Ana içeriğe atla

Kıpır kıpır bir şarkı: Dance Pe Chance • Rab Ne Bana Di Jodi | Dance Pe Chance
 • Bollywood'u her zaman sevmişimdir. Arkadaşlarımdan bazıları her ne kadar "Sesleri çok ince", "kedi miyavlaması gibi söylüyorlar" gibi şeyler deselerde Hindistan her daim egzotik, Hint müziği de her daim ilgi çekici ve gizemli olmuştur gözümde.
 • Rab Ne Bana Di Jodi isimli güzel mi güzel, aynı zamanda da pek bir klişe (ama filmi kötü yönden etkilemiyor bu durum) olan filmin müziklerinden biri Dance Pe Chance
 • Filmin konusundan bahsetmiyorum. Paylaşmak ve bahsetmek istediğim kısım bu şarkı. Son zamanlarda dinlediğim Hintçe şarkılarda bir numaraya oturdu Dance Pe Chance. Videoyu da izleye izleye onlar gibi oynama isteğim tavan yaptı :)
 • Video Türkçe altyazılı. Şarkının sözlerinde iş yok ama zaten amaçta burada eğlenmek. Eğlendiriyor mu? Evet. 
 • Filmimizdeki esas kızımız 88 doğumlu Anushka Sharma. Pek genç ama iyi dans ediyor. Hintlilerin genlerinde var sanırım bu dans olayı. Bunu düşünüyorum bu aralar. :)
 • Esas oğlan ise Hindistan'ın en ünlü aktörlerinden Shahrukh Khan.
 • Sevgili Chibi'nin bu yazısındaki şarkıyı da ayrıca dinleyin derim.Tujh Mein Rab Dikhta Hai çok hoş bir şarkı. Dance Pe Chance nasıl hareketli ve güzelse, bu şarkı da bir o kadar slow ve hoş. 
 • Bu 2 şarkının yanında bir de bonus olarak Phir Milenge Chalte Chalte'yi dinleyin. Eğer 3 şarkıyı da severseniz Bollywood'a hoşgeldiniz. Bundan sonra dinleyeceğiz çoğu Hintçe şarkıya bayılacaksınız ve danslarına eşlik etmek isteyeceksiniz :)


   Bu blogdaki popüler yayınlar

   Acemİlİğİnİ Manİsa'da Yapacak Askerler İçİn Önemlİ Bİlgİler

   Herkese yeniden merhaba. Biliyorum eskisi gibi sık yazmıyorum, ama geç de olsa bu konu hakkında bir şeyler yazacağım için mutluyum. Bugünkü konumuz askerlik. Ben 354 KD olarak askerliğimin acemiliğini Manisa'da, ustalığını ise Kıbrıs'ta yaptım. Daha önceden bilgiler toplamıştım ama sağlam ve toplu bir kaynak bulmakta zorlanmıştım maalesef. Ben de sonra buralara gidecek arkadaşlar aynı durumu yaşamasın diye kaynak niteliğinde bu yazıyı yazıyorum. Kasım celbinde gidecek olan arkadaşlara da şans ve sabır diliyorum. Umarım bir an önce biter. Kısa dönem, uzun dönem... Hiç fark etmez. Manisa Batı Kışla'ya ve Kıbrıs'a, özellikle Magosa'ya askerliğin düştüyse bu yazı tam sana göre. Okumadan geçme sakın... Ayrıca Lefkoşa ve Girne hakkında da bilgiler vereceğim ucundan... Bu yazıda Manisa'dan bahsedeceğim, diğer yazıda ise Kıbrıs. Usta birliği olduğu için Kıbrıs daha uzun sürecek.


   Acemi Birliği Manisa Batı Kışla 
   Başlıyoruz. Arkadaşlar ben askerliğimi öğrendikten sonra int…

   Güney Kore'ye Gİtme ve Yerleşme Yöntemlerİ

   Uzun bir aradan sonra yeniden karşınızdayım... Özlediniz mi beni? :) Yazmış olduğum "Bigbang'e hediye gönderme"yazısı tam olarak bir geri dönüş değildi. Asıl dönüşü bu yazıyla yapıyorum. Aslında böyle bir yazı yerine taslaklarımda yer alan "askerlik" yazısını bitirip yayınlayacaktım ama askerliği şu sıralar aklıma getirmek istemiyorum. O yazı için biraz daha bekleyeceğiz. Peki neden böyle bir yazı yazmak istedim? Tek cümleyle "ben de bilmiyorum" Akşam akşam eğlenmek istedim, bu konu üzerinden de eğlenceli bir şeyler karalayayım dedim. 

   Bu yazıdaki örnek ülkemiz Güney Kore ama siz bunu Japonya, Çin, Tayvan veya başka bir ülke için de ele alabilirsiniz. Zaten belli başlı aynı konular oluyor. Gözümüzün nuru, Türk gençlerinin hayali, ünlü dolu sokaklarıyla Seul, meşhur sahili, sevimli aksanıyla Busan, muhteşem manzarası, lezzetli deniz ürüyleriyle Jeju Adası ve diğerleri... Güney Kore kesinlikle iştahımızın açılmasına sebep oluyor değil mi? Neredeyse 10.00…

   Kore ve Japon dizilerini yayınlayan Türk kanalı

   Başlık aslında güzel bir isteği sunuyor bize. Bu yazıda biraz daha detaya ineceğim, kendi düşüncelerimi sunacağım size. Şu sıralar Twitter’da devam etmekte olan bir etkinlik var. #TURKEYwantsKBSTURK tag’i Trending Topic’e sokulmaya çalışılıyor. Bu kadar zahmete girmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben. Çok çok yakınımızda bulunan bir şeyi değiştirme imkanına sahip olabiliriz belki de. Nasıl mı? Bu yazı işte bunu anlatıyor.Planet kanalları var bilir misiniz?
   Planet Sinema
   Planet Çocuk
   Planet Pembe gibi.
   Türk kanalları bunlar, tematik kanallar. İşte bu kanallardan Planet Pembe'de sürekli Latin dizileri yayınlanıyor. 5 6 sene öncesine kadar çok popüler olan Latin dizileri. Onların yerini Asya dizileri aldı, ama bizim ülkede bunu duyuramadık maalesef.
   Ben olsam Planet Pembe kanalının Latin dizilerini bırakıp Kore ve Japon dizileri yayınlamasını sağlardım. Adı da Planet Asya olurdu mesela.
   Bu kanalların reyting derdi yok, ama reklam …