Ben siteye ilk girdiğimde yanımda İki arkadaşım vardı. İlk bağlantımızda şanslıydık. Polonya’daki bir yurt odasına konuk olmuştuk. İki genç, bizim yaşlarımızda bir şeyler içiyorlardı. Nereli olduğumuzu sordular, Türkiye dedikten sonra güzel dediler. Biraz havadan sudan konuştuktan sonra “next” tuşuna bastık. 

      İkinci durağımız Paraguay oldu. Kırk yıl düşünsem Paraguay’dan biriyle konuşacağımı tahmin etmezdim. Orta yaşlı bir kadındı ve bu da giyinikti(!) Bize eliyle bye işareti yaparak kapattı. Siteye girmeden önce hakkında yazılanları okumuştum ve herkes teşhircilikten bahsediyordu. İnsanların burada teşhirci damarlarının kabardığını ve olur olmaz her şeye hazırlıklı olmamız gerektiği söyleniyordu. Bunların düşünerek siyah ekranları geçiyorduk (İki kere siyah ekran geldi. Genelde akıllı olan kişiler ekranlarını karartıyorlar ya da bu kişilerin kamerası yok) 

Ve malum durum!

     İşte o an geldi! Karşımızda anadan üryan birini gördüğümüzde pek bir şok geçirmedik. Belki kız olsaydık geçirebilirdik. Biz next’e basacakken, o bizde önce davrandı. Bu çıplak arkadaştan sonra karşımıza çıkan üç kişi de soyunuktu. Daha sonra ise elinde gitarıyla bestesini bize dinletmek isteyen biri, yastık savaşı yapan kızlar topluluğu, Asyalı biri ile beraber bir zenciye konuk olduk. 

     Peki, neydi bu siteyi bu kadar popüler yapan? Karşınıza neyin çıkacağını bilmemeniz! İnsanlar her next tuşuna bastıklarında karşılarına ne geleceğini bilmemenin gizemini yaşıyorlar. Erkekler bu sitede “doğal” olarak ağırlıkta, ama son zamanlarda kızların da sayısı artış gösteriyor. Bazı yaratıcı insanlarda mesken edinmiş bu siteyi. Kamerasının önünde oyuncak bir yılan ve oyuncak bir kuş olan kişi gibi. Eğer soyunmazsan yılan kuşu yiyecek diye yazmış kâğıda. 


Burası çok çeşitli bir bahçe gibi

     Her ne kadar sitenin açılış sayfasında, “16 yaşın altındakilerin siteyi kullanamayacağı ve pornografik görüntülerin sitede yer alamayacağı” yazsa da, bu kuralı dinleyen pek kişi yok. Alman Spiegel dergisinde yer alan makalede Chatroulette için  “Her saniye farklı bir insan türünü gördüğün, hayvanat bahçesi gibi bir insan bahçesi” denilmiş. Gerçekten de bu sitenin ruhunu özetleyen bir cümle. Bu bahçede gezen kişilerin bir gün acaba tanıdıkları biriyle karşılaşma ihtimalini düşünmek ise ayrı bir konu.

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
Planet Sinema
Planet Çocuk
Planet Pembe gibi.
Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …